Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Sscoli private sect 3

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Elena1209

Elena1209

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.03.2023
Buna

M-ar interesa si pe mine experienta dvs cu scolile private din sect 3, in special scoala Spectrum.Sunteti multumiti de procesul educational? Cum se simt copiii? Plusuri, minusuri comparativ cu sist de stat?
Multumesc mult

#2
carlisian

carlisian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 19.07.2007
Lui o sa ii placa... Daca il pregatesti pentru o viata normala, in ro sau dincolo, mai trebuie ceva in plus....

Edited by carlisian, 12 March 2023 - 16:30.


#3
don_King

don_King

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,049
  • Înscris: 26.11.2001
Diferenta e de la cer la pamant. Daca bugetul permite, mergi la Spectrum.

#4
Alka10

Alka10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 682
  • Înscris: 21.04.2012
Dupa cateva participari de-ale fiica-mii la concursurile Lumina Math, mi se pare ca e povestea cu gardul si leopardul. Evident, e posibil sa ma insel. Am si alte motive care ma fac sa nu imi placa scoala respectiva, dar nu sunt aplicabile in cazul de fata.

#5
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,173
  • Înscris: 28.06.2005

 Alka10, on 13 aprilie 2023 - 07:15, said:

Dupa cateva participari de-ale fiica-mii la concursurile Lumina Math, mi se pare ca e povestea cu gardul si leopardul.
Fic-miu a participat la o singură ediție, în pandemie. La etapa națională a rezolvat doar 10 exerciții din 30. Pe restul le-a bifat cu ochii închiși.
Oricum, mă anunțase înainte că nu mai vrea, că e plictisitor.

Despre școală în sine nu pot da detalii. Am vrut să-l duc din toamnă, dar mi-a spus să nu îndrăznesc să-i schimb colegii. Și ca să fie sigur, a trântit examenul la mate. Doar că să-mi arate că e independent. :lol:

#6
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,674
  • Înscris: 10.10.2011
nu stiu cum e la bucale dar in cj pe nevasta-mea au convins-o. 5000 euro mai tarziu e inscris in cls 0 si incepe din toamna. mie mi se pare o idiotenie scoala privata dar nu e un motiv pentru care sa ma cert cu nevasta.acolo vrea, acolo l-om duce

#7
Alka10

Alka10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 682
  • Înscris: 21.04.2012

 sfantu.dracu, on 20 aprilie 2023 - 14:14, said:

Fic-miu a participat la o singură ediție, în pandemie. La etapa națională a rezolvat doar 10 exerciții din 30. Pe restul le-a bifat cu ochii închiși.
Oricum, mă anunțase înainte că nu mai vrea, că e plictisitor.

Despre școală în sine nu pot da detalii. Am vrut să-l duc din toamnă, dar mi-a spus să nu îndrăznesc să-i schimb colegii. Și ca să fie sigur, a trântit examenul la mate. Doar că să-mi arate că e independent. Posted Image

Site-ul lor are grafica de anii 90, erori la tot pasul, a parcurs toate intrebarile si la sfarsit a crapat si a trebuit sa refaca testele...thanks but no, thanks.

Probabil ca dpdv securitate e una dintre cele mai sigure scoli. M-am invartit multa vreme prin jurul lor, unul dintre sediile din Buc e si aproape de noi, dar am ales in cele din urma alta scoala privata, cu taxe mai decente (disclaimer: inainte de 2022, dupa au explodat toate). Acum, la gimnaziu,  e la stat si e OK pana acum.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate