Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...
 Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche
 recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti
 datasheet crawling

Sanse refinantare

arii

Sapa peste pardoseala
 

iOS 17

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
678 replies to this topic

#595
sergiu08

sergiu08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,137
  • Înscris: 31.12.2013
Eu mai pățesc cu aplicația  Fitbit să rămână agățată toată noaptea și consumă. Câteodată rămâne în fundal doar un minut pe oră (noaptea). Nu știu dacă sunt aplicații optimizate cum nu trebuie sau telefonul uită să le mai închidă uneori.

#596
Mo_su

Mo_su

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 13.02.2024

View PostRaySefo, on 21 martie 2024 - 15:38, said:



Nimic nu opresc, doar am setat la nu deranjati sa nu primesc apeluri sau notificari decat de la persoanele favorite, atat.
La mine Spark are doar 2 minute in fundal.
Si functioneaza setarea ? Ca eu primesc apeluri de la toata lumea cand activez profiluri de astea cu autorizare pe persoane !

#597
Geo7

Geo7

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 29.12.2023
iOS 17.4.1 , îl instalez imediat ce își face verificarea.

Văd ca l-au lansat la ora 19 și nu la 20 ca în alte dăți

Attached Files



#598
dorurad

dorurad

    Motanel foarte pufos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,834
  • Înscris: 31.10.2010

View PostGeo7, on 21 martie 2024 - 19:26, said:

iOS 17.4.1 , îl instalez imediat ce își face verificarea.

Văd ca l-au lansat la ora 19 și nu la 20 ca în alte dăți
Conform și la mine, a venit acum. Îi dau și revin.

#599
kvlq

kvlq

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,829
  • Înscris: 20.12.2010
30% șanse să avem și iOS 17.5b1 peste aprox. 3 ore, si 70-% săptămâna viitoare, probabil marți.

S -a lansat la ora 19 pentru ca s-a schimbat ora la ei.

#600
dorurad

dorurad

    Motanel foarte pufos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,834
  • Înscris: 31.10.2010
Cam stă ceva să își facă verificarea la actualizarea asta:)).



View Postkvlq, on 21 martie 2024 - 19:45, said:

30% șanse să avem și iOS 17.5b1 peste aprox. 3 ore, si 70-% săptămâna viitoare, probabil marți.

S -a lansat la ora 19 pentru ca s-a schimbat ora la ei.

Se mișcă rapid cu următorul update dacă e așa.

#601
kvlq

kvlq

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,829
  • Înscris: 20.12.2010
Cam asa a fost tot timpul, dupa o lansare oficiala, urmeaza imediat si primul beta de la urmatoarea iteratie.
Acum, cu 17.5 e chiar ciudat, in mod normal toata lumea l-a asteptat saptamana trecuta, dupa lansarea 17.4...

Edited by kvlq, 21 March 2024 - 19:54.


#602
dorurad

dorurad

    Motanel foarte pufos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,834
  • Înscris: 31.10.2010
Probabil au preferat să bage acest update să rezolve din problemele pe care le acuză mai mulți, așa având mai mult timp pentru 17.5.

I-am făcut update la 17.4.1, să vedem cum se comportă.

#603
Egyptian

Egyptian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 500
  • Înscris: 12.12.2023
Interesant, cu Beta off 17.4.1 are 377MB, cu Beta/Developer selectat, 6.11GB :)
Nu cred ca vine 17.5 beta prea curand, sa vedem ce are in plus acest update din seara asta :D

#604
adair

adair

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,667
  • Înscris: 29.05.2011
Acum dimineața am avut și eu 80%, la fel cum l-am scos aseară de la încărcat. Cu 17.4.1.

#605
RaySefo

RaySefo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,179
  • Înscris: 17.06.2010
Aseara scos de la incarcat si azi dimineata tot 100%

View PostMo_su, on 21 martie 2024 - 19:16, said:


Si functioneaza setarea ? Ca eu primesc apeluri de la toata lumea cand activez profiluri de astea cu autorizare pe persoane !

Normal ca merge, nu vine nimic pe telefon , doar de la pers din lista de favorite.

Attached Files



#606
kvlq

kvlq

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,829
  • Înscris: 20.12.2010

View Postkvlq, on 21 martie 2024 - 13:43, said:

Legat de baterie, nu știam de ce în ultimele 2 zile nu mai duce 15 Pro-ul până seara… până am verificat să văd cine e “vinovatul” (Spark). Am mai avut probleme cu el în trecut ca rula mult și fără motiv în background, dar s-a rezolvat de la sine. Acum văd ca începe iar…


Am trecut pe Edison mail (iOS+macOS), nicio problema pana acum. Imi place. Nu e prima data cand Spark face figuri, am mai patit si in trecut. Iar pe reddit, se pare ca multi altii.
Ma bate gandul insa sa trec pe SuperHuman sau Mimestream...vad ca sunt super-mega ridicate in slavi.
Imi place si aplicatia default de mail, dar nu pot fara push.

Edited by kvlq, 22 March 2024 - 13:39.


#607
GT_Xpress

GT_Xpress

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,901
  • Înscris: 18.07.2018

View Postkvlq, on 22 martie 2024 - 13:38, said:

Am trecut pe Edison mail (iOS+macOS), nicio problema pana acum. Imi place. Nu e prima data cand Spark face figuri, am mai patit si in trecut. Iar pe reddit, se pare ca multi altii.
Ma bate gandul insa sa trec pe SuperHuman sau Mimestream...vad ca sunt super-mega ridicate in slavi.
Imi place si aplicatia default de mail, dar nu pot fara push.
Este ok Edison Mail, pentru iOS este gratuit dar și cu abonament versiunea Plus, îl am deja instalat dar de baza rămâne de la Apple.
SuperHuman si Mimestream este doar cu abonament.

#608
theEvilPhilantropist

theEvilPhilantropist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 11.04.2013

Vizualizare mesajkvlq, pe 22 martie 2024 - 13:38, a scris:

Am trecut pe Edison mail (iOS+macOS), nicio problema pana acum. Imi place. Nu e prima data cand Spark face figuri, am mai patit si in trecut. Iar pe reddit, se pare ca multi altii.
Ma bate gandul insa sa trec pe SuperHuman sau Mimestream...vad ca sunt super-mega ridicate in slavi.
Imi place si aplicatia default de mail, dar nu pot fara push.

Întreb acum doar din curiozitate, mă gândesc că ești pe un cont Google, cu @gmail.com. Dacă îți place aplicația implicită de la Apple, oare te-ai gândit la @icloud.com?
Am fost și eu în situația asta și am renunțat atunci complet la contul Google și-am trecut întreagă poștă electronică la Apple. A durat cam un an să migrez încet, încet toate conturile + redirecționare automată către noua adresă. Partea bună e că am rămas la aplicația implicită.

#609
kvlq

kvlq

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,829
  • Înscris: 20.12.2010
Da, am mail pe @icloud.com si am facut redirectionare la toate conturile de gmail (3) pe icloud... am folosit o perioada asa aplicatia default de Mail,  dar imi era peste mana...trebuia de fiecare daca cand raspundeam la vreun email sa am grija sa selectez adresa de gmail corecta de pe care sa raspund... si uneori uitam, era un ghiveci.

#610
GT_Xpress

GT_Xpress

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,901
  • Înscris: 18.07.2018
Am instalat noul update și văd ca tot la 93% și am avut Wi-Fi și BT activat.

#611
kvlq

kvlq

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,829
  • Înscris: 20.12.2010
Update-urile astea nu sunt pentru a imbunatati durata bateriei... si daca ar fi asa, cu siguranta ar fi mentionat in Release Notes.
Nu inteleg cum un telefon care tine de dimineata pana seara, nu e suficient pentru absolut oricine. Noaptea il pui la incarcat, nu vad de ce ai avea grija procentelor scazute peste noapte...in general, zic.

Edited by kvlq, 22 March 2024 - 19:53.


#612
GT_Xpress

GT_Xpress

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,901
  • Înscris: 18.07.2018

View Postkvlq, on 22 martie 2024 - 19:52, said:

Update-urile astea nu sunt pentru a imbunatati durata bateriei... si daca ar fi asa, cu siguranta ar fi mentionat in Release Notes.
Nu inteleg cum un telefon care tine de dimineata pana seara, nu e suficient pentru absolut oricine. Noaptea il pui la incarcat, nu vad de ce ai avea grija procentelor scazute peste noapte...in general, zic.
Unii s-au "obișnuit" ca bateria sa țină mai mult de o zi sau două zile.  Dacă încărcăm până la 80-90% și folosim rar, bateria va ține mai mult. Orice activitate intensă precum jocurile, filmarea sau editarea video consumă din curent mai mult.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate