Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

Complexe rezidențiale Timpuri Noi

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
valipmatei

valipmatei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 397
  • Înscris: 04.09.2011
As vrea un apartament 4 camere in aceasta zona. Ce am gasit ar fi One Timpuri Noi si Neofort 60 Nerva Traian. Mai era ceva mare New Times Residence dar pare ca s-a vandut tot. Scopul e sa locuim aici (2 adulti 2 copii de 14 ani) si sa isi pastreze valoarea in timp in caz ca la un moment va trebui sa vindem (daca la un moment dat copiii nu vor mai vrea sa stea cu noi). One Timpuri Noi mi se pare extrem de misto. E insa f scump, dar cred ca am putea sa l luam pana la urma.
Daca mai aveti cunostiinta de complexe in aceasta zona-va rog sa le numiți, m-ar ajuta mult!
Multumesc!

#2
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,873
  • Înscris: 07.11.2006
La 50-65% din pretul ala (aprox 1/2 mil.) iti iei casa in Florida.
Stiu ca-i off-topic, dar....

#3
mirc2003

mirc2003

    Emo biliar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,584
  • Înscris: 16.03.2008
Vezi la Core TN poate mai au ceva de vânzare.
Nu cred ca ți ar plăcea la Neo TN, e tot One dar mai pe ieftineala. E la drum intens circulat, praf și claxoane etc. Plus ca vis a vis e șantierul Vastint.

Mai este Splaiul Unirii 219.

#4
greywolfact

greywolfact

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,390
  • Înscris: 04.09.2008

View Postvalipmatei, on 21 martie 2023 - 18:48, said:

Daca mai aveti cunostiinta de complexe in aceasta zona-va rog sa le numiți, m-ar ajuta mult!

Nu zic ca recomand cladirea, doar mentionez ca exista.
https://rokaresidenc...traian/preturi/

#5
mirc2003

mirc2003

    Emo biliar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,584
  • Înscris: 16.03.2008
Te clanțăne tramvaiele dis de dimineață.

#6
greywolfact

greywolfact

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,390
  • Înscris: 04.09.2008

View Postmirc2003, on 21 martie 2023 - 19:46, said:

Te clanțăne tramvaiele dis de dimineață.

Nici grupul care a ridicat-o, Grupul Sir, nu e vreun pct forte.

#7
valipmatei

valipmatei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 397
  • Înscris: 04.09.2011

View Postmirc2003, on 21 martie 2023 - 19:40, said:

Vezi la Core TN poate mai au ceva de vânzare.
Nu cred ca ți ar plăcea la Neo TN, e tot One dar mai pe ieftineala. E la drum intens circulat, praf și claxoane etc. Plus ca vis a vis e șantierul Vastint.

Mai este Splaiul Unirii 219.
Mulțumesc frumos!

View Postmirc2003, on 21 martie 2023 - 19:40, said:

Vezi la Core TN poate mai au ceva de vânzare.
Nu cred ca ți ar plăcea la Neo TN, e tot One dar mai pe ieftineala. E la drum intens circulat, praf și claxoane etc. Plus ca vis a vis e șantierul Vastint.

Mai este Splaiul Unirii 219.
Șantierul Vastint e groapa aia enorma din spatele clădirilor de birouri Timpuri Noi Square? Și acolo tot clădire de birouri va fi?

View Postmirc2003, on 21 martie 2023 - 19:40, said:

Vezi la Core TN poate mai au ceva de vânzare.
Nu cred ca ți ar plăcea la Neo TN, e tot One dar mai pe ieftineala. E la drum intens circulat, praf și claxoane etc. Plus ca vis a vis e șantierul Vastint.

Mai este Splaiul Unirii 219.
Vad ca Splaiul Unirii 219 are doar 2 și 3 camere. Și la Core nu am mai găsit ce ne interesa.

Edited by valipmatei, 21 March 2023 - 20:15.


#8
d3rb

d3rb

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 14.01.2023
Mai e Nexo Timpuri Noi. E pe Zizin intersectie cu Foisorului.

#9
george_e

george_e

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 27.04.2021
Mai sunt in zona:
- Avalansei 8;
- Pe strada Radu Voda nr.19 (nu stiu cum se numeste complexul).

#10
FilmGol

FilmGol

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,116
  • Înscris: 20.03.2023
Care e motivul pentru care doresti zona asta? Am stat 4 ani la bloc pe bulevard pe acolo si nu m-a dat pe spate. In ultima seara inainte sa ne mutam am dat peste 3 baieti care bagau in vena fix la intrarea in scara blocului, macar au fost politicosi si s-au dat la o parte, ne-au salutat. E o zona foarte scumpa datorita apropierii de Unirii, e un pic mai aerisita in anumite parti, dar nu mi se pare ca se justifica preturile cerute comparativ cu alte zone.

#11
valipmatei

valipmatei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 397
  • Înscris: 04.09.2011

 d3rb, on 22 martie 2023 - 08:29, said:

Mai e Nexo Timpuri Noi. E pe Zizin intersectie cu Foisorului.
Aici pare ca nu au 4 camere.

#12
valipmatei

valipmatei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 397
  • Înscris: 04.09.2011

 FilmGol, on 22 martie 2023 - 09:49, said:

Care e motivul pentru care doresti zona asta? Am stat 4 ani la bloc pe bulevard pe acolo si nu m-a dat pe spate. In ultima seara inainte sa ne mutam am dat peste 3 baieti care bagau in vena fix la intrarea in scara blocului, macar au fost politicosi si s-au dat la o parte, ne-au salutat. E o zona foarte scumpa datorita apropierii de Unirii, e un pic mai aerisita in anumite parti, dar nu mi se pare ca se justifica preturile cerute comparativ cu alte zone.
Cred ca sunt cauze emotionale si rationale.
Emotionale:
am vazut intamplator randarile la One Timpuri Noi si mi au placut.
Rationale:
sa incerc sa ma mut de la bloc vechi (desi spatios si plasat bine ca distanta fata de serviciul sotiei mele si al meu) la bloc nou in zona mai buna in idea conservarii sumei investite. Ca ma gandesc ca apartamentul in care stam va scadea ca valoare in timp.
Zona (Timpuri Noi) este inca  destul de aproape de serviciul sotiei mele si al meu-desi mai departe comparativ cu unde stam acum. Copiii oricum iau metroul sa ajunga la scoala si vom lua si noi de acum incolo metroul (daca va fi sa ne mutam).
Zona pare in dezvoltare.
Nu am vrea totusi sa fie la vreun bulevard mare.

#13
mirc2003

mirc2003

    Emo biliar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,584
  • Înscris: 16.03.2008
Ramaneti unde stati acum.

#14
valipmatei

valipmatei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 397
  • Înscris: 04.09.2011

 mirc2003, on 22 martie 2023 - 17:17, said:

Ramaneti unde stati acum.
E foarte posibil și asta...

#15
d3rb

d3rb

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 14.01.2023

 FilmGol, on 22 martie 2023 - 09:49, said:

Care e motivul pentru care doresti zona asta? Am stat 4 ani la bloc pe bulevard pe acolo si nu m-a dat pe spate. In ultima seara inainte sa ne mutam am dat peste 3 baieti care bagau in vena fix la intrarea in scara blocului, macar au fost politicosi si s-au dat la o parte, ne-au salutat. E o zona foarte scumpa datorita apropierii de Unirii, e un pic mai aerisita in anumite parti, dar nu mi se pare ca se justifica preturile cerute comparativ cu alte zone.

Bagatul in vena se poate intampla in orice cartier.
Zona e chiar foarte ok. Pe langa apropierea de 2 statii de metrou pe magistrale diferite, ai si parcul Tineretului la o aruncatura de bat si Unirii la cativa km pe care ii poti face pe jos.
Ai cam orice ai nevoie la 5 minute distanta de mers. Unde gasesti mai bine in Bucuresti?

#16
FilmGol

FilmGol

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,116
  • Înscris: 20.03.2023

 d3rb, on 22 martie 2023 - 21:07, said:

Bagatul in vena se poate intampla in orice cartier.
Zona e chiar foarte ok. Pe langa apropierea de 2 statii de metrou pe magistrale diferite, ai si parcul Tineretului la o aruncatura de bat si Unirii la cativa km pe care ii poti face pe jos.
Ai cam orice ai nevoie la 5 minute distanta de mers. Unde gasesti mai bine in Bucuresti?

Aproape oriunde in Bucuresti ai tot ce ai nevoie la 5 minute distanta. Asta nu e un argument dpmdv :) Mai ales daca vorbim de segmentul de preturi la 3k eur/mpu. Singurul plus real e parcul.

Se poate intampla, dar nu se intampla. Stau de 2.5 ani in nord, nu am vazut nici macar un drogat/boschetar, cum vrei tu sa-i zici. Si asta dupa ce 20 si ceva de ani i-am petrecut in zona aia: Calarasi - Timpuri Noi - PIata Alba Iulia.

#17
FilmGol

FilmGol

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,116
  • Înscris: 20.03.2023

 valipmatei, on 22 martie 2023 - 17:15, said:

Cred ca sunt cauze emotionale si rationale.
Emotionale:
am vazut intamplator randarile la One Timpuri Noi si mi au placut.
Rationale:
sa incerc sa ma mut de la bloc vechi (desi spatios si plasat bine ca distanta fata de serviciul sotiei mele si al meu) la bloc nou in zona mai buna in idea conservarii sumei investite. Ca ma gandesc ca apartamentul in care stam va scadea ca valoare in timp.
Zona (Timpuri Noi) este inca  destul de aproape de serviciul sotiei mele si al meu-desi mai departe comparativ cu unde stam acum. Copiii oricum iau metroul sa ajunga la scoala si vom lua si noi de acum incolo metroul (daca va fi sa ne mutam).
Zona pare in dezvoltare.
Nu am vrea totusi sa fie la vreun bulevard mare.

1. Zona aia de case mici cu tot felul de dubiosi din spate de la Ikea/Vastint nu se va curata niciodata.
2. Traficul pe strada cu Neo e foarte aglomerat, numeri pe degete bulevardele din Bucuresti unde ai mai multe masini. Coada de masini la intersectia de la TN se face pe minim 100-150m la ore de varf, iar sistematizarea intersectiei e cvasi-inexistenta. Si fiind in S3 poti paria ca se vor da autorizatii "fara numar". Cum s-a si facut de altfel, ca altfel cum puteau sa apara blocuri gen Minulescu 39 sau acel New Times.

#18
FilmGol

FilmGol

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,116
  • Înscris: 20.03.2023

 d3rb, on 22 martie 2023 - 21:07, said:

Unde gasesti mai bine in Bucuresti?

Mor de invidie toti care stau la N de Piata Victoriei ca nu stau la Timpuri Noi. Sa fim seriosi :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate