Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook
 sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?
 Cum conectez un switch WIFI la 60...

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom

Ce e aratarea asta ?
 Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!
 

Recomandare brățară smart

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,233
  • Înscris: 12.02.2014
Soției mele i-a decedat Xiaomi Band 6 și ar vrea altceva similar. Folosește mai ales la sală.
Am identificat HW Band 7 și Xiaomi Band 7. Altceva remarcabil în target price 200-400 ar mai fi?
Ecranul Amoled este un must.

Edited by r3my_cc, 18 February 2023 - 13:18.


#2
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Ia vezi un Amazfit Bip 3 Pro.

#3
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,957
  • Înscris: 30.08.2006
Ramai pe aceiasi marca. HW necesita si niste aplicatii suplimentare din App gallery.

#4
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,233
  • Înscris: 12.02.2014
Am uitat să spun că se împerechează cu un Samsung Z Flip 3

#5
andrei_221

andrei_221

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,779
  • Înscris: 22.12.2006
daca nu ii displace segmentul de ceas, Amazfit GTS 2 Mini
daca vrea musai bratara, Mi Band 7

#6
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Da, cum zice și colegul GTS 2 Mini vine cu AMOLED deci ecran mai bun și mai luminos, cel mai probabil.

Bip 3 Pro l-am recomandat fiindcă și-a luat cineva recent, fiind primul său smartwatch și e mai mult decât mulțumit. Are și maică-mea un Amazfit, nu mai știu exact modelul și aplicația Zepp mi se pare intuitivă și ușor de folosit. Și fețele de ceas mi se par suficiente.

Bip 3 Pro l-am recomandat fiindcă și-a luat cineva recent, fiind primul său smartwatch și e mai mult decât mulțumit. Are și maică-mea un Amazfit, nu mai știu exact modelul și aplicația Zepp mi se pare intuitivă și ușor de folosit. Și fețele de ceas mi se par suficiente.

View Postr3my_cc, on 18 februarie 2023 - 13:37, said:

Am uitat să spun că se împerechează cu un Samsung Z Flip 3
În cazul ăsta, de ce nu face un mic efort pentru un Galaxy Watch 4? Îl găsești la 6-700. S-ar înțelege de minune cu Flip-ul.

Edited by Vlad_22, 18 February 2023 - 15:46.


#7
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,270
  • Înscris: 30.03.2019
Eu am facut recent upgrade-ul de la Mi Band 5 la Mi Band 7, pentru ecranul mai mare in mod special. Si-a meritat toti banii, nu regret nimic. Il folosesc tot cu un Samsung (A52s).

#8
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,233
  • Înscris: 12.02.2014

View PostVlad_22, on 18 februarie 2023 - 15:46, said:

Da, cum zice și colegul GTS 2 Mini vine cu AMOLED deci ecran mai bun și mai luminos, cel mai probabil.

Bip 3 Pro l-am recomandat fiindcă și-a luat cineva recent, fiind primul său smartwatch și e mai mult decât mulțumit. Are și maică-mea un Amazfit, nu mai știu exact modelul și aplicația Zepp mi se pare intuitivă și ușor de folosit. Și fețele de ceas mi se par suficiente.

Bip 3 Pro l-am recomandat fiindcă și-a luat cineva recent, fiind primul său smartwatch și e mai mult decât mulțumit. Are și maică-mea un Amazfit, nu mai știu exact modelul și aplicația Zepp mi se pare intuitivă și ușor de folosit. Și fețele de ceas mi se par suficiente.

În cazul ăsta, de ce nu face un mic efort pentru un Galaxy Watch 4? Îl găsești la 6-700. S-ar înțelege de minune cu Flip-ul.
Daaaaaa, gw4 a fost prima variantă pe care i-am recomandat-o. Nu vrea ceas, are mai multe fossil-uri in sensul ăsta, vrea o brățară pe care s-o folosească strict la sală.
A fost mulțumită de Xiaomi Band 6 și vrea numai ceva similar. Xiaomi Band 7 a fost, logic, următoarea mea recomandare; a mai văzut o brățară go4fit, care îi place, dar aceea are display IPS.

Edited by r3my_cc, 18 February 2023 - 16:27.


#9
crazyalex86

crazyalex86

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 892
  • Înscris: 27.04.2008
Recent am trecut de la Xioami Band 7 la Amazfit band 7. De ce? Pentru ca la Xioami Band 7 pur si simplu s-a desfacut ecranul de carcasa cand eram la balaceala la Therme. Iar din service am primit negatie ca nu mai poate fi reparata si banii inapoi de la emag.
M-am orientat catre mai multe bratari si ceasuri smart si pana la urma am ales amazfit band 7.
Personal sunt mai incantat de amazfit band 7 decat Xioami Band 7, ecranul este mai placut, mai lat, mai usor de navigat.

https://www.emag.ro/.../pd/D143VQMBM/?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/jONc1P5VuEI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by crazyalex86, 18 February 2023 - 16:37.


#10
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Ce are toată lumea cu review-urile la telefoane, ceasuri s.a.m.d... Contează cum te înțelegi tu cu ceasul ăla la mâna, dacă e confortabil, dacă îți satisface nevoile etc. Nu vă mai luați după review-uri, că mie mi se par inutile. Da, sunt și review-uri utile, care compară acuratețea senzorilor între diferite modele de wearables, ori autonomia, acuratețea GPS.

Dar, per total, sunt un fiasco review-urile, cât timp nu pui mana pe ceas, fizic.

#11
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,233
  • Înscris: 12.02.2014
A rămas că se hotărăște între Amazfit GTS 2 Mini și Amazfit Band 7. Mulțumesc tuturor pentru sfaturi, o să revin cu alegerea 😁.
Cu stimă,

#12
1000FPS

1000FPS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 542
  • Înscris: 29.12.2016
Eu ti-as recomanda Huawei Band 7, am avut mi band 6 si nu am fost prea multumit, bratara s-a defectat intr-o zi la piscina, desi cei de la xiaomi zic ca bratara e rezistenta si incurajeaza mersul la piscina cu ea.
In plus, din ce am citit pe net, senzorii sunt mai buni la Huawei

#13
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,233
  • Înscris: 12.02.2014

View Postr3my_cc, on 18 februarie 2023 - 18:48, said:

A rămas că se hotărăște între Amazfit GTS 2 Mini și Amazfit Band 7. Mulțumesc tuturor pentru sfaturi, o să revin cu alegerea 😁.
Cu stimă,
Tocmai ce a apărut în lista de studiu și Mi Band 7 Pro 😁.
I-am spus Elenei să-și ia ce vrea dintre cele sugerate, toate fac cel puțin ce făcea Mi Band 6. Ea se ghidează acum după aspect, culori disponibile, etc. Ar trebui să fie mov sau măcar roz 🤣. Personal, am renunțat, o să revin cu comunicarea  alegerii ei

#14
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Aspectul poate fi schimbat cu alte curele, mai bine să aleagă ce e mai bun de banii ăia.

#15
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,233
  • Înscris: 12.02.2014
... And the winner is..... Amazfit GTS 2 Mini flamingo pink 😁, 460 lei 💰

Vlad_22 said:

În cazul ăsta, de ce nu face un mic efort pentru un Galaxy Watch 4? Îl găsești la 6-700. S-ar înțelege de minune cu Flip-ul.
Merge chiar și reverse charging. Din prima! Îl pui pe spate și gata 🏆. Dar nu e roz.

Edited by r3my_cc, 20 February 2023 - 22:08.


#16
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006

View Postr3my_cc, on 20 februarie 2023 - 22:01, said:

... And the winner is..... Amazfit GTS 2 Mini flamingo pink 😁, 460 lei 💰
Cam scump , la banii aia luai GTS 4 Mini Pink și câteva brățări Pink extra pe lângă

Edited by AndySoft, 23 February 2023 - 07:52.


#17
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,233
  • Înscris: 12.02.2014
Nu eu am ales 😁

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate