Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baterie externa solara vs baterie...

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91
 LakeSide 11 Straulesti

arii

Sapa peste pardoseala

Smart phone pentru auz deficitar
 Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb

Father's Day
 Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale
 

Se poate vorbi despre vaccin acum?

* * * - - 13 votes
  • This topic is locked This topic is locked
278 replies to this topic

#1
krtyna

krtyna

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 07.04.2021
Se poate vorbi despre vaccin pe acest forum sau inca cenzurati postarile?
Intreb pentru ca as dori sa dezbatem pozitia Dr. John Campbell unul dintre cei mai mari sustinatori ai vaccinarii mrna in 2021, si care acum este practic "anti-vaxxer" si prezinta cazuri si studii privind efectele adverse ale vaccinarii (morti).

#2
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,396
  • Înscris: 11.08.2003
Unde le prezinta?
Presupun ca s-a vaccinat, nu? Ce zice, ca o sa moara? Cum face sa evite acest lucru? Se considera prost pentru ce a facut sau doar zice de ceilalti?

#3
bobitad

bobitad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,413
  • Înscris: 24.09.2017
pai nu prea mai vad ce sa mai vorbim. ca vaccinul a fost grabit si ca au fost reactii adverse asta e stiut. cred ca nici cei mai inraiti pro vaccin nu ar putea nega. in rest, au si zis-o si ei: riscurile au fost mai mici decat beneficiile si atat s-a putut. reactii pe termen lung o sa vedem cu anii, daca or fi.

Edited by bobitad, 21 February 2023 - 08:33.


#4
HAL9000

HAL9000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,295
  • Înscris: 07.06.2013

 bobitad, on 21 februarie 2023 - 08:30, said:

in rest, au si zis-o si ei: riscurile au fost mai mici decat beneficiile si atat s-a putut. reactii pe termen lung o sa vedem cu anii, daca or fi.
Beneficiile cui? ale conturilor bancare cuiva sigur...

#5
Handicarpati

Handicarpati

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,581
  • Înscris: 11.06.2010
Vai dar cum poti sa aduci vorba de conturi bancare cand oameni mor pe strada, nu e voie sa vorbim de asa ceva.

#6
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,204
  • Înscris: 22.05.2003
Stiti ce e frumos?
De departe, vaccinarea Anti-Covid cred ca a fost cea mai rapida si uriasa dpdv al numarului celor vaccinati, dar sunt unii care uita tocmai acest elefant din camera.

Poate ca au fost si sunt side-effects, dar oameni buni, NU suntem in The last of US!

Toti prostii isi dau cu parerea despre subiecte care ii depasesc.

Virusologia si imunitatea sunt domenii de varf, de inalta specializare, deci "debate"-ul despre asta pe forum este ca atunci cand "drojdierul Vasile si drojdierul Ion" discuta tehnologia FTL la carciuma satului!

Concluzia este indubitabila: ne-a luat dracu'!

#7
donjoe

donjoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,590
  • Înscris: 23.08.2006

 bobitad, on 21 februarie 2023 - 08:30, said:

reactii pe termen lung o sa vedem cu anii, daca or fi.
Nu o să vedem. ARN-ul mesager e atacat de sistemul imunitar și eradicat din corp în câteva săptămâni, după care diversele componente ale sistemului imunitar încep să "uite" și ele ce au învățat de la acel mRNA cu diferite viteze (limfocitele uită ultimele). Nu ai ce efecte să vezi "pe ani de zile" când limfocitele "care știu ceva de COVID" vor fi tot mai puține, dacă n-ai pățit nimic când erau foarte multe, la 21 de zile de la injecție.

Edited by donjoe, 21 February 2023 - 09:00.


#8
KiloW

KiloW

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,315
  • Înscris: 08.01.2021

 krtyna, on 21 februarie 2023 - 08:19, said:

Se poate vorbi despre vaccin

S-a putut dintotdeauna, însă nu cu toată lumea. :D
Cu unii nu se poate discuta, nici n-are sens sa încerci.

#9
bobitad

bobitad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,413
  • Înscris: 24.09.2017
manilor, eu nu m-am vaccinat ca am facut de 3 ori covid, dar nici nu am vorbit despre lucruri care sunt peste capacitatea mea de intelegere. cum a zis si @Adm, nu putem noi sa intelegem domeniile astea. dupa 2 videoclipuri pe youtube si citit 5 minute ce zice nu stiu ce doctor. oricum, sunt si doctori prosti si buni si ciudati s.a.m.d. de asta probabil se va inchide si topicul asta, cum am mai zis, nu aveti ce sa vorbiti.

#10
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,990
  • Înscris: 02.02.2008
se poate vorbi dupa ce Ursula & Co. ajung prin DNA-ul european. Deocamdata faceti-va vaccinul de flurona cu mRNA.

#11
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,010
  • Înscris: 03.12.2005
Bai, daca vreti sa fiti anti vaxxeri eu as vrea sa incepeti cu cel anti polio, adica sa nu vi-l administrati. Pentru voi e prea tarziu (se face in primii ani de viata), dar nu ati vrea sa va oferiti copiilor sansa la o frumoasa paralizie debilitanta?

Hai, e timpul sa va onorati crezul.

#12
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,204
  • Înscris: 22.05.2003
https://protos.com/u...-covid-vaccine/

Quote

Unvaccinated sperm is the next Bitcoin, they say. After all, the world’s top crypto is an “apocalyptic safe haven” in which to store value before the world collapses into a Mad Max-meets-Johnny Mnemonic operatic hellscape.


#13
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,196
  • Înscris: 15.05.2008
Eu zic ca s-a putut si se va putea vorbi liber,DAR ce sa vorbesti?despre ce?Ca vine unu sau mai multi si ne zice ca s-a intamplat asta si s-a imbogatit ala.
Numa cand aud fraza cu interesele mor nu alta.
Pai mah nenica avem cola la tot pasul,tigara nelipsita si zahar bagat poate chiar si-n sare dar noi le stim pe alea de varf.
De obicei astia de le ard in tot felu de rahaturi la prima vedere sunt niste esuati fizic daca ma pot exprima asa,nu au grija de cum arata corpul lor deloc dar ei sunt doxa pe sanatate si viitoare pericole.

#14
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,651
  • Înscris: 30.08.2017
Eh, ce știm noi, medicii nu mai sunt la modă, acum îți iei diagnosticul și tratamentul de la influenceri pe youtube.

Edited by george_alexandru, 21 February 2023 - 09:38.


#15
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,631
  • Înscris: 15.06.2004

 krtyna, on 21 februarie 2023 - 08:19, said:

as dori sa dezbatem pozitia Dr. John Campbell unul dintre cei mai mari sustinatori ai vaccinarii mrna in 2021, si care acum este practic "anti-vaxxer"
Nope. Nu e anti-vaxxer.
Doar ca a prins ura pe Pfizer se pare :D Cica ar fi ascuns niste date.
Ca inca zice ca AZ-ul a fost foarte bun.

Evident el e englez, vaccinat se pare cu AZ...

#16
Turcalet

Turcalet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 26.12.2020
Cred ca exista o discutie mai mare despre vaccin in jurul faptului ca multi care au avut dubii despre vaccin au fost atacati de niste oameni care inghit tot ce li se spune din partea autoritatilor si doctorii care au facut monstri din sceptici. Eu sunt vaccinat de 2 ori pfizer, n-am facut booster-ul ca n-am avut timp dar nu-mi place cum au fost tratati cei care au pus intrebari (ceea ce e un lucru natural avand in vedere ca bag ceva in corpul meu).

#17
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,655
  • Înscris: 30.10.2003
Virus: 2 milioane morti Posted Image Posted Image Posted Image

Vaccin: 2000 morti, 50000 reactii adverse  Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

#18
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,651
  • Înscris: 30.08.2017

 Turcalet, on 21 februarie 2023 - 09:49, said:

Cred ca exista o discutie mai mare despre vaccin in jurul faptului ca multi care au avut dubii despre vaccin au fost atacati de niste oameni care inghit tot ce li se spune din partea autoritatilor si doctorii care au facut monstri din sceptici. Eu sunt vaccinat de 2 ori pfizer, n-am facut booster-ul ca n-am avut timp dar nu-mi place cum au fost tratati cei care au pus intrebari (ceea ce e un lucru natural avand in vedere ca bag ceva in corpul meu).

In vremurile dificile când dezinformarea poate avea consecințe catastrofale, uneori mai pică victime și oameni care pun întrebări legitime. Nu e de dorit, dar e normal, in astfel de situații oamenii nu mai reacționează 100% rațional, ci și emotional.
Si pe aici era prin de troli ce distribuiau diverse dezinformări despre vaccinare, preluate din tot felul de pagini obscure de pe internet. Iar reacțiile erau în consecință. Doar că uneori mai ricoșa și în alții care erau bine intenționați.
Pe topicul ăsta ar putea să-și exprime opinia cei care atunci au avut o viziune contrară dar, după cum poți vedea în cele câteva postări de până acum , și acum au dat-o în bară. Vorba colegului, nu ai cu cine să discuți. Poate data viitoare...

Edited by george_alexandru, 21 February 2023 - 09:58.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate