Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

Card BT Direct Carrefour

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
419 replies to this topic

#397
Mo_su

Mo_su

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 13.02.2024
Magazinele amintite de mine NU sunt Carrefour , pe bonul fiscal scrie altceva, e alta firma , nu Carrefour precum cele din …Carrefour !


#398
Drizzt89

Drizzt89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 27.11.2008
“ va aloca bonus de loialitate clientilor BT Direct detinatori ai Cardului Direct de la Carrefour astfel:
o 5% din valoare, pentru tranzactiile efectuate cu plata integrala, in reteaua de magazine Carrefour si parteneri ai Carrefour, respectiv Artima S.A., Columbus, Supeco, Cocktail Holidays, Cora si pe www.carrefour.ro“

nu strica sa mai si citim conditiile si termenii
(toate sunt detinute si operate de Carrefour Ro)

Edited by Drizzt89, 21 February 2024 - 00:24.


#399
kye77

kye77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 948
  • Înscris: 05.03.2009
Salut. La voi arată ok aplicația? La mine nu mai apare decât soldul. Au dispărut istoric, etc...

#400
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,621
  • Înscris: 13.03.2005
La care aplicație te referi: neoBT, BTPay?

În BTPay eu vad istoric tranzacții.

#401
adidami

adidami

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 02.11.2014
Este o campanie cu cashback de 10% (maxim 150 lei) de 1 martie si 8 martie pentru cardurile BT Direct si BT Direct Flanco.

Nu imi dau seama daca e inclus si cardul BT Direct Carrefour. E posibil sa fie exclus.

https://www.btdirect...rtisor_2024.pdf

#402
darkangel2

darkangel2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,378
  • Înscris: 26.01.2019

View Postadidami, on 01 martie 2024 - 11:57, said:

Este o campanie cu cashback de 10% (maxim 150 lei) de 1 martie si 8 martie

Campania se adreseaza doar clientilor "alesi":
"
3.1 Campania se adreseaza tuturor persoanelor fizice, cetateni romani, cu varsta de minim 18 ani impliniti la data inceperii campaniei, clienti BT Direct IFN SA, care indeplinesc cumulativ urmatoarele conditii:
[...]
(i) Au fost informati de catre BT Direct IFN SA, prin SMS, despre aceasta campanie;
"

#403
kye77

kye77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 948
  • Înscris: 05.03.2009
Experienta BT :
merg la aparatul ala de depus bani pentur plata ratelor, ca sa alimentez cash cardul.
ma intreaba cat vreau sa depun.
stiam ca am 2000 la mine, asa ca am scris 2000.
incep sa bag si constat ca aveam mai putin, caci cheltuisem pe ceva , neprevazut.
Acolo singura optiune, dupa ce bagasem banii, era de ANULEAZA OPERATIUNE.
Dau anuleaza si-mi da un bilet prin care imi zice sa ma duc la ghiseu sa-mi iau cashul inapoi !!!
Era vineri seara...
Azi ma duc la ghiseu cu biletul, imi cere tanti buletin etc, ma pune sa scrie de mana o cerere de returnare a banilor si o asteptam pe sefa sa aprobe.
In timp ce asteptam,o intreb pe tanti ce se intampla daca nu veneam sa ridic banii.
Si-mi zice : pai se muta intr-un cont al bancii pana vine cineva si ii cere.
Si daca nu ii cere ?
Raman acolo , la banca....
E incredibil de stupida operatiunea, nu inteleg de ce-mi cere dinainte suma pe care trebuie sa o bag, iar daca bagi mai putin trebuie sa treci prin tot calvarul aasta....
Apropo, daca insa scriu ca bag 2300 si bag 2400 , imi accepta banii in plus...

#404
caesar243

caesar243

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 04.04.2008

View Postkye77, on 08 aprilie 2024 - 15:02, said:

Si-mi zice : pai se muta intr-un cont al bancii pana vine cineva si ii cere.
Si daca nu ii cere ?
Raman acolo , la banca....

2009 experienta cu BT, nu aveam token pt. internet banking, descoperire de salariu similara cu valoarea avansului dar 10x mai mare, incerc sa retrag niste bani de la ATM - pun suma, pin dau ok, imi returneaza cardul si...30 de secunde mai tarziu mesaj de bagat card - ma gandesc ca a dat o eroare, retrag direct suma precedenta vad pe hartiuta ca parca e suma de descoperit ramasa dar nu stiam sigur, peste 6 luni in sfarsit imi fac internet banking si imi ramasese tranzactia aia pe creier. gasesc 2 retrageri de la atm in ziua respectiva cu suma pe care o stiam, sun la ei le zic de problema si "da, se pare ca s-a restart din cauza unei intrupreri de alimentare ATM-ul" intreb ce facem acum - trebuie sa mergeti intr-o filiala sa completati un formular de refuz de plata, .. intreb ca tine "daca nu spuneam, daca nu sesizam eroarea, voi nu aveti un fel de inventar la ATM adica zice ca a dat x bani si in el sunt cateva sute de ron in plus" ... raspunsul m-a lasat masca "pai noi nu facem verificari de genul, banii se blocheaza intr-un cont si doar la solicitarea expresa a utilizatorului se returneaza"

deci nu e chestie noua, e pur si simplu BT

#405
Vettel

Vettel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,329
  • Înscris: 29.03.2017
2009? Suntem în 2024.

#406
caesar243

caesar243

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 04.04.2008

View PostVettel, on 10 aprilie 2024 - 09:18, said:

2009? Suntem în 2024.
pe asta era si accentul meu, din 2009 pana acum nu si-au schimbat abordarea ... daca e ceva gresit din partea lor (eroare/etc) pun banii la pastrat si NU te anunta, cum a patit Kye, a povestit mai sus

#407
Drizzt89

Drizzt89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 27.11.2008
Au multe posibilitati de alimentare a cardului pentru diferite tipuri de persoane cu cunostinte bancare diferite.
Daca ai card la alte banci sau aplicatii gen Self pay, nu inteleg de ce ai alege sa rambursezi cash la un aparat fizic din banca.

#408
JohnnyRambo

JohnnyRambo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 601
  • Înscris: 12.07.2022
Daca ai un card de debit (de la orice banca) poti plati datoria la BT Direct folosind aplicatia Pago.

#409
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 29.04.2006
am facut un test prin care mi-am alimentat contul de tranzactionare de la goldring cu 50 lei si vad ca a fost incadrat cu MCC 5999, nu am vazut sa imi vina vreun comision pentru aceasta tranzactie. Operatiunea este taxata cu 1,2% la goldring, dar daca primesc 2% de la BT, castig 0,8% la alimentarile contului de tranzactionarea. Scopul meu nu este sa retrag banii de acolo si sa reiau aceste cicluri pentru a castigat acel potential 0,8% din suma(probabil vor limita CB pentru astfel de plati daca se abuzeaza), ci in scop investitional si alimentare rapida a contului de tranzactionare pe BVB.
O sa fac si o alimentare mai mare si sa incerc la urmatorul extras sa fac un calcul sa vad daca mi-au alocat CB pentru tranzactiile catre goldring

#410
ianciun

ianciun

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 08.02.2017
Dupa cat timp ati primit cardul si cum? Am facut solicitarea acum 14 zile si inca nu a venit niciun card. Iar la numarul de telefon astept de 20 de minute si nu raspund.

#411
fkgun

fkgun

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 07.11.2020
Dupa aprox. 1 luna de zile.
Trebuie sa astepti cam 1 ora Posted image

#412
JohnnyRambo

JohnnyRambo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 601
  • Înscris: 12.07.2022
Dupa 3 saptamani de la cerere.

#413
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,053
  • Înscris: 10.04.2006
Si la mine cred că 45 de minute e media la call center

#414
Drizzt89

Drizzt89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 27.11.2008

View Postianciun, on 18 aprilie 2024 - 09:35, said:

Dupa cat timp ati primit cardul si cum? Am facut solicitarea acum 14 zile si inca nu a venit niciun card. Iar la numarul de telefon astept de 20 de minute si nu raspund.

Prima data l-au "trimis" prin posta si dupa 14 zile de neprezentare a postasului sau intarziere, poti sa suni la call center sa-ti faca urgentare prin curier. Deci in total cum au zis si colegii, cam 3 sapt

Edited by Drizzt89, 18 April 2024 - 17:24.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate