Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 

Conectare Cameră Dahua la NVR

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,142
  • Înscris: 04.02.2011
Parcă mai bine mă limitam la cloud și basta, nu îmi vine să cred câte complicații pot apărea cu un banal NVR..

#20
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,142
  • Înscris: 04.02.2011
Am sunat la cei de la care am luat DVR-ul și au fost mai dezghețați, camerele Dahua IMOU se conectează mai întâi la ConfigTool și atunci se folosește user/pass introduse în configtool (se conectează pe cablu camerele). Abia după aceea se bagă în aplicație.

#21
vRusu

vRusu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 25.06.2008
Salut, cum va merge aplicatia de Android pentru NVR Dahua? Sunteti multumiti? Ce aplicatie folositi?

#22
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,142
  • Înscris: 04.02.2011
Folosesc DMSS, merge bine. Folosesc rar, mai repede intru de pe aplicația Imou însă pe DMSS e mai ușor de dat scroll la evenimente.

#23
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
Am o curiozitate simpla si eu, pentru o camera IMOU WiFi, ce modalitati de a o vizualiza live, eventual si setari/clipuri de pe sd card exista pentru Windows?

#24
lexman

lexman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 01.07.2005

View Postd4m4g3, on 11 septembrie 2023 - 08:52, said:

Am o curiozitate simpla si eu, pentru o camera IMOU WiFi, ce modalitati de a o vizualiza live, eventual si setari/clipuri de pe sd card exista pentru Windows?
Imou Life PC, o gasesti la ei pe site.

#25
johnnydanut

johnnydanut

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,542
  • Înscris: 26.11.2006
Salut! Ma chinui de 5 zile sa readaug 2 camere la un nvr dahua si nu reusesc. Le-am schimbat pe fiecare de pe cablu pe wifi si invers si acum nu vor sa se mai conecteze. Apar cu rosu, le pot adauga in imou dar pe nvr nu vor, chiar dupa resetare. Pe ecranul tv apare o casuta cu ip, numele camerei si dedesubt sa bag parola si enter dar dupa ce bag parola nu se intampla nimic, doar dupa multe incercari apare "acces blocat" sau cam asa ceva! Ce mai pot incerca?

#26
liviooo

liviooo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 22.08.2011
verifica daca clasa de IP este aceeasi cu cea a routerului daca zici ca le-ai resetat. Dupa reset ele intra cu ip 192.168.1.65 daca nu ma insel. Dupa reset trebuie reinitializate cu software IPconfig,da-le un dhcp cateva secunde sa isi ia IP nou apoi dezactiveaza dhcp.Dar daca zici ca ai reusit sa le bagi pe aplicatie inseamna ca nu ai resetat cu succes.

Camere cu wireless sunt un pic stupide ca tot ii trebuie alimentare deci nu e deloc wireless.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate