Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Incaltaminte alergare

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
mrsme21

mrsme21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 06.09.2021

View Postoregano, on 17 mai 2023 - 14:27, said:



In Moldova se zice papuci la tot ce bagi in picior. E generalist.
Apoi zici: papuci de casa,de alergat,de mers la nunta :)..etc.

  Si in Brasov tot papuci se zice. De Moldova nu stiam.

   Cat despre "adidasi" sper sa gasesti ceva care sa fie si rezistenti. Ma uitam la unii Adidas intr-un magazin si erau 900 Lei dar aveau peste talpa care amortizeaza o pojghita subtire (mosulet batran) de talpa. Adica practic partea care intra in contactul cu solul era foarte subtire si fiind folositi pe asfalt se duc repede.
  Si-au facut unii un obicei sa vanda marfa scumpa, dar cu durata de viata scurta. La 900 Lei mi se pare teapa curata sa alergi pe o foita de ceapa...

#20
mkdan2004

mkdan2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,033
  • Înscris: 16.07.2008

View PostDaniJ90, on 22 mai 2023 - 10:29, said:

Am testat New Balance FuelCell SuperComp Elite V3 si mi se par super faini...

Nu stiu ce fel de alergare practici si pentru ce ai nevoie de acesti pantofi sport. Asta eu un model de top, cu placa de carbon, mai mult pentru competitii si antrenament de dinaintea competitiilor, nu e chiar "daily trainer", dar daca iti place si iti convine pretul - go for it. O problema pe care o au adidasii din aceasta categorie este faptul ca spuma (pe langa ca este scumpa), este foarte putin protejata, ca sa fie cat mai usori. Din aceasta cauza, tind sa se uzeze mai rapid. Nu stiu daca este cazul aici, dar uitate cate spuma expusa are talpa.
https://top4running....-v3-mrcelle3#p3

#21
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Mi-au placut ca erau comozi si stateau foarte bine pe picior, in comparatie cu alte perechi, parca erau de acolo, cum s-ar zice...

#22
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004

View Postmrsme21, on 22 mai 2023 - 13:31, said:

Ma uitam la unii Adidas intr-un magazin si erau 900 Lei dar aveau peste talpa care amortizeaza o pojghita subtire (mosulet batran) de talpa. Adica practic partea care intra in contactul cu solul era foarte subtire si fiind folositi pe asfalt se duc repede.
  Si-au facut unii un obicei sa vanda marfa scumpa, dar cu durata de viata scurta. La 900 Lei mi se pare teapa curata sa alergi pe o foita de ceapa...
Stai linistit ca pojghita aia tine mai mult decat cusaturile la panza.
La 900 lei mai mult ca sigur ca pojghita aia e "Continental".
Cea fara marca - la modelele ieftine tine cam 2-3 ani cel putin. Dar cam dupa 2 ani incep sa se desprinda cusaturile la "panza".
Cealalta...dupa 4 ani inca e ok, dar am pus superglue pe la materialul textil.

Folosesc vreo 2 modele - unul de strada si unul ptr alergat - ptr alergare folosesc de ani buni doar variante AdiZero.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate