Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
LakeSide 11 Straulesti

arii

Sapa peste pardoseala

Smart phone pentru auz deficitar
 Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb

Father's Day
 Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale
 Finala Eurovision 2024

De ce nu mai sunt proteste?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?
 

Ce Soundbar sa iau pana in 1000 ron ?

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
BG_183

BG_183

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,125
  • Înscris: 08.04.2008
Salutare.

Sunt in cautare de un soundbar cu subwoofer pentru tv-ul pe care doar ce l-am achizitionat (asta e: https://www.emag.ro/...ication-section).

Persoana pentru care il iau prefera un sunet mai cu frecventele medii scoase in fata si detaliate. Alta prioritate ar fi calitatea sunetului per total, in detrimentului volumului, pentru ca e o camera mica si nu trebuie sa se auda tare.

Eu deocamdata m-am oprit la un Samsung HW-B550/EN (https://www.emag.ro/...rch-Action=view) . Da, stiu, soundbarul e o abominatie din punct de vedere al constructiei unei incinte acustice, fata de un sistem 2.1 clasic, dar chiar nu e spatiu, poate niste boxe mici daca ar fi cred ca le-am putea gasi vreun loc, sa fie gen 15-20cm maxim.


In fine. Ce alte recomandari ati avea ?
Merci

#2
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,015
  • Înscris: 30.08.2006
Daca nu ai pretentii exagerate
https://altex.ro/sou...316/#additional

Gata si asta. Cum se pune un link cu o oferta buna, cum dispare in 5 minute.
Ce gasesti acum e cu adaos mare. Nu mai sunt preturile de acum o luna.

Cu 200 lei mai scump
https://www.melarox....-dht-s316-negru

PS. Ultima bucata. Pana termin de scris dispare si asta.
Sunt singurii care pun puterea reala 40W

Edited by Leo2006, 16 February 2023 - 20:43.


#3
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,894
  • Înscris: 28.11.2006
LG SN4. Sunt foarte multumit de el si costa ceva mai mult de jumate din pretul pe care l-ai pus.

Edited by pufonel, 16 February 2023 - 22:31.


#4
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,860
  • Înscris: 25.01.2002
doar soundbar?

dar 2 boxe stereo edifier, care suna binisor, si care au in plus multiple intrari astfel incit se pot folosi impreuna cu mai multe device-uri?

#5
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,494
  • Înscris: 18.06.2007

View PosttEo, on 16 februarie 2023 - 22:54, said:

doar soundbar?

dar 2 boxe stereo edifier, care suna binisor, si care au in plus multiple intrari astfel incit se pot folosi impreuna cu mai multe device-uri?
Cea mai buna alegere de departe

Un sistem 2.0 edifier

#6
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,015
  • Înscris: 30.08.2006
Boxele Edifier nu au "HDMI ARC". Pentru comoditate tot un soundbar e mai potrivit. Pentru muzica merge un Edifier 2.0 R2850DB. Cele ieftine si mici sunt de pc.

#7
eddiy

eddiy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 20.05.2009
Pentru o camera mica e de ajuns, daca cei 1000 de lei nu sunt bătuți în cuie merita măcar unul cu boxe pe spate, in special daca scopul principal este vizionarea filmelor.
Si totusi 40w subwoofer-ul plus 20w bara nu este egal 410w, si mai sunt si firma serioasa..

#8
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,152
  • Înscris: 17.01.2012
nene, ia bre un sistem 2.1 normal
adică sari și tu la următorul nivel, nu te complace-n mediocritatea proclamată de comercianți...

#9
BG_183

BG_183

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,125
  • Înscris: 08.04.2008

View PostLeo2006, on 16 februarie 2023 - 20:32, said:

Cu 200 lei mai scump
https://www.melarox....-dht-s316-negru

PS. Ultima bucata. Pana termin de scris dispare si asta.
Sunt singurii care pun puterea reala 40W

Merci, pe asta l-am comandat.

Singura intrebare pe care o am este in legatura cu garantia la Melarox. Ei mi-au spus ca nu mai trebuie garantie pentru ca aceasta este pe baza facturii. Ar trebui sa ma ingrijorez ? N-am mai auzit pana acum asa ceva. E ok, legal vorbind, sunt acoperit in cazul unei defectiuni a produsului ?

Attached Files


Edited by BG_183, 17 February 2023 - 14:44.


#10
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,015
  • Înscris: 30.08.2006
Garantia exista in continuare dar acum se face dovada cu factura de achizitie. La Altex si cred ca si Emag e la fel. Practic iti inlocuiesc produsul sau iti returneaza contravaloarea.

#11
BG_183

BG_183

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,125
  • Înscris: 08.04.2008

View PosttEo, on 16 februarie 2023 - 22:54, said:

doar soundbar?

dar 2 boxe stereo edifier, care suna binisor, si care au in plus multiple intrari astfel incit se pot folosi impreuna cu mai multe device-uri?

Boxe stereo Edifier am, detin modelul R1280T: https://www.emag.ro/...t/pd/DWSCV2BBM/ . Chestia e ca nu fac fata la redarea bassului asa cum o face un subwoofer dedicat. Soundbarul il luam in special pentru filme, nu muzica.

Edited by BG_183, 17 February 2023 - 18:21.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate