Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e
 Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 

Pret manopera la rosu 2023

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
73 replies to this topic

#73
xjl

xjl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 778
  • Înscris: 21.07.2013

 un_arhitect, on 21 noiembrie 2023 - 21:44, said:

Pai si cum ramane cu corectitudinea , @mircea812? Nu se genereaza spaga prin asta, la ISC, la dirigintele de santier, etc? Posted Image Posted Image
Am fost Diriginte de santier la o casa in sect. 3, exact ca cea despre care se vorbeste. S-au dat 6 dispozitii de santier pentru fiecare abatere de la proiect . Au fost pereti din pamant care la cea mai mica atingere cadeau .Si erau dati in proiect sa fie consolidati. Problema este ca toate aceste dispozitii au trebuit sa fie aprobate si de Primarie. Unele au fost, altele nu. Am avut si inspectie, atat de la Primarie cat si de la ISC. Intr-un final totul s-a putut rezolva.

#74
kretzu77

kretzu77

    Custom title

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,443
  • Înscris: 06.06.2006

 mircea812, on 22 noiembrie 2023 - 09:13, said:

Nu genereaza nici o spaga...am incercat sa-l consolidez si a cazut.Posted Image
Serios acum, omul are 100mp. Primariei nici nu ar trebui sa-i pese de asa suprafete.
Exemplu concret Sector 1.
Acum 3 ani, o ruda de-a mea de a facut o consolidare+extindere. La consolidare, un zid a trebuit dat jos si refacut, atat de praf era. Dispozitie de santier semnata de structurist, arhitect, diridinte de santie, poze, deviz si pv pe soturie de la contrustor si totul ok. Primaria a facut receptia.
Caz similar la mine pe strada fix in vara asta, chiar mai simplu (era un perete de garaj, nici macar la casa), si primaria vietii nu a mai vrut sa faca receptia si a trebuit sa demareze reautorizarea.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate