Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Sfat pt. date

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
Ender13

Ender13

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 18.10.2021
Long story short. M-am cunoscut acum 1 lună cu o tipă, 31 ani, eu 28 ani. Am avut o interacțiune/chimie foarte spontană, era foarte touchy ea fiind foarte extrovertită (eu sunt un pic mai intro). După prima interacțiune am încercat să aflu mai multe detalii despre ea de la un prieten în comun și am aflat că a fost divorțată acum 9 ani și are un copil. Această veste m-a cam frământat un pic, nu m-a asteptam. La o a2-a interacțiune cu ea mi-a zis adevărul, că are un copil iar inițial instictul meu a fost să-i spun intențiile din start că nu doresc relație cu această persoană având în vedere că are un copil. Ea m-a înțeles și am mai ieșit de multe ori în oras, am băut ne-am distrat și împreună cu tovarășii ei, dar de fiecare dată când ieșeam o simțeam că dorește ceva mai mult, mi-am dat seama prin atingeri, glume, mă ținea de mână când mergeam prin oras, etc. Trecând o lună mi-am cam schimbat părerea despre ea, și am aflat că e o persoană minunată. Am invitat-o să mâncâm masa în oraș, din nou a fost acea interacțiune, deschisă și exact cum mă așteptam. Însă la final când am condus-o acasă m-a luat în brațe și a fost o îmbrățișare lungă și foarte afectuoasă, eu prost fiind cu gândurile pe care le aveam nu am facut nici o mișcare, deși era momentul să o sărut. Din acea seară am mai ieșit odata cu ea și cu tovarășii ei și am vazut-o că era un pic mai distantă, era receptivă dar mai distantă, atingerile erau acolo, dar se simțea că era ceva schimbat.
Voiam să schimb situația dar ea a început să devină un pic rece. I-am trimis mesaj  cu un simplu "ce faci ?", care mi-a raspuns după 8 ore că nu se simte bine la care apoi i-am zis "te-am simțit un pic off și ultima oară, hope you get well soon" nu mi-a dat nici seen. Am sunat-o ulterior să stabilim o zi în care să vorbim fizic dar nu mi-a raspuns la apel. Voiam oarecum să-i mărturisesc că sa schimbat ce cred despre ea.
Ce trebuie să fac fără să par oarecum disperat ca să vorbim ? Mai are rost ?

#2
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
daca timp de o luna tu ai stat ca momaia langa ea si te-ai bucurat doar ca te atinge, iar cand a facut ea pasul spre ceva mai intim tu ai stat ca o scadura si te-ai uitat, evident ca acum si-a pierdut interesul

ca nu se simtea bine atunci, poate asa a fost, dar daca nici la telefon nu a raspuns si nici inapoi nu te-a sunat, mai clar de atat nici ca-ti poate spune ca degeaba ai 28 de ani si astepti sa te ia de crescut

vezi-ti de drum mai departe si fii mai barbat. nu astepta femeia sa te sarute, ea sa te imbratiseze sau sa-ti bage si mana in pantalonii tai. ca fapt divers, cate relatii serioase ai avut pana acum?

#3
glassofwine

glassofwine

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,032
  • Înscris: 17.11.2011

 Ender13, on 03 iulie 2023 - 09:55, said:

Ce trebuie să fac fără să par oarecum disperat ca să vorbim ?
Dă-i pace.

 Ender13, on 03 iulie 2023 - 09:55, said:

Mai are rost ?
Nu.
Din moment ce are un copil, cel mai probabil își caută un ”sponsor” care s-o ajute financiar în creșterea plodului, iar tu probabil ai un job bun, cu venituri satisfăcătoare. N-are ea treabă cu presupuse sentimente față de tine, stai liniștit. Ce ne-ai descris tu, sunt prostioare pe care le fac puștanii de 18 ani, nu o femeie de 31 ani, divorțată, cu plod după ea.
Nereacționând în acel moment intim ți-ai făcut un favor, în sensul că n-ai căzut în capcana ei. Tipa e prea matură pentru tine, dată fiind experiența ei de viață (copil + fost mariaj).
Tu, la 28 de ani, oricum ai alte perspective mult mai bune. La vârsta ta, ai acces la fete de 20, 22, 24... Lasă-le pe cele de 30+ bărbaților de 40+. Revino-ți!

Edited by glassofwine, 03 July 2023 - 17:38.


#4
Punter

Punter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,230
  • Înscris: 24.07.2022
ce venituri ai? o poti intreba ce ii place la tine. :) de ce tot timpul pare ca iesiti cu tovarasii ei?! nu cheltui nimic pt ea si vezi daca e la fel pe termen nedefinit.
in general, femeile cu copii ar trebui sa se intalneasca cu altii cu copii dupa ei.

#5
pielea

pielea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 14.08.2010
N- ai treaba, cei de sus au zis bine, vrei sa pleci cu remorca la mare, sa intri in camera la somn la 9 seara? Sa vezi ce amuzant e, stati toti 3 in aceeasi camera si sa nu poti face nimic, fata cauta portofel, iar tu esti praf.

#6
Costel2223

Costel2223

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 29.11.2021
Că și sfat general nu ți fa relații cu femei mai în vârstă decât tine

#7
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,883
  • Înscris: 26.01.2010

 Ender13, on 03 iulie 2023 - 09:55, said:

  Am sunat-o ulterior să stabilim o zi în care să vorbim fizic dar nu mi-a raspuns la apel. Voiam oarecum să-i mărturisesc că sa schimbat ce cred despre ea.


In ce sens s-a schimbat ce crezi despre ea ? Copilul tot ramane in the picture , esti constient de asta nu ?

 Dany_Darke, on 03 iulie 2023 - 13:38, said:

  iar cand a facut ea pasul spre ceva mai intim tu ai stat ca o scadura si te-ai uitat, evident ca acum si-a pierdut interesul


I-a cam dat cu flit direct si acum nu intelege de ce nu-i raspunde la mesaj :D

 glassofwine, on 03 iulie 2023 - 17:24, said:


Din moment ce are un copil, cel mai probabil își caută un ”sponsor” care s-o ajute financiar în creșterea plodului,

Si daca nu-si cauta sponsor ca bani are si voia sa se simta femeie si nu doar mama , ce faci ?

#8
glassofwine

glassofwine

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,032
  • Înscris: 17.11.2011

 Noua_pe_site, on 06 iulie 2023 - 20:11, said:

Si daca nu-si cauta sponsor ca bani are si voia sa se simta femeie si nu doar mama , ce faci ?
Nicio femeie decentă, cu principii morale care s-o recomande pentru rolul de mamă, nu-și va căuta bărbat mai tânăr, indiferent de câți bani are ea. În primul rând fiindcă așa ceva constituie o lipsă de respect față de copii, și față de părintele biologic al copiilor. În al doilea rând, o pune pe ea într-o conjunctură penibilă, rezultată din diferența de status - el, mai tânăr, fără obligații, cu potențialul de a-și face un viitor cum vrea el, ea cu multe obligații, epavă dintr-un fost mariaj, bagaj emoțional negativ, discrepanță de maturitate, așteptări ridicate, oferă puțin la schimb. În cazuri excepționale, asemenea femei își caută parteneri mai în vârstă, care poate la rândul lor au copii din altă căsătorie.
Iar dacă vrea neapărat să se simtă ”femeie”, și are bani, în scopul ăsta există gigolo, care o poate satisface ocazional, cu discreție, departe de ochii copiilor și fără obligații.
Prin excludere, ce rămâne? Fie tipa are o viață foarte discutabilă, și nu respectă pe nimeni, nici măcar pe sine, fie își caută sponsor care s-o ajute la creșterea copiilor.

Edited by glassofwine, 06 July 2023 - 21:07.


#9
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,883
  • Înscris: 26.01.2010
OMG , nici nu stiu de unde sa incep asa ca revin la mesajul tau cand am un pic de liniste in birou :lol:

#10
hexis

hexis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 881
  • Înscris: 19.05.2009
Mergi pe drumul tau , nu e pentru tine.E clar ca nu o sa ajuti la cresterea copilului mai tarziu si tot ce decurge din asta.
Si daca ai incepe o relatie cu ea in 2-3 luni nu sti cum sa iesi mai repede si situatie cand incep usor sa apara interactiunile cu copilul.
Te comporti asa pentru ca nu ai o femeie fara obligatii ceea ce tu trebuie sa cauti.


#11
honeybee

honeybee

    tougher than the rest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,499
  • Înscris: 21.04.2014

 glassofwine, on 03 iulie 2023 - 17:24, said:


La vârsta ta, ai acces la fete de 20, 22, 24... Lasă-le pe cele de 30+ bărbaților de 40+. Revino-ți!

Exact virsta la care cea pe care si-o doreste el acum, avea deja un copil si divorta de unul cam de virsta initiatorului, daca nu cumva mai tinar si mai nelinistit. :hypocrite:

Nu vad nici un impediment la o diferenta de virsta de 3 ani. Daca ea ar fi avut vreo 60 de ani, adica dublul virstei lui, as fi inteles nepotrivirea. Dar asa, e ca si cum ar fi fost colegi de liceu din promotii diferite. Sint din aceeasi generatie si au cam aceeasi mentalitate.
Singura chestie ciudata mi se pare ca n-au iesit niciodata in oras doar ei doi, ci intotdeauna intovarasiti de prieteni comuni. Seamana mai degraba cu iesiri in gasca decit cu intilniri la care vrei sa cunosti mai indeaproape o femeie. :rolleyes:

#12
antic

antic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 982
  • Înscris: 04.12.2004
Posted Image

Generațiile astea tinere!!!
O fi de la E-uri

#13
honeybee

honeybee

    tougher than the rest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,499
  • Înscris: 21.04.2014
Ea e:

- emancipata
- extrovertita
- exceptionala
- energica
- educata
- exuberanta
- eleganta
- echilibrata


El e:

- egocentric
- egoist
- emotiv
- eunuc
- enervant

Dap, e de la E-uri. :lol:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate