Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Am vazut odata un film...

Problema scurgere apa rama termop...

Durata estimata de viata a unei i...

Identificare filet butelie r290
 Sifon pe circuitul frigorific.

Vizibilitate Hard Disk nefolosit ...

Salariu minim european in Romania

verificare specificatii lapgop Asus
 Problema cu o camera Panasonic MD...

Probleme cu reddit

Problema sunet boxa noua

Despre proiectarea drumurilor urb...
 Final Cut Camera

Z6III vs Z8

Foloseste careva CFD-uri si sa ai...

Un calculator ieftin ?!

Pret manopera la rosu 2023

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
73 replies to this topic

xjl

xjl

Member

• Grup: Members

un_arhitect, on 21 noiembrie 2023 - 21:44, said:

Pai si cum ramane cu corectitudinea , @mircea812? Nu se genereaza spaga prin asta, la ISC, la dirigintele de santier, etc? Posted Image Posted Image
Am fost Diriginte de santier la o casa in sect. 3, exact ca cea despre care se vorbeste. S-au dat 6 dispozitii de santier pentru fiecare abatere de la proiect . Au fost pereti din pamant care la cea mai mica atingere cadeau .Si erau dati in proiect sa fie consolidati. Problema este ca toate aceste dispozitii au trebuit sa fie aprobate si de Primarie. Unele au fost, altele nu. Am avut si inspectie, atat de la Primarie cat si de la ISC. Intr-un final totul s-a putut rezolva.

kretzu77

kretzu77

Custom title

• Grup: Senior Members

mircea812, on 22 noiembrie 2023 - 09:13, said:

Nu genereaza nici o spaga...am incercat sa-l consolidez si a cazut.Posted Image
Serios acum, omul are 100mp. Primariei nici nu ar trebui sa-i pese de asa suprafete.
Exemplu concret Sector 1.
Acum 3 ani, o ruda de-a mea de a facut o consolidare+extindere. La consolidare, un zid a trebuit dat jos si refacut, atat de praf era. Dispozitie de santier semnata de structurist, arhitect, diridinte de santie, poze, deviz si pv pe soturie de la contrustor si totul ok. Primaria a facut receptia.
Caz similar la mine pe strada fix in vara asta, chiar mai simplu (era un perete de garaj, nici macar la casa), si primaria vietii nu a mai vrut sa faca receptia si a trebuit sa demareze reautorizarea.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate