Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 Nelamurire legalitate TVA casa noua

Huawei P20 Lite, ecran negru la a...

Bibelorui, macrameuri si altele

Inventia secolului din Afganistan?
 G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...

In ce situatii cereti o a doua op...

DigiMobil - IP public?
 Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!

La multi ani @barbosa1bis!

La multi ani @MikeSpike!
 

Gravida dupa o aventura de-o noapte in concediu. Ar trebui sa il contactez?

* * - - - 14 votes
  • This topic is locked This topic is locked
460 replies to this topic

#433
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,547
  • Înscris: 17.04.2014

View PostKathryyna, on 12 martie 2023 - 22:48, said:

Am mai vorbit cu el prin mesaje. Se simte ca suntem 2 straini. Acum am realizat ca nici nu-i stiam numele de familie, nimic.
Nu ti se pare nimic in neregula cu faptul ca ai conceput un copil cu un barbat pe care nu-l cunosti  si il percepi ca pe un strain?!
Ce superba asumare a maternitatii!

Edited by GRATEFUL, 13 March 2023 - 08:39.


#434
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,807
  • Înscris: 13.03.2005

View PostGRATEFUL, on 13 martie 2023 - 08:24, said:


Observ ca iti asumi cu barbatie consecintele actiunilor tale. Pana la urma ai obtinut ce ti-ai dorit si in viziunea ta prea putin conteaza ca ai bulversat viata unei alte persoane, care in prezent inca nu si-a dorit sa aibe un copil, nefiind pregatit sa devina tatic.
Trist este insa ca nu-ti pasa nici de faptul ca copilul tau nu avea un tata care sa se implice direct in cresterea si educarea lui. ( existand in cazul acesta niste consecinte care iti vor scapa controlului matern, neputand sa inlocuiesti figura paterna)
Pentru unii poti sa pari o viitoare mama eroina, dar mie mi se pare ca te-ai comportat ca o barbata adevarata, atat atunci cand ti-ai selectat victima, cat si dupa ce ti-ai atins scopul...
Noroc că nu suntem păianjeni...

#435
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,547
  • Înscris: 17.04.2014

View Postlupini, on 12 martie 2023 - 19:08, said:

Sarcina vine doar în urma unui act sexual, nicidecum când vrea ea. Posted Image
Exact, in mod obisnuit, fara implicarea a doua persoane de sex opus intr-o activitate sexuala, nu apare de la sine nicio sarcina.

Edited by GRATEFUL, 13 March 2023 - 08:55.


#436
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,819
  • Înscris: 16.03.2004

View Posthellmarvel, on 13 martie 2023 - 08:33, said:

Ma fato, sper c-ati facut poze impreuna, sa ai ce sa-i arati copilului cind o creste „Uite, mama, ăsta-i tac-tu”, in rest, spor la crescut copilul singura.

Sau ar putea să-i cânte acest cântecel, cu micul cowboy născut pe șeaua unui cal:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/A3ybtyRUDbc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#437
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,016
  • Înscris: 20.10.2015

View PostGRATEFUL, on 13 martie 2023 - 08:24, said:

Pentru unii poti sa pari o viitoare mama eroina,
Nu pare, chiar este.
E mai tare ca tine care crezi ca ai nevoie de ajutor, altfel nu te-ai descurca. Avortul pentru tine ar fi o optiune.
Pentru mine nu, dac-as fi aflat ca prietena mea ar fi facut asa ceva, era bye bye. Pentru astlfel de persoane sunt destui losers-i

View Posthellmarvel, on 13 martie 2023 - 08:33, said:

Ma fato, sper c-ati facut poze impreuna,
Tu asa faci inainte de sex? Faci selfies-uri?
:lol:

#438
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,547
  • Înscris: 17.04.2014

View PostKathryyna, on 12 martie 2023 - 22:48, said:

Am mai vorbit cu el prin mesaje. Se simte ca suntem 2 straini. Acum am realizat ca nici nu-i stiam numele de familie, nimic. Am vorbit doar chestiile legate de sarcina, legislatia din Romania si toate cele. E mai bulversat decat m-as fi asteptat dupa 2 zile, dar nu da bir cu fugitii. Ba chiar a incercat s-o dea pe gluma ca un cuplu batran care a urlat la el ca a incurcat comenzile i-a mai luat gandul de la asta. Vedem ce va fi. Nu vad vreun viitor pentru noi, impreuna adica. Mi-a zis inca in seara aceea cand am iesit ca a venit la Praga dintr-un oras mai mic pentru ca avea probleme financiare si in capitala castigi bine din turism. Vrea sa isi ajute si parintii, deci clar relatiile nu sunt acum prioritatea lui. Si nici a mea, ce-i drept.
PS. Am cumparat azi ceva dragut pentru bebe. Si nu, nu i-am zis, ar fi fost criiiinge
Nu-l cunosti ( nu se vede nici deschiderea, curiozitatea din partea ta ca ai vrea sa-l cunosti), bineinteles, nu simti prin urmare, nicio afectiune/ sentiment fata de el...dar, ce vei face daca copilul pe care il vei naste va semana mai mult pe el sau pe cineva din familia lui (de ex. bunici, etc.)? Cum vei putea sa intelegi felul diferit de a fi al copilului tau si sa-l accepti asa cum este, daca nu l-ai cunoscut si iubit pe tatal sau? Oare nu va fi frustrant pentru tine sa-l vezi ca nu seamana cu tine si nu aveti prea multe afinitati, chiar daca te-ai straduit ca mama sa-i oferi tot ce este mai bun...?

View PostTsunamii, on 13 martie 2023 - 09:42, said:

Nu pare, chiar este.
E mai tare ca tine care crezi ca ai nevoie de ajutor, altfel nu te-ai descurca. Avortul pentru tine ar fi o optiune.
Normal este ca orice femeie gravida sa aibe ca sprijin in primul rand pe sotul ei. Ce ti se pare in neregula cu acest aspect? Responsabilitatea unui copil este si al tatalui, a barbatului care a contribuit in mod egal la conceperea lui.
Este o prostie  ca tu ca femeie de buna voie si nesilit de nimeni sa-ti asumi cresterea si educarea unui copil, doar pentru faptul ca iti doresti cu ardoare un copil...excluzand  din start prezenta masculina din viata ta, cat si a copilului, pe motiv ca te descurci si singura...

Edited by GRATEFUL, 13 March 2023 - 09:52.


#439
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,016
  • Înscris: 20.10.2015

View PostGRATEFUL, on 13 martie 2023 - 09:51, said:

Normal este ca orice femeie gravida sa aibe ca sprijin in primul rand pe sotul ei. Ce ti se pare in neregula cu acest aspect?

Absolut nimic. insa discuti un caz imposibil.
Normal ar fi fost ca eu sa fiu in America. Dar nu sunt.
Normal ar fi fost ca frate-miu sa-mi spuna "la multi ani" de ziua mea, dar nu s-a intamplat
Normal ar fi fost ca soacra-mea sa nu aiba Alzheimer, dar are.

Ce importanta are ce scrii tu mai sus???


View PostGRATEFUL, on 13 martie 2023 - 09:51, said:

Este o prostie  ca tu ca femeie de buna voie si nesilit de nimeni sa-ti asumi cresterea si educarea unui copil,

Deci pentru tine optiunea e avortul.
Pentru mine nu esti de bagat in seama. Esti o femeie iresponsabila cu care nu vreau sa am de aface
Chiar mi-ar placea ca peste 20 de ani, copilul asteia sa citeasca faptul ca tu, daca erai mama lui il ucideai, sa vedem ce-ar spune


View PostGRATEFUL, on 13 martie 2023 - 08:24, said:

Trist este insa ca nu-ti pasa nici de faptul ca copilul tau nu avea un tata care sa se implice direct in cresterea si educarea lui.

Nu, trist ar fi sa avorteze si sa nu-si ia responsabilitatea actului in sine
Trist ar fi sa forteze casatoria cu ala care e probabil un loser

De admirat este atitudinea ei. De admirat este faptul ca se gandeste la copil si la ce e mai bine pentru el si nu pentru ea insasi.

#440
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,547
  • Înscris: 17.04.2014

View PostTsunamii, on 13 martie 2023 - 10:04, said:

Deci pentru tine optiunea e avortul.
Probabil, insa eu mai degraba nu as fi fost atat de inconstienta sa raman gravida cu un necunoscut.

Quote


Pentru mine nu esti de bagat in seama. Esti o femeie iresponsabila cu care nu vreau sa am de aface
Nu are nicio importanta. Nu gandeste toata lumea ca tine!
Nici mie nu mi-ar placea un barbat de genul tau...  Posted Image

Quote

Chiar mi-ar placea ca peste 20 de ani, copilul asteia sa citeasca faptul ca tu, daca erai mama lui il ucideai, sa vedem ce-ar spune
Am mai afirmat: pana intr-o anumita faza a sarcinii , nu consider avortul omucidere.

View PostTsunamii, on 13 martie 2023 - 10:04, said:

De admirat este atitudinea ei. De admirat este faptul ca se gandeste la copil si la ce e mai bine pentru el si nu pentru ea insasi.
Ce e mai bine pentru copil? Sa creasca fara tata? Bineinteles ca este optiunea ei daca face copilul si va trebui sa-si asume si partile mai putin atractive a acestei decizii, fiindca este inevitabil in aceasta lume ca ele sa nu apara...
Chestia este ca in lume va gasi mai putina admiratie si lauda pentru ce are de gand sa faca si chiar daca le-ar primi la ce ii foloseste?

Edited by GRATEFUL, 13 March 2023 - 10:25.


#441
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016

View PostGRATEFUL, on 13 martie 2023 - 08:24, said:


in viziunea ta prea putin conteaza ca ai bulversat viata unei alte persoane, care in prezent inca nu si-a dorit sa aibe un copil, nefiind pregatit sa devina tatic.



Cum adică a bulversat viața bărbatului ăla?
Ăla este un adult responsabil de asemenea de faptele lui.
Dacă nu era pregătit "să devină tătic", trebuia să facă sex protejat.
Presupun că nu au avut o discuție înainte, în care ea i-a jurat că nu poate rămâne însărcinată și că nu e purtătoare de vreo bts, el a pus-o să jure cu mâna pe Biblie, au fost apoi la notar și au scos un act cu declarația ei, apoi s-au dus în sfârșit să facă sex.




#442
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,547
  • Înscris: 17.04.2014

View PostChayah, on 13 martie 2023 - 10:27, said:

Cum adică a bulversat viața bărbatului ăla?
Ăla este un adult responsabil de asemenea de faptele lui.
Dacă nu era pregătit "să devină tătic", trebuia să facă sex protejat.

Poate s-a gandit ca initiatoarea doreste doar o aventura sexuala si este atat de prevazatoare incat nu risca sa ramana insarcinata. ( tinand cont ca exista si pilula de a 2-a zi!)
Daca ea nu s-a opus sexului neprotejat, baiatul a crezut ca nu-i nicio problema...

Edited by GRATEFUL, 13 March 2023 - 10:31.


#443
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016

View PostGRATEFUL, on 13 martie 2023 - 10:30, said:


Poate s-a gandit ca initiatoarea doreste doar o aventura sexuala si este atat de prevazatoare incat nu risca sa ramana insarcinata. ( tinand cont ca exista si pilula de a 2-a zi!)

Dacă așa a gândit in legătură cu o total necunoscută, este treaba lui și  uite că s-a înșelat.
În niciun caz el nu este vreo victimă.



View PostGRATEFUL, on 13 martie 2023 - 10:30, said:



Daca ea nu s-a opus sexului neprotejat, baiatul a crezut ca nu-i nicio problema...


Vai, sărăcuțul, nu-i așa?

#444
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,547
  • Înscris: 17.04.2014

View PostChayah, on 13 martie 2023 - 10:35, said:

Dacă așa a gândit in legătură cu o total necunoscută, este treaba lui și  uite că s-a înșelat.
În niciun caz el nu este vreo victimă.
Cu cat analizez mai bine cazul(care s-ar putea sa fie ipotetic), eu il vad ca victima... tinand cont de atitudinea dominatoare a initiatoarei.

Edited by GRATEFUL, 13 March 2023 - 10:37.


#445
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016

View PostGRATEFUL, on 13 martie 2023 - 10:36, said:


Cu cat analizez mai bine cazul(care s-ar putea sa fie ipotetic), eu il vad ca victima... tinand cont de atitudinea dominatoare a initiatoarei.


Este victimă, dacă este retardat mental. Dacă nu, nu este victimă.

#446
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,547
  • Înscris: 17.04.2014

View PostChayah, on 13 martie 2023 - 10:40, said:

Este victimă, dacă este retardat mental. Dacă nu, nu este victimă.

View PostKathryyna, on 07 martie 2023 - 11:43, said:

Era foarte chipes, manierat, politicos si zambitor, iar asta m-a facut sa actionez usor impulsiv.
Nu ma asteptam sa ma sune, dar a sunat. A doua zi ne-am intalnit in centrul orasului si ne-am petrecut cateva ore bune plimbandu-se prin centru, discutand. A zis si el ca e pentru prima data cand iese cu o clienta ce ii da numarul. Era usor timid. In seara aia m-am culcat cu el.
usor impulsiv = usor arțăgos   brutal   nestăpânit   nestăvilit   năvalnic   violent (trasaturi destul de dominatoare)
versus
usor timid =
TIMÍD ~ dă (~ zi, ~ de) 1) (despre persoane) Care manifestă lipsă de îndrăzneală; sfios; rușinos. 2) (despre manifestări ale oamenilor) Care denotă lipsă de siguranță și curaj; fără siguranță și curaj

Trebuie sa recunosti ca initiatoarea a preluat rolul agresiv al unui barbat vanator cand l-a abordat pe chelner, care in aceasta conjunctura era ca o caprioara sfioasa...

Edited by GRATEFUL, 13 March 2023 - 10:54.


#447
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016

View PostKathryyna, on 12 martie 2023 - 22:48, said:






Nu vad vreun viitor pentru noi, impreuna adica. Mi-a zis inca in seara aceea cand am iesit ca a venit la Praga dintr-un oras mai mic pentru ca avea probleme financiare si in capitala castigi bine din turism. Vrea sa isi ajute si părinții, deci clar relatiile nu sunt acum prioritatea lui. Si nici a mea, ce-i drept.

PS. Am cumparat azi ceva dragut pentru bebe. Si nu, nu i-am zis, ar fi fost criiiinge


Este cum am spus în primul meu mesaj, ți-ai dorit ca tatăl viitorului tău copil sa fie indisponibil, pt ca nu ai chef de vreo relație momentan.

Asta nu prea sună bine, pare că acest copil va avea rol de pansament pentru tine.
Dacă așa este, nu e corect pt el, să știi.

Sigur ca un copil poate rămâne oricând fără tată, dar una e să-l faci cu un tată prezent și într-o relație cât de cât ok și după el să dispară, și alta e să vrei să nu existe un tată de la bun început pt acest copil.


P.S. Da, e cringe. Și arată nu faptul că îți iubești viitorul copil, ci obsesia ta de a avea neapărat un copil chiar acum și în aceste condiții.

#448
Kathryyna

Kathryyna

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 07.03.2023
Asa e. M-ati prins. Era o victima.
Am mintit cand am zis ca i-am lasat pur si simplu numarul de telefon pe care ar fi putut sa il arunce la cos, ca un cetatean onorabil cu morala crestina. De fapt l-am legat de calorifer si l-am fortat sa faca toate acele lucruri de care nu este deloc responsabil. Ma mir ca nu m-a luat inca politia pentru privare de libertate.

In ceea ce priveste argumentele pe care DIN NOU NU LE-AM CERUT, legat de ce sa fac cu sarcina, imi pare chiar rau de cei care spun sa avortez pentru ca lumea nu ma va privi bine daca nu, sau vreun barbat nu se va mai uita la mine. Nu puteti accepta ca unii oameni, barbati sau femei, ca sa nu zic doar femei ca veti sari ca sunt feminista, desi nu prea le inghit, isi asuma responsabilitatea pentru faptele lor. Sunt in stare sa cresc un copil, am la varsta mea un salariu la care majoritatea doar viseaza si toate resursele necesare. Va legati de treaba cu lipsa tatalui (care da, e un minus, recunosc) pe care o considerati factor decisiv pentru avort, pentru ca nu aveti cu ce altceva sa ma atacati.
Da, i-am distrus viata bietului pustan de 28 de ani pentru ca dupa ce a contribuit la conceperea unui copil, i-am zis ca nu am pretentia de la el sa faca nimic daca nu isi doreste. Da, am fost o vrajitoare si l-am distrus.

#449
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016

View PostGRATEFUL, on 13 martie 2023 - 10:48, said:




Trebuie sa recunosti ca initiatoarea a preluat rolul agresiv al unui barbat vanator cand l-a abordat pe chelner, care in aceasta conjunctura era ca o caprioara sfioasa...


Posibil.
Ar fi însă o problemă doar dacă el a vrut să folosească prezervativ, iar ea a devenit violentă fizic, verbal sau emoțional.
Doar in asemenea caz el este victimă.

#450
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,016
  • Înscris: 20.10.2015

View PostGRATEFUL, on 13 martie 2023 - 10:21, said:

Ce e mai bine pentru copil? Sa creasca fara tata?

Uciderea unui suflet sau sa creasca fara tata.
:lol:
Daca la nastere moare sotul intr-un accident de masina, copilul il lasi la maternitate, nu?
:lol:

View PostGRATEFUL, on 13 martie 2023 - 10:30, said:

Poate s-a gandit ca initiatoarea doreste doar o aventura sexuala si este atat de prevazatoare incat nu risca sa ramana insarcinata.
:lol:
Trebuia ea sa-i dea prezervativul, el nu are nici o raspundere.
Pe bune in ce lume traiti?

View PostChayah, on 13 martie 2023 - 10:54, said:

Este cum am spus în primul meu mesaj, ți-ai dorit ca tatăl viitorului tău copil sa fie indisponibil,
A incercat cu homeless-i dar nu a ramas, asa ca a trecut la chelneri.

Spielberg ar fi invidios pe imaginatia ta

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate