Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Audi A4 S-line 45tfsi 2023

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
189 replies to this topic

#181
george_alex

george_alex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 08.01.2010
Nici eu nu cred ca va trece legea respectiva, am tot auzit de ea. Dar discutia era despre Cybertruck, care oricum nu se va vinde in veci in Europa la ce colturi are Posted Image

#182
sirronkcuhc

sirronkcuhc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,227
  • Înscris: 05.10.2022
Cybertruck e mai ceva decat un supercar la momentul asta pe partea de atenție.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/hcioIka_ByE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#183
george_alex

george_alex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 08.01.2010
Da, am vazut filmuletul. Trebuie reglata usa aia neaparat..... Totusi, cred ca am mai zis, daca as avea optiunea, as fi tentat de cybertruck. Nu de cum arata, ci ca intradevar e interesanta din punct de vedere tehnic si MAI ALES ca nu mar mai interesa de potentiale zgarieturi, urme, etc

#184
sirronkcuhc

sirronkcuhc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,227
  • Înscris: 05.10.2022

View Postgeorge_alex, on 21 martie 2024 - 01:04, said:

MAI ALES ca nu mar mai interesa de potentiale zgarieturi, urme, etc
Eu cred ca e fix opusul Posted Image

In primul rand ceva ce-mi ridica un semnal de alarma ca nu e atat de simplu cu acel exterior ar fi faptul ca Tesla vinde protection film cu $6500:
Attached File  ppf.jpg   79.92K   13 downloads
Ce e prin owners manual la Cybertruck...
  • To prevent damage to the exterior, immediately remove corrosive substances (such as grease, oil, bird droppings, tree resin, dead insects, tar spots, road salt, industrial fallout, etc.). Do not wait until Cybertruck is due for a complete wash
E o pagina intreaga cu avertizari despre spalatul masinii (nu cred ca am mai vazut pe la alt producator asa):
Attached File  warn.jpg   329.55K   17 downloads


Asta e favorita mea: To avoid corrosive damage that may not be covered by the warranty, rinse away any road salt from the underside of the vehicle, wheel wells, and brakes

Fix asta e ce-mi doresc, ca dupa fiecare drum iarna, cand ajung acasa, sa o ridic pe lift si o spal pe dedesupt.

Edited by sirronkcuhc, 23 March 2024 - 16:12.


#185
george_alex

george_alex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 08.01.2010

View Postsirronkcuhc, on 23 martie 2024 - 16:09, said:

Fix asta e ce-mi doresc, ca dupa fiecare drum iarna, cand ajung acasa, sa o ridic pe lift si o spal pe dedesupt.
e clar... s-a dus si asta!

Imi place ca pe marketing se vara ideea ca ar fi indestructibila masina, pana le dai banii, iar apoi ajungi sa citesti manualul si sa vezi toate notificarile....

#186
sirronkcuhc

sirronkcuhc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,227
  • Înscris: 05.10.2022
Tesla chiar daca nu are buget de marketing cum au alti producatori, cumva joaca partea asta de marketing parca cel mai bine Posted Image
(app, am fost azi TD cu Model3 asta nou si Model Y, unul dupa altul; daca esti curios, am scris aici)

Edited by sirronkcuhc, 25 March 2024 - 00:36.


#187
george_alex

george_alex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 08.01.2010

View Postsirronkcuhc, on 25 martie 2024 - 00:36, said:

Tesla chiar daca nu are buget de marketing cum au alti producatori, cumva joaca partea asta de marketing parca cel mai bine Posted Image
(app, am fost azi TD cu Model3 asta nou si Model Y, unul dupa altul; daca esti curios, am scris aici)
Interesanta postare, ma bucur ca ti-a placut M3. Sincer sa fiu, mi-as dori sa scoata un "model 2" sau chiar "1", ceva mic de oras, la pret mic, autonomie ar ajunge chiar si 200km, pretul cat mai jos. Ar rupe efectiv toata piata prin EU cu asa ceva.

Edited by george_alex, 25 March 2024 - 04:09.


#188
akeem

akeem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,951
  • Înscris: 17.10.2003
Pai la cati bani au băgat în camionul ala, mai bine dezvoltau ce zici tu, abia ii stimulau si pe ăștia ai noștri. Ca vad ca toți se întrec sa scoată namile de electrice dar pe citadine mai subțirel, așa. Ca de alea aveam noi nevoie în orașe.

#189
george_alex

george_alex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 08.01.2010
Momentan cred ca singurele variante reale de buget pentru oras sunt Fiat 500 si Smart-ul electrice sh. Smart-ul vad ca deja a picat la pret, o sa urmeze si Fiat-ul in urmatorii ani

Edited by george_alex, 26 March 2024 - 00:23.


#190
george_alex

george_alex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 08.01.2010
Odo 11.400km.
Acum 2 saptamani s-a facut si prima revizie, desi masina e pe 2 ani/30k km, intervalul se schimba in functie de calitatea uleiului si regimul de lucru. In cazul meu, a cerut pe la inceputul lui Martie, am facut programarea pe 18 Martie, la 11.200km, s-au schimbat ulei + filtru ulei si garnitura aferenta, filtrul de polen il schimb eu oricum o data pe an, e deja inlocuit. Pe la 12k as fi cerut eu schimbul, insa pare ca n-a mai avut rabdare.
O sa mai urmeze pe final de an lichidul de frana.
Experienta a fost ok, am dus-o dimineata si au si preluat-o, in ~1.5h am plecat. Ca si costuri, a fost aproape 1050ron. Pentru reprezentanta mi se pare ok.

Edited by george_alex, 01 April 2024 - 22:32.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate