Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Gravida dupa o aventura de-o noapte in concediu. Ar trebui sa il contactez?

* * - - - 14 votes
  • This topic is locked This topic is locked
460 replies to this topic

#37
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,666
  • Înscris: 21.03.2020

 utopium, on 07 martie 2023 - 13:44, said:

Cine stie, poate vor pastra o relatie la distanta pana la urma Posted Image
Pai isi gaseste job de chelner imediat in Romania.... de ce la distanta?

#38
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,114
  • Înscris: 17.01.2012

 Kathryyna, on 07 martie 2023 - 11:43, said:

Am fost in concediu in relativa apropiere (Europa Centrala)si ...Oricum mi-am dorit mereu sa fin mama. Dar nu stiu ce sa fac. ...

echilibrează balanța: peste un an fă un CO în Africa centrală și revino cu încă un copil

așa vei fi SIGURĂ că ți-ai ratat viața, dar vei fi MAMĂ!!!

#39
Kathryyna

Kathryyna

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 07.03.2023
Adevarul e ca nu prea pot suferi feministele, dar e ok ca stii mai multe despre mine decat stiu eu. Dar faptul ca nu sunt o feminista si nu le sustin nu inseamna ca am nevoie de barbat. Da, sper sa imi gasesc pe cineva potrivit pentru mine cu care sa ma inteleg si cu care sa avem ceva in comun, dar asta nu inseamna ca am nevoie. Si ca sa intelegi punctul meu de vedere, desi ma indoiesc, de asemenea nu cred ca un barbat are nevoie de o femeie. E vorba de a-ti dori pe cineva cu care sa ai o conexiune. Mai bine singur decat cu cineva cu care nu te potrivesti. Ca esti barbat, ca esti femeie. Ma atac, vorba ta, pentru ca eu nu am intrebat daca sa avortez sau nu, deci nu pricep de ce imi dati sfaturi legat de asta. Normal ca m-a deranjat. Ah si inca ceva legat de feministe. Tipele alea sunt mega pro avort.

#40
futurist

futurist

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,710
  • Înscris: 09.05.2008

 Kathryyna, on 07 martie 2023 - 11:43, said:

..............
Am descoperit ca sunt gravida. Si sigur cu el. Nu am fost cu altcineva in ultimul an. Am 27 de ani, el 29. Voi pastra sarcina, caci am un job bine platit, stabil, apartament al meu si imi asum responsabilitatea. Oricum mi-am dorit mereu sa fin mama. Dar nu stiu ce sa fac. Are rost sa ii scriu lui?
To what end?

#41
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,482
  • Înscris: 17.04.2014

 Kathryyna, on 07 martie 2023 - 13:54, said:

Dar faptul ca nu sunt o feminista si nu le sustin nu inseamna ca am nevoie de barbat.
In cazul prezentat nu este vorba ca tu ai sau nu nevoie de barbat...De ce nu vrei sa intelegi ca este mai benefic copilului sa aibe doi parinti, atat mama, cat si tata ( ma refer la parinti normali, iubitori, responsabili, etc.)? Tu insa din start vrei sa-l privezi de prezenta tatalui.

Edited by GRATEFUL, 07 March 2023 - 14:11.


#42
Kathryyna

Kathryyna

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 07.03.2023
Pentru ca un nenea de pe aici a zis exact asta> nevoie de a avea barbat. Era un reply

#43
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,994
  • Înscris: 18.12.2007

 Kathryyna, on 07 martie 2023 - 13:54, said:

Ah si inca ceva legat de feministe. Tipele alea sunt mega pro avort.

Daca prin 'pro avort' intelegi dreptul de a alege in a pastra sau nu sarcina atunci ma declar si eu feminista, in rest nu e nimic feminist in postarile astea, cel mult misoginist.
Daca ti-ai asumat riscul de a iti afisa in public hainele murdare atunci accepta si raspunsuri pe langa.

Dpdv strict al copilului, acesta are dreptul sa stie cine ii sunt parintii si, la fel, si tatal lui are dreptul de a sti ca exista copilul.
Decizia oricum e a ta dar gandeste-te bine ce alegi, ambele au consecinte.

 GRATEFUL, on 07 martie 2023 - 14:09, said:

In cazul prezentat nu este vorba ca tu ai sau nu nevoie de barbat...De ce nu vrei sa intelegi ca este mai benefic copilului sa aibe doi parinti, atat mama, cat si tata ( ma refer la parinti normali, iubitori, responsabili, etc.)? Tu insa din start vrei sa-l privezi de prezenta tatalui.

Cu mentiunea ca un parinte trebuie sa isi doreasca copilul si responsabilitatile. Altfel, si mai ales in situatia asta, nu ai cum sa obligi un om sa fie parinte, in adevaratul sens al cuvantului. In acest caz, mai bine lipsa.
E usor de zis dar greu de facut.

Edited by AlexEn, 07 March 2023 - 14:13.


#44
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,482
  • Înscris: 17.04.2014

 AlexEn, on 07 martie 2023 - 14:14, said:

Cu mentiunea ca un parinte trebuie sa isi doreasca copilul si responsabilitatile. Altfel, si mai ales in situatia asta, nu ai cum sa obligi un om sa fie parinte, in adevaratul sens al cuvantului. In acest caz, mai bine lipsa.

In situatia prezentata sarcina se datoreaza unui accident...sa nu zic ca iresponsabilitatii initiatoarei in primul rand( din relatare nu cunoastem care a fost atitudinea barbatului in fata acestui risc), nu fiindca doi oameni maturi s-au hotarat sa procreeze un copil pentru ca se iubesc si isi doresc si aceasta implinire.

Edited by GRATEFUL, 07 March 2023 - 14:29.


#45
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
Dacă aș fi în locul tău i-aș spune. În primul rând pentru că la un moment dat va trebui să-i zici copilului cine e tatăl lui, o să te întrebe cu siguranță. Imaginează-ți discuția. Chiar dacă găsești o explicație care să ”te scoată” pe loc, pe termen lung îi dai motive de frământare pe care ar fi bine să nu le aibă.

Cred că ar mai trebui să-i spui și pentru că nici tu n-ar trebui să rămâi cu întrebarea Ce-ar fi fost dacă (...... orice). O să aduci pe lume un copil, adu-l ”pe curat”.

Edited by althea, 07 March 2023 - 20:35.


#46
Smedmscss

Smedmscss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 10.02.2022

 Kathryyna, on 07 martie 2023 - 11:43, said:

Am fost in concediu in relativa apropiere (Europa Centrala)si i-am dat numarul meu de telefon chelnerului unui restaurant. A fost pentru prima data cand fac asa ceva. Era foarte chipes, manierat, politicos si zambitor, iar asta m-a facut sa actionez usor impulsiv.
Nu ma asteptam sa ma sune, dar a sunat. A doua zi ne-am intalnit in centrul orasului si ne-am petrecut cateva ore bune plimbandu-se prin centru, discutand. A zis si el ca e pentru prima data cand iese cu o clienta ce ii da numarul. Era usor timid. In seara aia m-am culcat cu el.
Am descoperit ca sunt gravida. Si sigur cu el. Nu am fost cu altcineva in ultimul an. Am 27 de ani, el 29. Voi pastra sarcina, caci am un job bine platit, stabil, apartament al meu si imi asum responsabilitatea. Oricum mi-am dorit mereu sa fin mama. Dar nu stiu ce sa fac. Are rost sa ii scriu lui? Nu as vrea sa para ca vreau bani de la el sau ceva. Am propriul venit si imi dau seama ca e ridicola situatia si el e in alta tara si nici nu ne cunoastem practic. Nu as vrea sa fiu sacaitoare. Dar in acelasi timp m-as simti prost daca nu i-as scrie.
Am o rudă în situația ta, doar că băiatul (copilul) are deja 10 ani.
Acum nu reușește să aibă o relație normală cu nici un bărbat. Tensiunile
apar între copil și eventualii parteneri.
Dacă lași copilul, găsește-ți repede partener, cât e copilul mic. Viața nu e
ca-n filme în 99% din cazuri. Bineînțeles, poți paria pe procentul ăla singur...

#47
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

 GRATEFUL, on 07 martie 2023 - 14:19, said:

In situatia prezentata sarcina se datoreaza unui accident...sa nu zic ca iresponsabilitatii initiatoarei
Păi să nu zici. Nu e ca și cum ar mai vrea vreo 12 de crescut. Și copiii nu-s făcuți doar de, te citez: oameni maturi care s-au hotarat sa procreeze un copil pentru ca se iubesc si isi doresc si aceasta implinire. O grămadă de cupluri fac copii fără să-și dorească asta în acel moment.

#48
vio69c

vio69c

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,849
  • Înscris: 17.08.2022
" Gravida dupa o aventura de-o noapte in concediu. Ar trebui sa il contactez?

Da, dupa 9 luni.....sa continuati

#49
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,482
  • Înscris: 17.04.2014

 Kathryyna, on 07 martie 2023 - 14:11, said:

Pentru ca un nenea de pe aici a zis exact asta> nevoie de a avea barbat. Era un reply

Ok, cum poti sa spui insa ca iti iubesti copilul, daca din start te hotarasti sa-l privezi de prezenta, ocrotirea si ghidarea tatalui sau?

#50
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,482
  • Înscris: 17.04.2014

 althea, on 07 martie 2023 - 14:25, said:

O grămadă de cupluri fac copii fără să-și dorească asta în acel moment.
Da, cei mai multi, dar din cauza ca oamenii fac lucrurile inconstienti...

#51
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
Băieții care vă distrați pe-aici, nu vă luați voi o bere și vă puneți cuminței pe bordură? De bunăvoie vreau să zic.

#52
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,542
  • Înscris: 01.08.2006

 GRATEFUL, on 07 martie 2023 - 14:32, said:

Ok, cum poti sa spui insa ca iti iubesti copilul, daca din start te hotarasti sa-l privezi de prezenta, ocrotirea si ghidarea tatalui sau?
Deja e alta discutie, dar oamenii fac copii din egoism, nu ca se gandesc la copil. Si in cazul de fata, domnisoara vrea copil. Va avea. Ea o sa se descurce cumva. La fel si copilul. Ca il va creste bine, e treaba ei. Nu exista reteta pentru a trai corect viata asta. Poate o sa aiba tata si va fi un tata nasol. Sau nu va avea tata si va fi bine. Sau alte combinatii de ipostaze.

Edited by bai3tzash, 07 March 2023 - 14:47.


#53
honeybee

honeybee

    tougher than the rest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,490
  • Înscris: 21.04.2014

 Kathryyna, on 07 martie 2023 - 11:43, said:


Nu ma asteptam sa ma sune, dar a sunat.

Te-a mai sunat dupa acea noapte?
Daca nu, ce rost are sa-i tulburi apele? Poate are pe altcineva si alte planuri de viata.

Mai bine iti vezi de sanatatea ta si incearca sa duci sarcina cu bine pina la capat. Stresul nu face bine fatului. Nastere usoara! :)





#54
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,269
  • Înscris: 06.01.2007
Spune-i tatalui, macar sa stie, dar nu-ti pune nicio asteptare.
Oricum, candva, va dori sa-si vada copilul. Asta nu e un gand care sa treaca.

Deci, vei avea o viata interesanta.Mai ca mi-e ciuda ca a mea e cam plictisitoare.
:D

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate