Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Router wireless ZTE ZXHN H3601, Dual-band, WiFi 6, Gigabit, EasyMesh

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
186 replies to this topic

#181
bobitzaaa

bobitzaaa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,200
  • Înscris: 23.02.2007
Mi-ar placea sa il pot mapa. \\192.168.1.1\numepartitie nu merge. Daca stie cineva cum se poate mapa, va rog postati. Mersi!

#182
bobitzaaa

bobitzaaa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,200
  • Înscris: 23.02.2007
Si daca stie careva cum naiba pot inlocui hdd-ul cu altul? Ca nu il mai vede decat pe primul. Am incercat reboot, on/off ftp, alte parole ftp si nimic. Factory reset? :D

#183
bobitzaaa

bobitzaaa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,200
  • Înscris: 23.02.2007
@Digi_Helper daca ai vreo idee despre ce am postat mai sus, te rog :)

#184
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,357
  • Înscris: 16.04.2014
Salut, bobitzaaa,

Din pacate nu iti putem garanta functionarea portului USB cu un HDD sau un stick conectat.
Sunt foarte multe modele de echipamente de stocare si in general pot aparea erori de compatibilitate in functie de controllerul folosit de fiecare model.

#185
bobitzaaa

bobitzaaa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,200
  • Înscris: 23.02.2007
Ok. Inteleg. No problem. Dar poate aveti niste chestii pe care le pot incerca. Mi-ar placea sa pot mapa un hdd/sdd conectat la usb din routerul principal din mesh. Si cum sa fac sa pot pune alt hdd/ssd fara sa fac factory reset. Ca nu pare a vrea altfel :)
PS: in router-ele secundare din mesh nu se poate utiliza portul usb.
PS2: mersi ca ai raspuns! Posted Image

#186
marius_optimist

marius_optimist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 530
  • Înscris: 11.03.2012
Am si eu acest router montat de o luna de zile si deja incep sa plang, in sensul ca la port forward  nu functioneaza corect am mai multe porturi deschise unele sunt accesibile dar unele nu, e posibil ca ele sa fie inchise in serverele rds?

Am dns configurat in contul de digi, am configurat corect in acest router port Forward dar ma tot loveam de lipsa unor porturi si nu intelegeam de ce azi am pierdut cred ca o jumatate de zi sa imi dau seama ca de fapt porturile sunt deschise dar nu toate si anume o parte din cele setate merg si o parte nu merg.

Edited by marius_optimist, 12 January 2024 - 13:40.


#187
Bennedict

Bennedict

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 29.09.2008
Cea mai buna varianta ramane modul bridge cu router personal. Daca ai un CPE care nu permite bridge, ceri schimbarea lui dupa care iti pui propriul router in bridge.
Si mai simplu ceri media converter cu mufa coaxial pe el si iti pui dupa el routerul tau.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate