Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...
 samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...

Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!
 

Cost suplimentar orange games!

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
131 replies to this topic

#91
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,321
  • Înscris: 06.07.2007
Am sesizat prin portare. Chiar si la portare au incercat sa ma fure, dar atunci i-am reclamat la Anpc.
Si sa ai incredere in cineva care te fura de 2 ori? No shit...
Am sesizat doar intr-o discutie cu un consultant orange care nu a reusit sa ma lamureasca. Nici nu a vrut sa-mi puna la dispozitie log-urile ca sa vad exact in ce conditii m-am abonat. A zis ca nu are acces la asa ceva.
Sunt prea multe plangeri pe aceasta speta ca sa nu fie ceva acolo.
Sigur sunt si cazuri precum sustii tu, dar ma indoiesc ca toate. Fum fara foc nu iasa niciodata.

Edited by DanyHiker, 20 January 2024 - 19:58.


#92
TurismRO

TurismRO

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 20.09.2022
Dorin, nu ai dreptate, oamenii s-au trezit pur si simplu cu sume in plus pe facturi. Am trecut prin asa ceva in urma cu vreo doi ani si ceva. 3 luni am fost taxat abuziv  cu sume mici, dar dupa ce m-am sesizat mi-au dat toti banii inapoi. Ma intreb daca nu activeaza prostia de asa zisa aplicatie aleator pe anumite numere de telefon, printr-un program informatic malitos, caci in telefon nu apare instalata. Sunt la fel de prudent ca tine, nu aveam niciun joc pe telefon si nicio aplicatie sociala, pe care oricum nu le suport.
Tu ai dreptate cum explici, dar ia in calcul si faptul ca cineva vrea sa ciupeasca sume in plus la facturi fara sa se observe.

#93
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,532
  • Înscris: 01.12.2001
Nu exista așa ciupeala la operatori.
Citiți TC la fiecare yes next sau ok.
Doar cei ce dau accept fara să citească is singurii vinovați.
Ați făcut vreounul ticket și răspuns în scris? Nu. Asta e iar greșeala voastră.

Ați citit?
Attached File  Screenshot_2024-01-20-20-34-16-665_com.adobe.reader.jpg   147.04K   12 downloads

Mai ales punctul 4.6

Și asta. Că e așa simplu
Dacă Utilizatorul dorește să nu mai folosească Aplicația, o poate dezinstala din Dispozitivul său și astfel nu va mai putea avea acces la Aplicație sau Jocuri. Dacă un Utilizator nu dorește să mai aibă acces la Abonamentul Orange Games trebuie să dezactiveze Abonamentul Orange Games prin intermediul Aplicației,accesând secțiunea Abonamentele mele și apăsând butonul Dezactivare. Dacă Aplicația a fost dezinstalată, aceasta poate fi reinstalată oricând și Utilizatorul poate refolosi Jocurile și oricare dintre ofertele disponibile de câte ori Utilizatorul dorește. În cazul în care Utilizatorul dorește să nu mai aibă acces la Aplicație, Jocuri, Abonamentul Orange Games în mod permanent, Utilizatorul trebuie să contacteze Serviciul Clienți al Orange România prin apel gratuit la numărul scurt 300 sau 0374.30.03.00 (apel cu tarif normal). Această dezactivare va bloca accesul la posibilitatea de a plăti folosind factura de servicii Orange, dacă ești abonat Orange România sau folosirea creditului Orange dacă ești client PrePay.

#94
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,186
  • Înscris: 06.02.2011

 dorin_2k, on 20 ianuarie 2024 - 20:39, said:

Nu exista așa ciupeala la operatori.
Citiți TC la fiecare yes next sau ok.
Doar cei ce dau accept fara să citească is singurii vinovați.
Ați făcut vreounul ticket și răspuns în scris? Nu. Asta e iar greșeala voastră.

Ați citit?
Screenshot_2024-01-20-20-34-16-665_com.adobe.reader.jpg

Mai ales punctul 4.6

Și asta. Că e așa simplu
Dacă Utilizatorul dorește să nu mai folosească Aplicația, o poate dezinstala din Dispozitivul său și astfel nu va mai putea avea acces la Aplicație sau Jocuri. Dacă un Utilizator nu dorește să mai aibă acces la Abonamentul Orange Games trebuie să dezactiveze Abonamentul Orange Games prin intermediul Aplicației,accesând secțiunea Abonamentele mele și apăsând butonul Dezactivare. Dacă Aplicația a fost dezinstalată, aceasta poate fi reinstalată oricând și Utilizatorul poate refolosi Jocurile și oricare dintre ofertele disponibile de câte ori Utilizatorul dorește. În cazul în care Utilizatorul dorește să nu mai aibă acces la Aplicație, Jocuri, Abonamentul Orange Games în mod permanent, Utilizatorul trebuie să contacteze Serviciul Clienți al Orange România prin apel gratuit la numărul scurt 300 sau 0374.30.03.00 (apel cu tarif normal). Această dezactivare va bloca accesul la posibilitatea de a plăti folosind factura de servicii Orange, dacă ești abonat Orange România sau folosirea creditului Orange dacă ești client PrePay.
Tu chiar nu vrei sa intelegi :)

#95
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,532
  • Înscris: 01.12.2001
Ba am înțeles. Unii ați fost păcăliți chiar de voi singuri și nu vreți să recunoașteți asta.

#96
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,321
  • Înscris: 06.07.2007
Simpla dezinstalare a aplicatiei nu inseamna dezactivarea abonamentului.
Sper ca ai inteles asta, desi nu pare.
In cazul meu stiu doar atat: m-am trezit abonat fara a instala vreodata aplicatia aia.
Daca nu poti pricepe chestia asta, deja nu mai e problema mea.
Apologeti ai infractorilor se vor gasi peste tot: poate a zis ceva, poate avea fusta prea scurta etc.

Edited by DanyHiker, 20 January 2024 - 20:51.


#97
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,532
  • Înscris: 01.12.2001
Pai nu eu am fost păcălit. Voi ați fost păcăliți. Problema e doar la voi. Și asta nu pricepeți.
Eu pot foarte ușor să activez Orange games pe telefonul meu dar plata să o facă un "prieten". Pt că "prietenul" își uită telefonul 5 secunde nesupravegheat și apoi plânge.
Telefonul trebuie blocat non stop și fără notificări vizibile pe ecran.
Astfel nu îți poate folosi nimeni codul OTP

#98
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,321
  • Înscris: 06.07.2007

 dorin_2k, on 20 ianuarie 2024 - 20:46, said:

Ba am înțeles. Unii ați fost păcăliți chiar de voi singuri și nu vreți să recunoașteți asta.
Si ai ajuns la concluzia asta bazandu-te pe ce dovezi mai exact?

 dorin_2k, on 20 ianuarie 2024 - 20:57, said:

Pai nu eu am fost păcălit. Voi ați fost păcăliți. Problema e doar la voi. Și asta nu pricepeți.
Eu pot foarte ușor să activez Orange games pe telefonul meu dar plata să o facă un "prieten". Pt că "prietenul" își uită telefonul 5 secunde nesupravegheat și apoi plânge.
Telefonul trebuie blocat non stop și fără notificări vizibile pe ecran.
Astfel nu îți poate folosi nimeni codul OTP
Si ti-am mai spus ca in cazul meu nimeni nu a avut acces la telefon.
Ce explicatie mai ai?
Ca sa nu mai zic ca e copilaresc sa crezi ca sute de oameni din tara asta au fost tepuiti de cunoscuti care i-au incarcat cu costuri suplimentare din cauza unor jocuri de cacat pe care oricum le gasesti la liber.
In realitate aproape nimeni nu a auzit de orange shit games alea. Cati crezi ca sunt dispusi sa-si fure cunoscutii pentru niste kkturi sinistre de 1 euro. Sute de oameni?


#99
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,532
  • Înscris: 01.12.2001
Tu trebuie să cauți cauza că tu ai fost cel păcălit.
Eu am dat câteva metode prin care au fost păcăliți.
Tu o tii pe a ta. Nimeni nu a avut acces la telefon. Chiar nimeni? Atunci de ce îți trebuie telefon cu abonament daca nimeni nu îl folosește?

#100
TurismRO

TurismRO

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 20.09.2022

 dorin_2k, on 20 ianuarie 2024 - 20:46, said:

Ba am înțeles. Unii ați fost păcăliți chiar de voi singuri și nu vreți să recunoașteți asta.
Ne jignesti deja. Ai impresia ca esti guru IT-ului si noi, ceilalti, suntem praf? Hai, las-o asa cum este. Noroc tau ca nu ai facut parte dintre cei care s-au trezitr cu pleasca. Dar nu este prea tarziu.

#101
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,186
  • Înscris: 06.02.2011

 dorin_2k, on 20 ianuarie 2024 - 20:57, said:

Pai nu eu am fost păcălit. Voi ați fost păcăliți. Problema e doar la voi. Și asta nu pricepeți.
Eu pot foarte ușor să activez Orange games pe telefonul meu dar plata să o facă un "prieten". Pt că "prietenul" își uită telefonul 5 secunde nesupravegheat și apoi plânge.
Telefonul trebuie blocat non stop și fără notificări vizibile pe ecran.
Astfel nu îți poate folosi nimeni codul OTP
Esti prea tare :) Tu intelegi ca sunt persoane care folosesc Iphone si au fost taxate desi aplicatia nu exista pentru IOS?
Asta imi aduce aminte de o intamplare de pe vremea cand orange era Dialog, un client era incarcat lunar cu cost suplimentar de catre Dialog fara acoperire, cei de la Dialog spunand ca a sunat ala nu stiu ce numar cu supra taxa. Clientul s-a dus la o banca ce ofera seif pentru depozitare bunuri, a scos cartela sim din telefon si bateria telefonului, le-a lasat acolo o luna, ghici ce, Dialog iar ii umflase factura :)))

#102
petrepescarul

petrepescarul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,041
  • Înscris: 15.02.2012
Nu e nevoie sa instalezi aplicația pt a te abona. Este suficient sa dai ok pe niște pop-uri de pe site-ul Orange și te trezești că te-ai abonat la Orange games. Discuția e mai veche, țin minte cita nemulțumire era în google play la aplicația Orange games, aplicația a fost scoasă parca prin toamna trecută din google play. Intrați pe site-ul comunități Orange unde un moderator explica cu printuri cum te abonezi fara aplicație. Din ce îmi aduc aminte unii spuneau că au primit sms-uri cu link către pop-uri și te abonai cînd încercai să închizi pop-ul dar acela era nu era X-ul pt inchidererea pop-ului era acceptul pt abonament, asta era o faza povestita de un utilizator de iPhone.

#103
TurismRO

TurismRO

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 20.09.2022

 dorin_2k, on 20 ianuarie 2024 - 20:39, said:

Nu exista așa ciupeala la operatori.
Citiți TC la fiecare yes next sau ok.
Doar cei ce dau accept fara să citească is singurii vinovați.
Ați făcut vreounul ticket și răspuns în scris? Nu. Asta e iar greșeala voastră.
Eu am facut sesizare, mi-au dat banii inapoi, nu pricepi?!

#104
petrepescarul

petrepescarul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,041
  • Înscris: 15.02.2012
Cel cu iPhone era foarte nemulțumit că nu putea să instaleze aplicația pt a se dezabona, nu exista varianta cu trimiterea de SMS cu stop. A primit sfatul sa bage cartela într-un android sa instaleze aplicația și să se dezaboneze, ma distrat la acel moment recomandarea făcută pt posesorul de iPhone.

Edited by petrepescarul, 20 January 2024 - 21:33.


#105
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,532
  • Înscris: 01.12.2001

 TurismRO, on 20 ianuarie 2024 - 21:25, said:

Eu am facut sesizare, mi-au dat banii inapoi, nu pricepi?!
Foarte bine. Ai aflat cum te-ai abonat totuși?
Prin yes, next, ok? Asa-i?

#106
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,321
  • Înscris: 06.07.2007

 dorin_2k, on 20 ianuarie 2024 - 21:17, said:

Tu trebuie să cauți cauza că tu ai fost cel păcălit.
Eu am dat câteva metode prin care au fost păcăliți.
Tu o tii pe a ta. Nimeni nu a avut acces la telefon. Chiar nimeni? Atunci de ce îți trebuie telefon cu abonament daca nimeni nu îl folosește?
Il foloseste maica-mea. Doar ea. In momentul abonarii nu a avut musafiri.
Deci cum anume s-a abonat? Spune-mi pas cu pas cum a  facut din moment ce nu a instalat nicio aplicatie.

 dorin_2k, on 20 ianuarie 2024 - 21:32, said:


Foarte bine. Ai aflat cum te-ai abonat totuși?
Prin yes, next, ok? Asa-i?
Daca facea asta nu-si primea banii inapoi. N-ai cum sa primesti banii inapoi daca te abonezi voit la un serviciu. Sau tu primesti banii inapoi dupa ce folosesti 3 luni un abonament la sala?
Banii ti-i primesti inapoi doar cand recunosc ca te-au incarcat cu ceva ce nu ai solicitat.

 petrepescarul, on 20 ianuarie 2024 - 21:23, said:

Nu e nevoie sa instalezi aplicația pt a te abona. Este suficient sa dai ok pe niște pop-uri de pe site-ul Orange și te trezești că te-ai abonat la Orange games. Discuția e mai veche, țin minte cita nemulțumire era în google play la aplicația Orange games, aplicația a fost scoasă parca prin toamna trecută din google play. Intrați pe site-ul comunități Orange unde un moderator explica cu printuri cum te abonezi fara aplicație. Din ce îmi aduc aminte unii spuneau că au primit sms-uri cu link către pop-uri și te abonai cînd încercai să închizi pop-ul dar acela era nu era X-ul pt inchidererea pop-ului era acceptul pt abonament, asta era o faza povestita de un utilizator de iPhone.
Du-te dom'le ca nu exista asa ceva.
Sigur au facut abonatii aia ceva. Doar se stie ca cei de la orange sunt sfinti canonizati. N-au cum sa faca ei d-astea. La fel cum s-au pisat pe contractele in derulare si au marit pretul abonamentelor cu 1 euro, iar apoi au pus penalitati ilegale pentru cei care au reziliat. Ei de fapt n-au facut asa ceva, ni s-a parut noua.
Daca nu crezi, intra pe SP si intreaba-l pe profu' Dorin. El le stie pe toate.

Edited by DanyHiker, 20 January 2024 - 21:53.


#107
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,532
  • Înscris: 01.12.2001
Sigur exista multi, foarte multi taxați pt Orange games. Nu am zis că nu există așa ceva.
Însă doar din cauza lor sau a celor din jurul lor.
Nu în arca operatorii aiurea facturile.
Dar îs așa de încăpățânați să recunoască că au greșit că se jura că doar operatorii îs de vina.
Nici usturoi nu au mâncat, nici gura nu le miroase.
Dar nu îs in stare să citească la ce dau next și yes.
Sau să închidă o app ce ii sta pe ecran și nu îi găsește butonul de închidere.

#108
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,321
  • Înscris: 06.07.2007

 dorin_2k, on 20 ianuarie 2024 - 21:58, said:


Nu în arca operatorii aiurea facturile.

Nu  incarca, dar le da banii inapoi celor abonati
Eu am zis ca-s sfinti astia de la orange. Asa oameni buni la suflet n-am mai vazut
Trebuie sa incerc, poate-mi dau si mie banii inapoi pe abonamentele la telefonie din ultimii 18 ani. Le promit ca voi aprecia gestul.
Eu zic sa nu mai fumaț. Pare de calitate, dar nu cred ca face bine la bătucă.

Edited by DanyHiker, 20 January 2024 - 22:15.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate