Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

vise ce se implinesc intocmai in realitate

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#1
July02

July02

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 19.11.2010
Salutare,

Am avut dealungul timpului unele vise care au devenit realitate a doua zi sau dupa o perioada de timp.
Deasemenea unele persoane au visat lucruri cu 7 sau 3 ani inainte ca acestea sa se intample

daca lucrurile ce le-am visat se intampla oare care sa mai fie rolul nostru

cine viseaza lucruri,evenimente ce devin reale sa imi lase un mesaj


#2
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,039
  • Înscris: 24.02.2006
visez des ca urmeaza sa ma trezesc

#3
lucianburjuiul

lucianburjuiul

    Unserious member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,616
  • Înscris: 12.06.2010
Visam rezolvarea problemelor de matematica. Dar vise premonitorii n-am avut.

#4
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,620
  • Înscris: 13.03.2005

View PostJuly02, on 07 ianuarie 2023 - 22:25, said:

Salutare,

Am avut dealungul timpului unele vise care au devenit realitate a doua zi sau dupa o perioada de timp.
Deasemenea unele persoane au visat lucruri cu 7 sau 3 ani inainte ca acestea sa se intample

daca lucrurile ce le-am visat se intampla oare care sa mai fie rolul nostru

cine viseaza lucruri,evenimente ce devin reale sa imi lase un mesaj


Chiar dacă ar fi așa, acel lucru E unul din 1000 de lucruri pe care le trăiești și nu le visezi.
Deci îți rămâne 99,9% din experiența pe care o trăiești, și de care nu știi de ea, decât după ce o trăiești, pentru că n-ai visat-o.

În plus probabil doar unul din câteva sute de vise ți se îndeplinește, deci atunci procentul ăla crește înzecit.

Adică ajungi la 99.999% din viața ta să nu fie cunoscută din vise.

Edited by wertyck, 07 January 2023 - 22:44.


#5
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Cand visez ca am castigat la loterie, nu se intampla si in realitate.
Daca visez ca a doua zi, cand intru pe SP, July02 deschide un topic....s-ar putea sa sa fiu surprins ca chiar se intampla.
Cam asta e cu visele.

Edited by pasilla, 07 January 2023 - 23:00.


#6
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,819
  • Înscris: 30.08.2006
Visele sunt reprezentări ale dorințelor, ale speranțelor și ale fricilor noastre profunde, care apar în starea de somn. Ele pot fi inspirate de experiențele noastre de viață și de imaginația noastră și pot lua diferite forme și simboluri. În unele cazuri, visele pot reprezenta dorințele noastre ascunse sau pot oferi noi perspective asupra problemelor pe care le avem. În alte cazuri, ele pot fi simple produse ale activității cerebrale în timpul somnului.
Cu toate acestea, visele nu pot fi împlinite în mod direct, deoarece ele sunt doar produse ale imaginației și nu au o realitate obiectivă. Însă, visele pot servi ca sursă de inspirație și motivație pentru a ne atinge obiectivele și pentru a ne împlini dorințele în realitate. Astfel, putem înțelege visele ca pe niște semne sau ca pe niște direcții spre care ne poate îndruma subconștientul nostru și le putem folosi ca pe o sursă de motivație pentru a ne îndrepta spre scopurile noastre.

#7
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
Castraveti murati cu mustar....asta e reteta pentru a visa...si nu doar a visa...poti sa controlezi ce faci in vis.

#8
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,620
  • Înscris: 13.03.2005
Este interesant că unele vise se pot transforma într-un mod neașteptat în realitate. Poate că acest lucru se întâmplă datorită faptului că visele sunt o parte importantă a procesului nostru de gândire și că ele pot avea un impact asupra modului în care ne raportăm la lumea din jurul nostru. De exemplu, dacă visăm despre o anumită situație sau despre o persoană, aceasta poate deveni mai prezentă în mintea noastră și poate influența modul în care ne comportăm în realitate.

Cu toate acestea, visele nu sunt în sine evenimente care devin reale. Ele sunt doar produse ale imaginației noastre și nu au o realitate obiectivă. Rolul nostru în vise este de a ne folosi de ele pentru a înțelege mai bine noi înșine și pentru a ne da seama de lucrurile care ne preocupă sau ne interesează. De asemenea, visele pot fi o sursă de inspirație și motivație pentru a ne atinge obiectivele și pentru a ne împlini dorințele în realitate.

#9
IncredibleWiring

IncredibleWiring

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 05.02.2021
Eu visez asa. Visez situatii care nu s-a intamplat inca. La mine e cu 2-3 ani inainte sa se intample.

Edited by IncredibleWiring, 08 January 2023 - 00:02.


#10
Mike1alike

Mike1alike

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,010
  • Înscris: 02.08.2020

View PostLeo2006, on 07 ianuarie 2023 - 22:56, said:

Visele sunt reprezentări ale dorințelor, ale speranțelor și ale fricilor noastre profunde, care apar în starea de somn. Ele pot fi inspirate de experiențele noastre de viață și de imaginația noastră și pot lua diferite forme și simboluri. În unele cazuri, visele pot reprezenta dorințele noastre ascunse sau pot oferi noi perspective asupra problemelor pe care le avem. În alte cazuri, ele pot fi simple produse ale activității cerebrale în timpul somnului.
Cu toate acestea, visele nu pot fi împlinite în mod direct, deoarece ele sunt doar produse ale imaginației și nu au o realitate obiectivă. Însă, visele pot servi ca sursă de inspirație și motivație pentru a ne atinge obiectivele și pentru a ne împlini dorințele în realitate. Astfel, putem înțelege visele ca pe niște semne sau ca pe niște direcții spre care ne poate îndruma subconștientul nostru și le putem folosi ca pe o sursă de motivație pentru a ne îndrepta spre scopurile noastre.

View Postwertyck, on 07 ianuarie 2023 - 23:30, said:

Este interesant că unele vise se pot transforma într-un mod neașteptat în realitate. Poate că acest lucru se întâmplă datorită faptului că visele sunt o parte importantă a procesului nostru de gândire și că ele pot avea un impact asupra modului în care ne raportăm la lumea din jurul nostru. De exemplu, dacă visăm despre o anumită situație sau despre o persoană, aceasta poate deveni mai prezentă în mintea noastră și poate influența modul în care ne comportăm în realitate.

Cu toate acestea, visele nu sunt în sine evenimente care devin reale. Ele sunt doar produse ale imaginației noastre și nu au o realitate obiectivă. Rolul nostru în vise este de a ne folosi de ele pentru a înțelege mai bine noi înșine și pentru a ne da seama de lucrurile care ne preocupă sau ne interesează. De asemenea, visele pot fi o sursă de inspirație și motivație pentru a ne atinge obiectivele și pentru a ne împlini dorințele în realitate.

Voi v-ați visat acolo, înainte?!

#11
Varonul

Varonul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,225
  • Înscris: 02.06.2021
Nu cred in asa ceva dar uite ca mi s-a intamplat si mie de cateva ori sa se adevereasca ce am visat

#12
rim80

rim80

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,172
  • Înscris: 06.04.2020
Coincidente, visele sunt proiectarea hiperbolizata in subconstient ale unor evenimente din timpul zilei.

#13
Cyanid3

Cyanid3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 03.05.2022
Hai sa o luam statistic. De cate ori ati visat lucruri ce NU s-au intamplat niciodata dupa? Da, aici e cheia.
E ca aia cu "vaaai, ma gandeam la tine si fix acum ai sunat, suntem telepatici", fara sa iei in calcul de cate mii de ori te-ai gandit la persoana aia si la alte persoane fara ca ele sa te sune. Uneori poate ar trebui sa te intrebi de ce nu esti sunat mai des de persoanele la care te gandesti, nu invers, cum de te-au sunat fix cand te gandeai la ele.
Mintea umana e mai usor de pacalit ca un copil de 5 ani de catre un magician experimentat de circ.

#14
ovidiu21

ovidiu21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,402
  • Înscris: 09.08.2006
AM VISAT NUMERELE DE LOTO SI N-AM CASTIGAT

#15
Serpent

Serpent

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 09.01.2004
Am visat ca nu voi juca niciodata la loto/pariuri/pacanele/jocuri de noroc/etc si s-a indeplinit intocmai in realitate!
Pana acum... Posted Image

#16
helen76

helen76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 17.10.2018
Traim ca sa ne miram si minunam in continuare de vise :)))

#17
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017
Acum serios vorbesc, fara nici un misto, Mendeleev a visat tabelul periodic al elementelor. Atunci cand a fost intrebat despre el, acesta a fost raspunsul.

Revenind la subiect, habar nu am de ce dar in ultimul timp am doar cosmaruri. Habar nu am de ce. Si nu, nu devin realitate. Asta ar mai lipsi.

#18
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,898
  • Înscris: 27.01.2016

View PostJuly02, on 07 ianuarie 2023 - 22:25, said:

Salutare,

Am avut dealungul timpului unele vise care au devenit realitate a doua zi sau dupa o perioada de timp.
Deasemenea unele persoane au visat lucruri cu 7 sau 3 ani inainte ca acestea sa se intample

daca lucrurile ce le-am visat se intampla oare care sa mai fie rolul nostru

cine viseaza lucruri,evenimente ce devin reale sa imi lase un mesaj
Chestia e ca nu poti tu sa-ti programezi ce visezi. Ca așa ar fi interesant de exemplu sa visezi ce numere vor iesi castigatoare la loto săptămâna viitoare. Dar nu poti asta. Pe de alta parte visezi lucruri previzibile, pe alea imprevizibile nu le poti visa ca nici subconștientul nu stie exact cum vor fi pt ca sunt mult prea multe probabilitati posibile. Asa ca nu te da mare ca nu visezi decat banalitati. Mare fas.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate