Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Nisip fin, sa nu te intepi?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
IaSaVedem

IaSaVedem

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 649
  • Înscris: 05.12.2015

View Postcorinadaniela, on 26 iunie 2023 - 09:42, said:

Pe plaja de la Neptun nu găsești loc sa te joci cu mingea. Cel mai fin nisip și intrare lina în apa găsești în partea stânga a steagurilor, însă e și cea mai aglomerata zonă, fiind preferata de familiile cu copii și cei care fac plaja pe cearșaf (nu își permit sau nu vor sa plătească pentru închirierea șezlongurilor).
exact
Are cazare in constanta, atunci accesezi plaja din dreptul orasului. Pacat ca nu mai merg cele doua webcamuri de acolo.

#20
scania_delfin

scania_delfin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,133
  • Înscris: 25.01.2015

View Postovidiu21, on 26 iunie 2023 - 09:09, said:

La Callatis,de 2 stele, nu sunt pretentios la cazare. Conteaza plaja marea si mancarea sa fie ok Posted Image)

Da, as putea merge la greci sau la turci, dar nu am cu cine,asa ca prefer sa merg la noi.
Eu am cazare la Agora,plaja la Steaguri,foarte buna.

#21
tomcatsk8

tomcatsk8

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,497
  • Înscris: 05.07.2022

View PostIaSaVedem, on 26 iunie 2023 - 13:08, said:

Camera aia e in Olimp, nu in Neptun :D

View Postscania_delfin, on 27 iunie 2023 - 16:25, said:

Eu am cazare la Agora,plaja la Steaguri,foarte buna.
De la hotel Agora si pana la plaja Steaguri ai ceva miscare de facut :D

#22
IaSaVedem

IaSaVedem

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 649
  • Înscris: 05.12.2015

View Posttomcatsk8, on 01 iulie 2023 - 19:19, said:

Camera aia e in Olimp, nu in Neptun Posted Image
Iti dai seama ca in neptun e de 5 ori mai lata plaja Posted Image))). Anul acesta parca au inceput extinderea de plaji in eforie nord si sud mi se pare.

Edited by IaSaVedem, 02 July 2023 - 03:19.


#23
tomcatsk8

tomcatsk8

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,497
  • Înscris: 05.07.2022

View PostIaSaVedem, on 02 iulie 2023 - 03:18, said:

Anul acesta parca au inceput extinderea de plaji in eforie nord si sud mi se pare.

Eforie Nord e de mult extinsa, o data cu Mamaia. Eforie Sud e si ea incheiata, momentan lucrarile au inceput la Nord de Olimp.

#24
leny29

leny29

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 438
  • Înscris: 17.06.2013
Pentru cei care inca mai sunt la plaja si care i-ar putea interesa. Am fost in Eforie Nord si nisipul era fin, doar un pic la mal 1-2 m erau mai multe scoici. Mi-a placut.

In shimb in Mamaia, eu am fost prin zona trei papuci, era ok sa mergi dar e mult mai grosier nisipul. Copiii s-au jucat fotbal pe plaja, cel mare a venit cu o taietura de 3cm dintr-o scoica.
Acum e ok, dar e la limita, eu as prefera de departe, pe partea asta cu nisipul Eforie nord.

In schimb cel mic a avut febra, a vomitat... probabil ca era de la e-coli din apa marii... cum am citit ulterior in ziare ca in Eforie ar fi fost destul de mare concentratia. M-am cam desumflat asa un pic... mama ei de treaba, ca e-coli vine din materiile fecale daca am inteles eu bine, deci cumva cineva a gresit major sa ajunga apa marii poluata la un asa de mare nivel...

Va multumesc pentru sfaturi. Pe alte plaje nu am ajuns, a plouat in unele zile si copilul a fost bolnav 2-3 zile...

#25
asffga

asffga

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 514
  • Înscris: 04.04.2023
sansele sa iei e-coli din apa marii sunt infinit mai mici decat sansele sa fi luat e-coli de la ghereta de unde a mancat. Asta daca ar fi fost e-coli, desi cel mai probabil nu. Ma gandesc ca n-a baut copilul apa din mare ca inlocuitor de apa minerala :D
sa nu crezi ca daca ati mancat din acelasi loc cu totii si doar unul s-a imbolnavit inseamna ca nu e de la mancare.
depinde si de organism, unii pur si simplu nu pot digera anumite treburi si ii iau cu dureri de burta, greata, varsaturi, scaun moale....

Edited by asffga, 10 August 2023 - 07:45.


#26
tomcatsk8

tomcatsk8

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,497
  • Înscris: 05.07.2022

View Postleny29, on 09 august 2023 - 22:37, said:

In schimb cel mic a avut febra, a vomitat... probabil ca era de la e-coli din apa marii... cum am citit ulterior in ziare ca in Eforie ar fi fost destul de mare concentratia. M-am cam desumflat asa un pic... mama ei de treaba, ca e-coli vine din materiile fecale daca am inteles eu bine, deci cumva cineva a gresit major sa ajunga apa marii poluata la un asa de mare nivel...
Enterocolita apare de obicei dupa o vizita la restaurant, mai ales pe aglomeratia si caldura asta standardele de igiena nu prea se respecta.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate