Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 

Card de vacanta= plata fara pin+ returnare avans

- - - - -
  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#55
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010

 AlexEn, on 31 martie 2023 - 08:18, said:

Stai potolit cu pozele dupa card, nu are nevoie de asa ceva.

Ca sa fie acoperita dpdv legal pt ca a folosit cardul de la distanta, fara ca titularul sa fie prezent, are nevoie de poze si de acord semnat. Dar daca au asa incredere unul in celalalt, clar ca nu e nevoie de poze. Poate sa ii dicteze datele si prin telefon daca asa bine se inteleg.

#56
mihaiC1

mihaiC1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,759
  • Înscris: 12.08.2008
Hai ca esti culmea.. si gratis si bun..Posted Image Doneaza cardul la un angajat la particular cu minim pe economie care nu primeste asa ceva . Pomana se consuma nu se arunca ..
PS eu fac vacantele in GR pe banii mei dar daca primesc pomana de la stat mai fac un tur de romanica cu cardul.

Edited by mihaiC1, 03 April 2023 - 10:56.


#57
mihaiC1

mihaiC1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,759
  • Înscris: 12.08.2008

 danigoleman, on 03 aprilie 2023 - 09:59, said:

Nu fi ridicol...mare suma 1300 lei , ce statiuni sa umpli? Ca nu ajunge nici de 3 nopti, trebuie sa mai pui cateva mii bune ca sa mergi in statiunile de la noi si sa se cheme concediu
.
Si nu primesc nimic moka ...am zis ca nici nu l-am folosit ca j-sm gasit nimic bun care sa accepte tichete, deci o sa ies in pierdere ca expira si impozituls-a luat
Vezi mai sus !

Edited by mihaiC1, 03 April 2023 - 11:21.


#58
danigoleman

danigoleman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,551
  • Înscris: 13.09.2022

View PostmihaiC1, on 03 aprilie 2023 - 10:51, said:

Hai ca esti culmea.. si gratis si bun..Posted Image Doneaza cardul la un angajat la particular cu minim pe economie care nu primeste asa ceva . Pomana se consuma nu se arunca ..
PS eu fac vacantele in GR pe banii mei dar daca primesc pomana de la stat mai fac un tur de romanica cu cardul.
Glumesti cred...ce tur sa faci de tara cu 1350 lei? Apuci sa iesi din judet ? Poate doar ci autostopul si cazare la stana :) ?
Cat despre pomana, de ex aia din IT sau constructii scutiti de impozit pe venit nu primesc pomana? Eu daca fac o activitate si nu platesc impozit intru la penal, aia sunt scutiti. E corect? Si ce venituri au, nu 3000 de lei...

Cardul nu se poate folosi decat de titular  altfel sunt amenzi pana la 30.000 de lei...deci vedeti ce "cadou" le faceti unora...

Bai daca dadea un 5000 de lei mai ziceam sa ne invidiati dar ptr 1300  pe bune? Nu mai zic ce salarii avem, sub media pe economie ( care e numai pe hartie, in realitate e mai mare).

Pana la urma am gasit o idee de intrebuintare: sa il folosesc ptr cazare langa aeroport cand mai plec in city break si am zbor foarte devreme.

Edited by danigoleman, 26 April 2023 - 22:55.


#59
mihaiC1

mihaiC1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,759
  • Înscris: 12.08.2008
Ca ideie majoritatea angajatilor in privat sunt scrise salariile corect in statul de plata ca te ia ITM -ul la multe intrebari si amenzile sunt f. mari !
Ce zici, te bagi la un tur in RO de minim 1 000 km cu masina si 4 zile de cazare+ mic dejun 2 persoane la 4 stele diferite locatii.. mai ales acum sau toamna in octombrie?!
Cardul expira pe 31 dec...
Desigur tu ca angajat la stat cu salar sub medie iti pemiti city break cu avionul Posted Image si mai si dormi la hotel inainte sa zbori !

#60
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,872
  • Înscris: 25.01.2007

View Postdanigoleman, on 03 aprilie 2023 - 09:59, said:



Nu fi ridicol...mare suma 1300 lei , ce statiuni sa umpli? Ca nu ajunge nici de 3 nopti, trebuie sa mai pui cateva mii bune ca sa mergi in statiunile de la noi si sa se cheme concediu
.
Si nu primesc nimic moka ...am zis ca nici nu l-am folosit ca j-sm gasit nimic bun care sa accepte tichete, deci o sa ies in pierdere ca expira si impozituls-a luat
Dar chiar au standarde înalte bugetarii de în toată tara asta nu se găsesc o cazare demna de ei.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate