Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Cum sa te certi cu partenera/partenerul!?

* - - - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
61 replies to this topic

#1
lucianburjuiul

lucianburjuiul

    Unserious member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,618
  • Înscris: 12.06.2010
Tot citind topicul cu sfaturi cum sa te impaci dupa 7 ani, mi-a venit ideea cum sa te certi cu partenerul/partenera, sotul/sotia, etc! Ce ii faci s-o enervezi? Ce stii ca o enerveaza cel mai mult? Ce te enerveaza cel mai mult? Cat dureaza o cearta? Cat esti dispus sa lasi de la tine de dragul ei/lui chiar cand stii ca ai dreptate?

#2
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,842
  • Înscris: 14.10.2008
Certurile ar fi unul din motivele pentru care as prefera sa raman singur, sa nu am nicio relatie niciodata, sa fiu certat sau sa se supere pe mine ori sa nu ma lase sa-mi fac tabieturile, pasiunile si ritualurile is a big no-no for me. Ar fi nasol si sa-i placa mult calatoriile, mie nu imi plac.

Asa ca eu as zice cum sa eviti cearta, cum sa alegi momentul in care sa divulgi o problema sau o greseala comisa, din experientele cu mama si cumnata, deci 2 femei deja, stiu ca e ca la loterie, cand crezi ca se va enerva ramane calma si cand crezi ca she will take it easy, iese explozie. Posted Image

In Oltenia femeile sunt foc de paie, you don't want to mess with them. Don't want to piss them off. Posted Image

Edited by Neaceasca85, 07 June 2023 - 18:26.


#3
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Chiar nu inteleg de unde ti-a venit ideea unui asemenea topic.
Cred ca e foarte usor sa gasesti motiv de cearta, nu poate fi mister pentru cineva. Mai greu e sa gasesti solutii pentru impacare.

#4
lucianburjuiul

lucianburjuiul

    Unserious member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,618
  • Înscris: 12.06.2010
Neaceasca, pai tu esti singur, ce naiba! N-ai cu cine sa te certi...

#5
ovidiu21

ovidiu21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,403
  • Înscris: 09.08.2006

View Postlucianburjuiul, on 07 iunie 2023 - 18:17, said:

Tot citind topicul cu sfaturi cum sa te impaci dupa 7 ani, mi-a venit ideea cum sa te certi cu partenerul/partenera, sotul/sotia, etc! Ce ii faci s-o enervezi? Ce stii ca o enerveaza cel mai mult? Ce te enerveaza cel mai mult? Cat dureaza o cearta? Cat esti dispus sa lasi de la tine de dragul ei/lui chiar cand stii ca ai dreptate?
Bagati tot salariul la pariuri/pacanele si vei vedea.

#6
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,484
  • Înscris: 17.04.2014
De ce sa te certi cu partenerul/ partenera?  De ce ai face ceva constient/ a fiind ca o/ il enerveaza?
Cearta nu este constructiva, insa discutiile in contradictie pot fi, daca se prezinta argumente solide pentru a sustine punctul de vedere personal, bineinteles, fara a jigni interlocutorul, oricine ar fi el.

Edited by GRATEFUL, 07 June 2023 - 18:46.


#7
Argv

Argv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,505
  • Înscris: 25.10.2007
E simplu. Femeile se supara din doua motive: din orice si din nimic.

#8
lucianburjuiul

lucianburjuiul

    Unserious member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,618
  • Înscris: 12.06.2010
Pai am spus cum mi-a venit ideea. Daca nu te certi, nu ai parte de impaciuitor. Si din cand in cand, oricat de calmi am fi, tot culegem niste nervi de pe la birou, de prin trafic si ni-i descarcam pe cei din jur, de obicei pe cei apropiati. Motive exista. Dar unele femei sunt artiste cum sa-ti puna nervii in batista... Acolo vreau eu sa ajunga discutia.

View Postovidiu21, on 07 iunie 2023 - 18:37, said:


Bagati tot salariul la pariuri/pacanele si vei vedea.
De ce sa sufere si altii, mai bine te arunci in Dunare cu o piatra legata de picioare sau de gat. Am spus ca suntem seriosi, nu glumim cu lucruri serioase.

Edited by lucianburjuiul, 07 June 2023 - 18:42.


#9
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,880
  • Înscris: 26.01.2010

View Postlucianburjuiul, on 07 iunie 2023 - 18:17, said:

Ce stii ca o enerveaza cel mai mult?

Nu cred ca isi da seama cat ma enerveaza desi i-am spus de destul de multe ori deja.
EL lucreaza de acasa , eu nu
Frigiderul plin cu friptura de vita , supa de pui (care cica i-a placut foarte mult cand a mancat-o cu o seara in urma ) , orez cu carne si legume , 2 days old pizza , mezeluri pentru facut sandwich si altele.
Vin acasa la 6-7 seara , zic ca mor de foame ca nu am mancat toata ziua si el zice la fel , ca si el moare de foame ca nu a mancat toata ziua.
Dupa 2-3 zile , tre sa arunc mancarea din frigider sau o dau la catei

Daca nu-ti place , zi ca nu-ti place si nu mai fac sau o mananc eu.
De 3 zile e in frigder shrimp scampi de la restaurantul meu preferat pentru ca a zis ca o sa manance ''maine'' Posted Image

#10
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Postlucianburjuiul, on 07 iunie 2023 - 18:42, said:

Daca nu te certi, nu ai parte de impaciuitor.
Ii dai 2 palme si o trimiti la ma-sa. Sa te vad cum mai rezolvi impaciurea.

#11
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,842
  • Înscris: 14.10.2008

View Postlucianburjuiul, on 07 iunie 2023 - 18:36, said:

Neaceasca, pai tu esti singur, ce naiba! N-ai cu cine sa te certi...
Ei nu. Am cu cine, dar nu-mi sunt parteneri. 3 persoane mai exact, mama, cumnata si frate.

Sunt ciudat, dificil si enervant (pentru multi si multe), ma enervez si eu foarte tare pe anumite chestii sau la surprize neplacute ori daca, in mod inopinat, imi modifici planul sau programul, trebuie sa-mi spui din timp, pe cand eu invers, desi as putea face sau spune ceva din timp si sa fie OK, le fac sau le spun numai in Ajun si uneori nu mai e timp de remediat acea greseala sau problema, sunt si maestrul procrastinarii. Posted Image

Dar se intampla sa mi se puna pata sa rezolv probleme amanate, uneori. Posted Image

#12
lucianburjuiul

lucianburjuiul

    Unserious member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,618
  • Înscris: 12.06.2010
Frigiderul scos din priza si gata. Sau doar sticle in el.

#13
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,880
  • Înscris: 26.01.2010

View Postlucianburjuiul, on 07 iunie 2023 - 18:44, said:

Sau doar sticle in el.

Asa arata inainte sa fiu femeie cu barbat la casa mea :lol:

#14
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,034
  • Înscris: 06.09.2008
Noua, ai un barbat comod csf .
Pers as rupe frigiderul, dar poate al tau nu e mancacios... ori prea comod cum ziceam.

Nici eu n-am inteles sensul threadului, care e ideea pana la urma ... cum sa te certi frumos ? Posted Image
Altfel fiecare are fixurile sale, nu vad sensul sa le insiruiasca aici .

Edited by sirgoofy, 07 June 2023 - 18:48.


#15
Mike1alike

Mike1alike

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,010
  • Înscris: 02.08.2020
Te cerți cu ea cu accent franțuzesc. Îi spui, de exemplu: "I 'ate you!". Şi apoi îți aminteşti că ai făcut asta (ate her) şi că ai vrea să o faci din nou în loc să te cerți cu ea. Şi gata cearta!

#16
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,880
  • Înscris: 26.01.2010

View Postlucianburjuiul, on 07 iunie 2023 - 18:42, said:

.. Acolo vreau eu sa ajunga discutia.



Nu ai cu cine :lol:
Nimeni nu se cearta sau enerveaza partenerul fara sa vrea/stie aici.

#17
Ev_eee

Ev_eee

    Smochină Înghețată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,728
  • Înscris: 12.07.2022
Te plictisești, Lucian. :lol:

#18
Punter

Punter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,230
  • Înscris: 24.07.2022
femeile instinctiv vor sa fie supuse barbatului. deci daca te iubeste iti e supusa si nu te cearta cu nimic. daca te cearta inseamna ca nu te iubeste=>next!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate