Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Prima Comedy HD.

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#19
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017
Credeam ca zici ca iti iei un mileu si inchizi TV-ul definitiv  :)  Era o gluma, desigur.

Acum insa serios vorbind, viitorul clar e al continutului on-line. Avem tone de filme si seriale, avem Youtube . Iti trebuie doar o conexiune la net, ceea ce deja nu mai este demult o problema. Iar cand vezi ca un post lanseaza asemenea mizerii te gandesti daca nu cumva e condus de un idiot anacronic.....

#20
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,846
  • Înscris: 07.07.2009
Canale pe bandă rulantă. Sper să nu fie preluat de nimeni dar din păcate nu avem acest noroc.

#21
Ovidiu333

Ovidiu333

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 06.09.2010
Adică kkt-ul asta nu este nici la ora asta lansat, adica azi pe 25 martie 2023, dar a luat locul unui canal vechi de câțiva ani. Păi Digi avea contract cu Comedy Est, și Clever cu de la sine putere îi scoate Comedy Est și-i bagă pe gât rahatul ăsta de Prima Comedy care nu este nici măcar lansat și cu care Digi nici nu avea contract de retransmisie. Mâine poimâine o să bage în locul lui Prima Sport 3, Prima Teleshopping că așa vrea Clever. O porcărie de companie din toate punctele de vedere.

#22
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,413
  • Înscris: 16.03.2011

View PostBogotta, on 25 martie 2023 - 16:04, said:

Credeam ca zici ca iti iei un mileu si inchizi TV-ul definitiv  :)  Era o gluma, desigur.

Acum insa serios vorbind, viitorul clar e al continutului on-line. Avem tone de filme si seriale, avem Youtube . Iti trebuie doar o conexiune la net, ceea ce deja nu mai este demult o problema. Iar cand vezi ca un post lanseaza asemenea mizerii te gandesti daca nu cumva e condus de un idiot anacronic.....
Pana se vor transforma in canale tv,cu zeci de reclame si continut din ce in ce mai slab

#23
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,183
  • Înscris: 15.07.2005
Emisiunea lui duban este veche de 10 ani..a fost pe primatv:)))

#24
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,045
  • Înscris: 26.09.2010
Știai tu acum 10 ani de Whatsapp?


Inițial am crezut ca vor difuza emisiunile vechi, dar am vazut promo, si va fi ceva nou. Probabil tot bancuri spuse de Dinescu & Co., aceleași personaje reciclate pe toate posturile.


Mare minune de nu va apărea si Vax Popouli.

#25
extremo07

extremo07

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 852
  • Înscris: 09.09.2021
Acum 20 de ani a fost emisiunea, o prezentau Nadine si Cabral. La ea a debutat Codrut Keghes, ulterior Dezbracatu

Edited by extremo07, 25 March 2023 - 23:31.


#26
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,837
  • Înscris: 06.11.2018

 Ovidiu333, on 25 martie 2023 - 17:59, said:

Adică kkt-ul asta nu este nici la ora asta lansat, adica azi pe 25 martie 2023, dar a luat locul unui canal vechi de câțiva ani. Păi Digi avea contract cu Comedy Est, și Clever cu de la sine putere îi scoate Comedy Est și-i bagă pe gât rahatul ăsta de Prima Comedy care nu este nici măcar lansat și cu care Digi nici nu avea contract de retransmisie. Mâine poimâine o să bage în locul lui Prima Sport 3, Prima Teleshopping că așa vrea Clever. O porcărie de companie din toate punctele de vedere.
Comedy Est a devenit Cinema Est in 2022, iar Digi are contract pentru Prima Comedy deoarece cei de la Clever au schimbat canalele intre ele la CNA, ca un fel de rebrand si Prima Sport 3 este deja in grila Digi.

Edited by IceCoolExtreme, 26 March 2023 - 12:40.


#27
nandy007

nandy007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,148
  • Înscris: 05.04.2009

 IceCoolExtreme, on 26 martie 2023 - 12:39, said:

Comedy Est a devenit Cinema Est in 2022, iar Digi are contract pentru Prima Comedy deoarece cei de la Clever au schimbat canalele intre ele la CNA, ca un fel de rebrand si Prima Sport 3 este deja in grila Digi.
Daca DIGI au contract pentru Prima Comedy nu mai poate fi si la alti operatori?

#28
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,837
  • Înscris: 06.11.2018
Prima Comedy poate fi preluat si de alti operatori.

#29
helioglobalus

helioglobalus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 04.01.2013
Chaplin, Arabela și Benny Hill e tot ce au mai bun. Mai bine bagă și Fantozzi, Stan și Bran,Mr. Bean, Pat și Patachon în locul mizeriilor autohtone și ai un post vintage decent

Edited by helioglobalus, 29 March 2023 - 11:42.


#30
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,266
  • Înscris: 30.03.2019
Ar trebui mutat topicul la aria de canale HD.

Desi nu e preluat de nimeni, Prima Comedy are feed HD si are, spre surprinderea mea, vreo 13mbps, daca stream-ul pe care l-am gasit eu e "nealterat". Atasez poze, video aveti aici.

Attached Files


Edited by novo_, 23 August 2023 - 20:39.


#31
SPX808

SPX808

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 18.06.2016
Ar trebui desfiintat. Am incercat sa ma uit la el, dar e jale. Doar Benny Hill e misto acolo.

#32
dany23ro

dany23ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 16.08.2007

 novo_, on 23 august 2023 - 20:38, said:

Ar trebui mutat topicul la aria de canale HD.

Desi nu e preluat de nimeni, Prima Comedy are feed HD si are, spre surprinderea mea, vreo 13mbps, daca stream-ul pe care l-am gasit eu e "nealterat". Atasez poze, video aveti aici.
O fi HD dar ceea ce ai in poze nu vad sa aibă în sigla și HD cum se regăsesc la toate posturile clever in varianta HD.Deci ceea ce ai postat este varianta Sd care se găsește în grila RDS RCS.

Edited by dany23ro, 24 August 2023 - 21:11.


#33
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,837
  • Înscris: 06.11.2018
Nu toate posturile Clever au HD in sigla, Prima News, Prima Sport 5 si Cinemaraton apartin tot de Clever si nu au hd in sigla.

#34
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,266
  • Înscris: 30.03.2019

 dany23ro, on 24 august 2023 - 21:10, said:

O fi HD dar ceea ce ai in poze nu vad sa aibă în sigla și HD cum se regăsesc la toate posturile clever in varianta HD.Deci ceea ce ai postat este varianta Sd care se găsește în grila RDS RCS.
Da-l naibii de simbol HD, daca eu iti dau o poza cu un canal 144p care are HD in sigla tu zici ca e HD? Ai ochi, ia-te dupa calitatea pozei. Se vede de la o posta ca e 1080p neupscalat…

#35
dany23ro

dany23ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 16.08.2007
Postul la rds este în sd așa că poate fi HD daca este preluat în sd.

P.s.rog sa avem un limbaj care sa nu întreaca bunul simt.
Este doar o părere și te rog sa o respecți.

Edited by dany23ro, 24 August 2023 - 21:38.


#36
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,266
  • Înscris: 30.03.2019

 dany23ro, on 24 august 2023 - 21:36, said:

Este doar o părere și te rog sa o respecți.
Nu-i vorba de pareri aici, e ca si cum iti arat un tigru si tu-mi zici ca nu, e leopard.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate