Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN
 Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook

sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV
 Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?

Cum conectez un switch WIFI la 60...

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...
 Telekom

Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...
 

Intrebare certificat de nastere multilingv

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,436
  • Înscris: 28.10.2018

 hustyus, on 22 mai 2023 - 10:52, said:

Am sunat la ambasada si culmea ei asa ceva nu pot sa obtina de aici,

Culmea incompetentei sau culmea durerii de madular? Cred ca s-au uitat slujbasii statului unii la altii, aia care fac greve pentru salarii, si si-au zis: uite-l si pe pros fraierul asta, vrea sa ne puna la munca.

#20
SharonCollins

SharonCollins

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 07.04.2017
Grateful , stiu, bine ca s- au mai simplificat procedurile .

#21
hustyus

hustyus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 06.01.2011
Pana la urma stiu doar asa, ca la ambasada ei nu vor sa faca asa ceva, trebuie sa ma planific pentru a obtine o imputernicire parintilor, ca sa poata sa ma reprezinte sa-l obtina din România. Iar zile libere de la munca iar birocrația, iar eu am certificatul de nastere original aici la mine si al dracu nu e suficient ca e prea vechi. Poi tot eu is nascut.
Speram ca are cineva poate a patit si a găsit o soluții salvatoare.

#22
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Daca nu ma insel certificatul de nastere este deja in 3 limbi de circulatie internationala, CE altrceva mai trebuie, probabil in China sau in alte tari asiatice care nu "vad" in engleza sau franceza

#23
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,348
  • Înscris: 27.10.2007

 keta, on 23 mai 2023 - 12:32, said:

Daca nu ma insel certificatul de nastere este deja in 3 limbi de circulatie internationala, CE altrceva mai trebuie, probabil in China sau in alte tari asiatice care nu "vad" in engleza sau franceza

e posibil sa aiba certificat de nastere din acela vechi, unii ne-am nascut doar in limba romana.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate