Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin
 MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro
 Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 

4070TI de la Asus sau Gigabyte?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Disturber

Disturber

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 707
  • Înscris: 02.12.2007
Va salut. Sunt proaspatul posesor al unui 4070 simplu de la Gigabyte Gaming OC, insa as dori s-o dau retur si sa imi iau un 4070TI.
M-am poticnit asupra a doua modele de la 4070TI...cel de la Gigabyte Gaming OC si ASUS TUF Gaming OC. Cum pe net nu gasesc comparatii directe intre ele ci doar individuale, orice sfat/parere mi-ar fi de ajutor.
Dupa ceva research, observ ca performantele sunt foarte asemanatoare, iar Gigabyte ar fi cu 3-4 grade mai rece. (asta-i tot ce am retinut)
De asemenea, as dori ca achizitia sa o fac direct de pe eMag dat fiind faptul ca ofera un suport al returului net superior fata de orice alt retailer. ^_^

Va multumesc mult!

#2
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,744
  • Înscris: 08.10.2004
probabil ca vrei cele mai ieftine 4070ti si nu cele mai performante..as merge pe gigabyte pt partea de racire...

daca vrei best performance:
ASUS ROG Strix GeForce RTX 4070 Ti OC
sau  MSI GeForce RTX 4070 Ti Suprim X

#3
Disturber

Disturber

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 707
  • Înscris: 02.12.2007

View Postsmoke, on 24 aprilie 2023 - 08:44, said:

probabil ca vrei cele mai ieftine 4070ti si nu cele mai performante..as merge pe gigabyte pt partea de racire...

daca vrei best performance:
ASUS ROG Strix GeForce RTX 4070 Ti OC
sau  MSI GeForce RTX 4070 Ti Suprim X

Am plecat de la ideea de 4070, am ales Gigabyte Gaming OC, dar acum m-am hotarat la 4070ti fara sa cunosc care sunt mai ieftine sau mai performante. De aceea am zis sa va cer un sfat aici. ^_^
Pentru mine oricum este o suma considerabila si as vrea sa iau o decizie corecta..

#4
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,744
  • Înscris: 08.10.2004
pai pana la urma depinde ce vrei sa faci cu placa aia. joci ce va jocuri moderne in 4k cu RT des? atunci 4070ti, altfel poti merge linistit pe variante mai ieftine daca bugetul e problema..

#5
Disturber

Disturber

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 707
  • Înscris: 02.12.2007

View Postsmoke, on 24 aprilie 2023 - 10:56, said:

pai pana la urma depinde ce vrei sa faci cu placa aia. joci ce va jocuri moderne in 4k cu RT des? atunci 4070ti, altfel poti merge linistit pe variante mai ieftine daca bugetul e problema..

Am 2 monitoare, unul QHD (165hz), altul FHD (60hz - office). Pe viitor as vrea sa inlocuiesc FHD-ul tot cu un QHD. Deci voi merge in 2k pe gaming...inca nu ma gandesc la 4k. :D

#6
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,744
  • Înscris: 08.10.2004
pai ia de citeste si vezi ca se incadreaza mai bine :)

https://www.tomshard...archy,4388.html

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate