Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA, a dat teapa de 1...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )
 Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...

Nelamurire succesiune

Roka Residence Doamna Ghica
 Concediu medical pe zile din urma

Receiver satelit care sa faca aut...

Recuperare sim/eSIM digi.

charger "laptop de muzeu"...
 apartament vandut de tatal sotiei...

Socializare -grupuri

Puteti sa-mi indicati numele soft...

Pret zugravit
 

Complexe rezidențiale Timpuri Noi

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
25 răspunsuri în acest subiect

#19
valipmatei

valipmatei

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 398
  • Înscris: 04.09.2011
Gata, am abandonat ideea cu One și cu Timpuriu Noi. Înțelegerea mea, după ce am discutat cu mai multe persoane care se pricep (oricum mai mult ca mine), a fost ca: nici în zona mea (Brâncoveanu) apartament ca al meu (4 camere, bloc '87) nu se va devaloriza prea tare. Ca de fapt dacă mă mut la One pierd mai mult timp cu drumul, ca acolo e bucătărie deschisa, ca e mai aglomerat. Ca pe ansamblu nu merita nici financiar nici ca timp nici ca nimic ci doar ca moft al meu. Așa ca zic, cu un mic regret, pas.

#20
FilmGol

FilmGol

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.118
  • Înscris: 20.03.2023
Dar dacă pui o apreciere de 2% pe an, unde ai mai mult de câștigat? La un apartament de 400k sau la unul de 150k? Depinde foarte mult de sursa banilor extra. Daca mai pui 3h de munca pe zi pentru a-l lua, atunci probabil nu merita, altfel eu zic că ar merita. Dar într-adevăr plecând de la Brâncoveanu și presupunând că trebuie totuși să rămâi oarecum în zona, nu prea ai alternative multe de nou și mai bine.

#21
kaii

kaii

    Înjugați

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.161
  • Înscris: 17.12.2017
Și uite așa devin atractive renovările de apartamente în blocurile comuniste pentru categoria de oameni care caută locație și confort.

Iar blocurile noi cu apartamente confort II încep să își îndeplinească destinația inițială, adică bloc de nefamiliști.

#22
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 399.554
  • Înscris: 08.10.2015
Care cauta locatia in detrimentul confortului, vrei sa spui.

#23
valipmatei

valipmatei

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 398
  • Înscris: 04.09.2011

View PostMembruAnonim, on 26 martie 2023 - 16:48, said:

Care cauta locatia in detrimentul confortului, vrei sa spui.
Poate sărac mereu fiind, nu mi mai dau eu seama, dar nu văd ce mi lipsește ca confort (sic!).

#24
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 399.554
  • Înscris: 08.10.2015
Nu pot sa ma pronunt in cazul tau, tu stii mai bine, eu am raspuns la remarca generala de mai sus.

#25
the_blue_raven

the_blue_raven

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.281
  • Înscris: 03.12.2021
Poate merita facuta mutarea dar in alta zona mai putin scumpa, la bloc mai nou regim mic... poate e mai rezistent la cutremur decat bloc inalt din anii 80.
Daca as sta la bloc inalt cu radet, as cauta ceva nou.

Sau poti amana decizia pt momentul cand copii se vor muta... si poate luati atunci un 3 camere mai mititel :)

#26
kaii

kaii

    Înjugați

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.161
  • Înscris: 17.12.2017
Recomand zonele Pallady sau Giulești-Sârbi.
Sunt foarte bine făcute blocurile cu regim mic de înălțime acolo, am văzut eu personal că au băgat bolovani de calitate in temelie.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate