Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin
 MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro
 Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 

Cumpărare apartament în Iași

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
AnaCzh

AnaCzh

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 04.02.2023
Buna ziua!
Sunt interesată sa cumpăr un apartament în complexul Kimono din Iași, Moara de Vânt. Acestea au fost date deja în utilizare. Puteți sa mă ajutați cu o părere despre ele? (Zona, construcție)
Alta opțiune ar fi Silk District sau Unirea, dar din ce am înțeles sunt destul de aiurea contractele.

#2
rusuvl

rusuvl

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 23.11.2021
Nu as putea sa iti zic punctual despre fiecare dezvoltator in parte, dar Unirea si Silk sunt foarte bine pozitionate in Iasi. Acces foarte usor la multe mijloace de transport in comun, 10-15 min de mers pe jos pana la Palas Mall, centrul orasului doar ca e foarte aglomerata zona.
In moara de Foc nu e extraordinar de aglomerat, esti mai aproape de aeroport, si poti ajunge relativ usor in centru si de acolo ... cateva minute cu masina si probabil 25-30 pe jos. Legat de contracte, nu stiu ce sa zic ... parerea mea e ca dezvoltatorii le fac ca sa fie ei avantajati.

#3
vestale

vestale

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,277
  • Înscris: 24.11.2002
Nu poti compara zona Moara de Vant cu (fosta)Zona Industriala sau Piata Nicolina.
Conteaza pentru ce il doresti, care iti sunt nevoile si in ce moment al vietii esti.
Una e daca il vrei sa il inchiriezi, alta daca esti tanar la facultate sau esti in familie cu 2 copii. La fel conteaza daca ai/aveti de ajuns la birou si unde in oras, dus/adus copii de la gradinita/scoala. Cat e de importanta ca ai Padurea Ciric aproape sau ca e important sa ai si o piata agroalimentara sau un supermarket sau cat de mult te deranjeaza zgomotul de la avioane.
La ore de dimineata faci 1,5 ore sa traversezi orasul din Bucium sau Ciurea pana in capat Copou.

PS: M-am uitat pe schita apartamentului cu 3 camere de la Kimono si intr-un bloc construit in 1984 am o compartimentare mai buna, o suprafata mai mare, un geam mai mare la dormitoru mic, nu ascus dupa stalp si la 20 de minute de mers pe jos de Palas

Edited by vestale, 19 June 2023 - 17:14.


#4
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Nu știu cât de relevant mai este că ai Ciric-ul în apropiere, mai ales că vara e jale acolo...

Moara de Vânt e lejer peste Zona Industrială și Nicolina... Mai aerisită, cu mai mult verde etc.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate