Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta
 Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...
 Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 

Frica de cipuri lovește din nou - operațiunea cântarul și centimetrul

* * * * * 1 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
68 răspunsuri în acest subiect

#55
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 32.737
  • Înscris: 30.08.2017

View Posttfmercedez, on 01 iulie 2023 - 13:31, said:

pai de cand stau parintii cu elevii in banca?

Ai mei nu au stiut nici cand m-au vaccinat comunistii la scoala.  Si da ne masurau, diverse, etc.

Acum oamenii au drepturi, inclusiv dreptul de a se opune cam la orice pentru ca asa a vrut muschiul lor. In cazul asta n-au vrut sa le fie cantariti copiii pentru ca....le ia UE datele si face ceva sinistru cu ele. Nu stiu ei ce, dar intuiesc ca ceva nasol. Au citit pe net.

View PostSoulstream, on 01 iulie 2023 - 15:11, said:

dar dupa 6 luni toti au renuntat si acum pur si simplu e izolat de restul colegilor.


Cea mai buna solutie.

#56
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 21.589
  • Înscris: 02.09.2006

View PostFane, on 01 iulie 2023 - 12:56, said:

Dap, si inca de doctori cu doua facultati si doctorat terminat. Cine plateste risipa asta de resurse? Unul cu studii medii nu poate sa citeasca de pe un cantar si un metru iar apoi sa introduca datele intr-un program? Il pui sa semneze un acord de confidentialitate si asta e! Tare valoroase au devenit datele astea, de parca nu le-ai lasa pe orice site cand iti comanzi ceva de pe net…

Statul are dreptul sa ceara si sa umble cu datele tale!! Cand te opreste politia si-ti cere permisul si CI le raspunzi “GDPR”? Cand te casatoresti la starea civila tot “GDPR”? Cand scrii o cerere catre primarie o incepi cu “subsemnatul GDPR”?


[...]
eu am observat ca foarte multi dintre cei care tot mesteca la acest GDPR, habar nu au la ce se refera in realitate!
Iar daca cea mai mare realizare in viata a cuiva este CNP-ul si numarul de la pantofi, e normal ca  sa le pazesca cu inversunare!

#57
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 29.155
  • Înscris: 04.02.2011

View Postjumperishere, on 01 iulie 2023 - 10:55, said:

ai vazut caine care sa refuze hrana naturala ?
Absolut, câini care au servit junk food din vârste fragede. Ia încearcă să le iei ăstora McDonald's, or să te facă putinist, comunist și alte catalogări tri la leu.

Editat de benis, 01 iulie 2023 - 20:31.


#58
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 72.943
  • Înscris: 15.06.2007

View Postbenis, on 30 iunie 2023 - 19:09, said:

. Însă e și un pic trist. Nu vreau să mă gândesc ce psihoze au oamenii ăia.


daca il rogi pe djl, poate iti gaseste articole mai vechi cu parinti care nu voiau sa-si lase copiii la scoala cand s-a aflat ca un coleg are SIDA. Dupa '90 au fost niste scandaluri cu copii infectati cu HIV SIDA.

Editat de tfmercedez, 01 iulie 2023 - 21:10.


#59
Punter

Punter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.362
  • Înscris: 24.07.2022

View PostVlad_22, on 01 iulie 2023 - 15:05, said:

Îți dai seama că nu are argumente, o fi citind pe ceva site obscur... Eventual o bagă pe aia cu "caută tu și convinge-te", că el nu mai are "sursa" la dispoziție.
oxfordul e vreun sat obscur? https://www.ox.ac.uk...-death-covid-19

ce vedem in filme e deja posibil. te joci cu orice virus si il faci sa atace mai aprig, anumita etnie, anumite gene etc...genele au anumite particularitati comune cu zona in care traiesti/ai trait. poti identifica de exemplu romanii sau orice popor, au ceva "mai in comun" intre ei decat cu restul.

majoritatea oamenilor nu ar trebui sa sa logheze pe nimic, vorba lui snowden. dupa ce intelegem asta, pe urma putem vorbi si de restul.

#60
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 26.065
  • Înscris: 03.12.2005
Daca e un virus targetat pe romani se scapa simplu de el. Incepi sa te speli si sa nu mai urli ca babuinul peste tot si te confunda cu altceva.

#61
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.011
  • Înscris: 16.07.2015

View PostPunter, on 02 iulie 2023 - 01:06, said:


oxfordul e vreun sat obscur? https://www.ox.ac.uk...-death-covid-19

ce vedem in filme e deja posibil. te joci cu orice virus si il faci sa atace mai aprig, anumita etnie, anumite gene etc...genele au anumite particularitati comune cu zona in care traiesti/ai trait. poti identifica de exemplu romanii sau orice popor, au ceva "mai in comun" intre ei decat cu restul.

majoritatea oamenilor nu ar trebui sa sa logheze pe nimic, vorba lui snowden. dupa ce intelegem asta, pe urma putem vorbi si de restul.
Nu am găsit nimic legat de personalul militar, în acel articol... Nu mai eschiva răspunsul, spune concret.

Editat de Vlad_22, 02 iulie 2023 - 01:35.


#62
Punter

Punter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.362
  • Înscris: 24.07.2022
vorbeste despre oameni cu anumite gene, iar soldatii americani sunt tot oameni si sigur si ei au anumite gene diferite fata de soldatii rusi sau chinezi, de exemplu.

#63
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 28.332
  • Înscris: 05.06.2002
Soldatii americani sunt cea mai mare amestecatura de gene. Abordare proasta!

#64
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 26.065
  • Înscris: 03.12.2005
Eu stiu vreo doi romani ajunsi in US Army, unul plecat cu loteria vizelor initial, celalalt ceva prin biserica. Si vreo doi ajunsi contractori la USAF.

#65
KiloW

KiloW

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.371
  • Înscris: 08.01.2021
Înainte să-i bage în armata le-au modificat genomul cu material genetic din Area51.

#66
IaSaVedem

IaSaVedem

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 649
  • Înscris: 05.12.2015
Cred ca mai am o poza de la cdc america, unde se explica faptul ca un test rapid pozitiv, nu releva faptul ca ai %%vid neaparat, ci ca poate fi o alta radacina de gripa/raceala. In conditiile in care %%dul avea la baza o radacina clasica de gripa. Dupa care stateam si ma gandeam cum reuseste un test rapid sa faca diferenta atat de exacta intre %%vid si raceala gripa normala? Apoi vorbeam cu persoane care aveau diferite afectiuni, una dintre ele avea abces dentar si iesise pozitiv, dupa ce s-a tratat nu mai era pozitv. Niste mizerii fara sens daca stateai sa dai importanta la detalii.
Sau asta e problema mea, ma gandesc prea mult nu? Posted Image)))))))))))

Editat de IaSaVedem, 02 iulie 2023 - 12:07.


#67
KiloW

KiloW

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.371
  • Înscris: 08.01.2021

View Postgeorge_alexandru, on 01 iulie 2023 - 16:41, said:

ia UE datele si face ceva sinistru cu ele.

Voodoo!

#68
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 28.332
  • Înscris: 05.06.2002

View PostIaSaVedem, on 02 iulie 2023 - 12:07, said:

Sau asta e problema mea, ma gandesc prea mult nu? Posted Image)))))))))))
Problema-i la calitate, nu la cantitate…

#69
futurist

futurist

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 29.867
  • Înscris: 09.05.2008

View Postjumperishere, on 01 iulie 2023 - 10:55, said:


ai vazut caine care sa refuze hrana naturala ? cum crezi ca se transpune ecuatia asta la om ?
invata omul sa pescuiasca si o sa se hraneasca singur. legat de asta, foloseste-ti imaginatia si nu te limita doar la conceptul de hrana
Lasa, ca si-au folosit-o altii si a iesit democrația actuala.
O frumusețe!
Francezii aplauda frenetic focurile de artificii zilele astea.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate