Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

SILO - TV Series (2023 _ ...)

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#19
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 12.03.2010
Hur-fucking-rah, serialul asta are mare noroc ca nu mai e altceva de văzut vinerea. E de-a dreptul curios cum o prostioara ca Mrs Davis i-a făcut un serviciu mai mare actriței principale decit serialul asta. De fapt, nici in Dune nu e locul ei, ar trebui sa facă numai comedii.

#20
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,942
  • Înscris: 18.10.2007
Serialul e bun, cu sau fara altele cu care sa-l compar.

#21
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,640
  • Înscris: 14.10.2004
A observat cineva atunci când au oprit generatorul pentru reparație ca timp de o secundă pe ecranul ala din cantină exteriorul a  fost vizibil în culoarea naturală, adică verde?

Edited by xymzar, 19 June 2023 - 15:58.


#22
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,994
  • Înscris: 18.12.2007
Da. Si noi si ei :D

#23
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,942
  • Înscris: 18.10.2007

View Postxymzar, on 19 iunie 2023 - 15:57, said:

A observat cineva atunci când au oprit generatorul pentru reparație ca timp de o secundă pe ecranul ala din cantină exteriorul a  fost vizibil în culoarea naturală, adică verde?

Daca ai citit cartea verde nu era realitatea ci proiectia din casca.

#24
pexCom

pexCom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 15.01.2014
Bine că nu am mai urmărit serialul de la episodul 4 că mă plictisea, altfel aș și fost nițel supărat pe spoilerul de mai sus.

Ai citit cartea, bravo. Nu e ceva de lăudat neapărat. Nu mai da din casă :)

Edited by pexCom, 20 June 2023 - 17:47.


#25
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,942
  • Înscris: 18.10.2007
Nu am citit cele 3 carti desi vreau, dar atata stiu si eu ca de la inceputul cartii cititorul afla adevarul despre lumea de afara pentru ca nu acolo are loc intriga.
Daca vor sa schimbe ceva pentru serial.............treaba lor.
Mie imi place atmosfera, imi plac personajele, sunt curios cum continua povestea si din auzite, cartile sunt la fel de bune.

#26
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,545
  • Înscris: 30.08.2017
Gata, s-a dus primul sezon. S-a terminat frumos iar per ansamblu a fost un sezon bun, il astept cu interes pe urmatorul, in 2024 daca nu ma insel.

#27
MindArchitect

MindArchitect

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,988
  • Înscris: 30.11.2021
Pot zice ca este interesant.

#28
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009
Pe mine m-a dezamagit, ii dau un 5,5 asa pentru decoruri.
Credeam ca e SF, ca va fi despre supravietuire, despre cum sa iasa sau nu, despre terminarea resurselor, despre ceva descoperiri... Cand colo e un serial siropos in care cativa au niste drame si totul se desfasoara sub pamant.
Puteau bine mersi sa il faca pe pamant intr-o casa mai mare, sa zicem Casa poporului ca are multe camere. Si sa iasa si pe balcon din cand in cand daca tot nu e plotul despre asta.

Nu stiu cum sa zic dar pe vremuri SF-urile erau despre chestii mai tehnice si despre expeditii si altele. Pai Three-body problem e super SF fata de asta cu toate ca si ala are umplutura multa. Pana si ST NG pare un SF misto cu toate ca si la ala trei sferturi din episoade era cu cate o mica drama a unuia din echipaj. Numai Data a avut cred ca 10 episoade despre intrebare " cum pot fi si eu uman?"

#29
MindArchitect

MindArchitect

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,988
  • Înscris: 30.11.2021
Este un serial bazat pe 3 carti.
Sezonul 1 a fost cartea 1.
https://okian.ro/woo...DBoCoOkQAvD_BwE

#30
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009
Tocmai ce m-a convins sa nu citesc cartile...

Stiam ca e dupa carti, am preferat sa vad intai filmul ca dupa aia sa citesc cartile pentru ca asa se spune, cartea e mereu mai buna. Dar in cazul asta nu cred ca o voi face. Ce as putea gasi? Mai multe drame si mai bine descrise? Undeva sub pamant?
Deja chiar nici nu mai inteleg ideea bunkerului... Putea fi un oras in Korea de Nord. Aduceau aia casetofoane si hop Securitatea ii lua la rost. Calculatoare oricum au doar cativa, radiori la fel, conditiile de munca se aseamana, copii nu au voie sa faca decat cu aprobare. Doar ca spre deosebire de serial chiar as fi crezut ca au fabrici unde produc piese pentru inlocuire nu ca aici unde repara la nesfarsit aceleasi chestii din ce piese?

Edited by Seteh, 30 June 2023 - 20:28.


#31
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,581
  • Înscris: 10.04.2009
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/QQ6x6NjVM_E?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#32
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,942
  • Înscris: 18.10.2007

View PostSeteh, on 30 iunie 2023 - 20:25, said:

Tocmai ce m-a convins sa nu citesc cartile...

Stiam ca e dupa carti, am preferat sa vad intai filmul ca dupa aia sa citesc cartile pentru ca asa se spune, cartea e mereu mai buna. Dar in cazul asta nu cred ca o voi face. Ce as putea gasi? Mai multe drame si mai bine descrise? Undeva sub pamant?
Deja chiar nici nu mai inteleg ideea bunkerului... Putea fi un oras in Korea de Nord. Aduceau aia casetofoane si hop Securitatea ii lua la rost. Calculatoare oricum au doar cativa, radiori la fel, conditiile de munca se aseamana, copii nu au voie sa faca decat cu aprobare. Doar ca spre deosebire de serial chiar as fi crezut ca au fabrici unde produc piese pentru inlocuire nu ca aici unde repara la nesfarsit aceleasi chestii din ce piese?
Bunkere, la plural le vezi la sfarsit, in carte afli de la inceput ca lumea e moarta in serial muta punctul actiunii la sfarsit ca sa te intereseze sezonul 2.
Eu sunt foarte multumit de ecranizare, pentru mine s.f. nu inseamna lasere si explozii.

#33
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,942
  • Înscris: 18.10.2007
S2 in prima parte a anului viitor.

am gasit acest clip:[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/nPPqobHHrKg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#34
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,545
  • Înscris: 30.08.2017
Eu nu mai am rabdare pana anul viitor, m-am apucat sa citesc cartile.

#35
MindArchitect

MindArchitect

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,988
  • Înscris: 30.11.2021
Mie imi sunteti dragi dar nu am vrut sa va fac sa cititi cartile alea.
Sunt review-uri de 10-15 minute pe fiecare carte pe youtube, ca doar nu am citit toata seria.

Oricum si revew-urile alea sunt oarecum fara pre multe spoilere.
Eu nu am retinut ce este cu usa sub Silo.

Ideile din carte sunt alea dar mai difera cate ceva si prin serial.

Este un serial ok,

#36
malmoth

malmoth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,850
  • Înscris: 11.10.2006
Subsolul silozului e plin de surprize.  Cine a citit cartile isi va da seama usor ce e cu usa aia.

Edited by malmoth, 02 July 2023 - 00:31.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate