Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!
 La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour
 Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus
 Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane
 

Creare stick bootabil

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,586
  • Înscris: 15.06.2004

View PostDetonate, on 28 martie 2023 - 13:14, said:

Danny am setat acum in BIOS pe Legacy + Uefi. SSD M2 este acum in GPT iar celelalte 3 HDD-uri sunt in MBR. E vreo problema? Si daca va fi nevoie sa reinstalez windows-ul din nou, trebuie sa dau iar pe UEFI?

Daca sistemul de operare e pe SSD si e GPT, poti sa lasi BIOS-ul pe UEFI fara Legacy.
In mod UEFI doar sistemul are nevoei de GPT, Alte Harduri existente in sistem doar ptr stocare pot sa fie MBR fara probleme.

In caz de reinstalare eu recomand UEFI fara Legacy si preferabil HDD-uriel deconectate.
Desi fiind MBR si SSD-ul GPT sunt mult mai reduse sansele a la reinstalare sa isi faca partitii pe HDD-uri, mai bine suflii in iaurt.

De ce recomand ? Ca booteaza sistemul mai rapid in UEFI fara Legacy si sistemul pe un SSD GPT.

#20
Detonate

Detonate

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 876
  • Înscris: 30.03.2012
Tomcat am un SSD M2  de 500gb, 2 HDD-uri de 1tb si 1 HDD de 2 TB. Nu doresc nici-un dual-boot pe sistem!
Eiffel am un SSD M2 si 3 HDD-uri. Nu am facut nici-o partitie in plus, le-am lasat asa.
https://i.imgur.com/IZRDs9r.png
https://i.imgur.com/Z9PpfKz.png

Edited by Detonate, 28 March 2023 - 16:17.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate