Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 

Gravida dupa o aventura de-o noapte in concediu. Ar trebui sa il contactez?

* * - - - 14 votes
  • This topic is locked This topic is locked
460 replies to this topic

#1
Kathryyna

Kathryyna

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 07.03.2023
Am fost in concediu in relativa apropiere (Europa Centrala)si i-am dat numarul meu de telefon chelnerului unui restaurant. A fost pentru prima data cand fac asa ceva. Era foarte chipes, manierat, politicos si zambitor, iar asta m-a facut sa actionez usor impulsiv.
Nu ma asteptam sa ma sune, dar a sunat. A doua zi ne-am intalnit in centrul orasului si ne-am petrecut cateva ore bune plimbandu-se prin centru, discutand. A zis si el ca e pentru prima data cand iese cu o clienta ce ii da numarul. Era usor timid. In seara aia m-am culcat cu el.
Am descoperit ca sunt gravida. Si sigur cu el. Nu am fost cu altcineva in ultimul an. Am 27 de ani, el 29. Voi pastra sarcina, caci am un job bine platit, stabil, apartament al meu si imi asum responsabilitatea. Oricum mi-am dorit mereu sa fin mama. Dar nu stiu ce sa fac. Are rost sa ii scriu lui? Nu as vrea sa para ca vreau bani de la el sau ceva. Am propriul venit si imi dau seama ca e ridicola situatia si el e in alta tara si nici nu ne cunoastem practic. Nu as vrea sa fiu sacaitoare. Dar in acelasi timp m-as simti prost daca nu i-as scrie.

#2
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,370
  • Înscris: 28.07.2008
Pune problema asa
Decizi tu in locul lui ca el  sa nu stie ca ar avea vreo decizie de luat?

#3
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,537
  • Înscris: 30.10.2003
Da, pastreaza legatura cu el, indiferent de reactia lui. Intr-o zi poate copilul va vrea sa stie cine e tatal si chiar sa-l intalneasca.

Edited by Bursul, 07 March 2023 - 12:14.


#4
RedDev

RedDev

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,935
  • Înscris: 29.10.2014
Ah, multiplicare a genelor la cel mai pur nivel. Fiecare primeste ce vrea si toata lumea e fericita.

#5
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 24.06.2008
Eu te-as sfatui sa nu-l pastrezi!
Ai 29 de ani....O sa ai 30 de ani si un copil din "flori". Multi barbati o sa te ocoleasca cand o sa afle ca ai un copil si o sa te trezesti ca ramai singura cu un copil sau in cazul mai fericit o sa te accepte vreun barbat si tu o sa il accepti pe el pentru ca e unul din putinii care te vor.
Ai destul timp sa iti faci o familie si sa faci copii.
Scuze daca sunt mai direct si nu vreau sa jicnesc,dar cam asta e adevarul de care o sa te lovesti!

#6
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,549
  • Înscris: 30.08.2017
O întrebare pe care ar trebui să ți-o pui e ce faci dacă copilul vrea să își cunoască tatăl.

#7
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,542
  • Înscris: 16.03.2007

View Postgeorge_alexandru, on 07 martie 2023 - 12:30, said:

ce faci dacă copilul vrea să își cunoască tatăl.

o rezervare de masa la restaurant. consumatia o plateste ea, bacsisul il lasa copilul.

Edited by laffin, 07 March 2023 - 12:33.


#8
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Trebuie sa-l informezi despre ACCIDENT (in cazul unora) sau despre fericitul eveniment (in cazul altora).

#9
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,673
  • Înscris: 10.10.2011
stai pe curu tau si nu mai contabiliza cresterea unui copil. copilul nu are nevoie de bani sa creasca. are nevoie de parinti. foarte bine ca iti doresti copii dar fa-i cu un barbat care ii recunoaste si il cresteti impreuna.
also, nu mai fa sex fara prezervativ cu necunoscuti.

#10
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
E dreptul tipului sa stie ca este tata. Ce face mai departe, e treaba lui. E dreptul copilului sa afle cine este tatal sau. Pastreaza legatura cu el deoarece, peste ani, o sa vrea sa afle cine este tatal sau si nu ai de unde sa-l iei. E dreptul tau sa pastrezi copilul. Suntem in 2023, toata lumea are drepturi.

#11
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,034
  • Înscris: 07.11.2006

View PostKathryyna, on 07 martie 2023 - 11:43, said:

Voi pastra sarcina, caci am un job bine platit, stabil, apartament al meu si imi asum responsabilitatea.

Jobul ala bine platit va mai exista daca esti insarcinata si inevitabil vei lipsi de la job?
Maine in situatia cand s-ar putea ca jobul sa nu mai existe ce vei face?

#12
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005
job bun, el cherner. faina combinatie.
dar poate el e chelner doar pt niste banii pe langa studiii. poate poate poate.

da-i un tel si doar vb cu el afla cine e. pe urma decizia vine la sine.
(dar nu-i spune de "surpriza")

#13
l_dan

l_dan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,338
  • Înscris: 05.09.2006
Kathryyna, scrii ca intotdeauna ti-ai dorit sa fii mama. Nu ai reusit asta cu un partener stabil, in circumstante mai bune atat pentru tine cat si pentru viitorul copil? Ca e destul de nasol daca o aventura de o noapte cu un necunoscut ti se pare ocazia oportuna...
Sunt si eu de parere ca cel mai bine ar fi sa renunti la sarcina. Tatal e practic necunoscut, nu stii ce zestre genetica/ afectiuni poate transmite copilului. In plus, cu un copil "din flori" la 28 de ani iti va fi foarte dificil sa gasesti un partener potrivit pentru o relatie de lunga durata/casatorie. Sa spunem ca il gasesti, cum crezi ca va reactiona cand ii vei relata situatia din care a aparut acest copil? Sau il vei minti?
Evident, in cazul in care renunti la sarcina nu va trebui sa-l contactezi pe chelner.

#14
Kathryyna

Kathryyna

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 07.03.2023
Il voi pastra. Am din ce sa il cresc. Si sunt suficiente femei care isi cresc singure copiii si nu se intampla tragedii. Sunt cazuri in care copilul are ambii parinti si tot nu e bine. Sunt adult. Iar oricum scopul meu in viata nu e sa ma vrea barbatii sau sa ma valideze. Cunosc suficiente femei care au avut copil cu cineva si s-au maritat cu totul altul. Cam asta de fapt inseamna tata vitreg pentru un copil. Si uneori e mai bun ca ala natural. Si in felul in care ati pus problema pare ca dupa ce fac copilul o sa umblu prin baruri si cluburi cautand barbati. Astea sunt scuze ca sa evitam responsabilitatile si sa ne asumam actiunile

#15
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,666
  • Înscris: 21.03.2020
Ce noroc pe capul vostru... merge de un scenariu de film comedie-romantica, cel putin.

#16
marco68

marco68

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 23.12.2007
Katy, imi plac copii(am trei),vei auzi tot felul de sfaturi in aste trei luni decisive pentru copil,materialiste, sociale,etc....dar un copil fara un parinte este ca o casa fara acoperis.Si da , un copil se creste in prezenta ambilor parinti  daca vrei sa aiba un caracter puternic.Daca ceri deja sfaturi , te roade indoiala as spune , asculta-ti primul instinct si dute inainte, dar vei fi tu cea care le va face pe toate singura ,nu noi , copil,servici,cumparaturi, plimbari zilnice, pediatri, etc
Sint multe variante de raspuns, in final doar TU decizi.

Edited by marco68, 07 March 2023 - 12:50.


#17
Kathryyna

Kathryyna

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 07.03.2023
Stiu ca e la moda avortul si spalatul pe maini, dar nu urmez trendurile. Si nu, nu sunt religioasa, ca altfel nu as fi avut o aventura cu tipul. Consider ca avortezi daca nu iti doresti copilul (eu mi-l doresc), daca nu ai din ce sa il cresti( am) si mai am si o garsoniera mostenita pe care o dau in chirie. Voi nu pricepeti ca o femeie poate sa isi mai doreasca in 2023 un copil si nu cluburi. Altfel mi-ati raspunde la intrebare, nu pe langa. Eu nu am intrebat ce sa fac cu sarcina. Si in plus, poti ramane mama singura si daca esti maritata si divortezi sau moare tipul sau mai stiu eu ce.

#18
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,587
  • Înscris: 10.04.2009
iar apoi ajunge in ipostaza aceasta:

https://forum.softpe...artenera copil

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate