Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Recomandare telefon premium

- - - - -
  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#37
ionutnegru87

ionutnegru87

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 15.03.2017

View Postmariusixy, on 05 decembrie 2022 - 09:21, said:

Doar huawei vine fara servicii google.
Realme, oppo, xiaomi,.. au soft cu servicii google
Ai dreptate, probabil m-am uitat la un review la versiunea de China ce venea fara aceste servicii.
Daca nu va fi multumita sotia de acel S22, voi lua in calcul acest model, pare chiar foarte ok, mai putin partea de soft, dar banuiesc ca undeva trebuie sa fac un compromis.

View Postblanaru_mihai, on 05 decembrie 2022 - 10:53, said:

Bună ziua. Dacă-mi permiți, ți-aș recomanda Samsung Note20 Ultra 5G, eu am fost mulțumit de el, SOT : 5-7 ore în funcție de utilizare, poze bune, inclusiv cu zoom-ul optic la maxim. Nu sunt fotograf de meserie, dar pozele făcute mai încântat.
Nu sunt sigur ca merita. Ajunge la acelasi pret cu S22 Ultra. Nu prea vad care ar fi plusul acestui model fata de modelul nou.

#38
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,271
  • Înscris: 12.07.2017
Nu se mai merită Galaxy Note 20 Ultra. Pe GSM Arena mulți utilizatori se plâng de autonomia scăzută a bateriei, după update-ul la Android 13. Un utilizator de Note 20 Ultra spune că obține mai mult SOT pe un iPhone SE 2022. :)) PS Puteai să iei in calcul și Galaxy S21 FE, care are Snapdragon 888, procesor care nu are probleme cu supraîncălzirea.

#39
blanaru_mihai

blanaru_mihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 464
  • Înscris: 28.01.2008
Eu vorbesc din prisma unui om care a avut asa ceva. Din seria note cel mai slab a fost Note10, in rest toate au fost super telefoane . Pe partea de foto Note20 este peste multe telefoane, SE2022, e o gluma. Sa revenim la Note20 ultra, preturile sunt ok si poti gasi fullbox cu garantie. Eu am avut varianta Equinox si am fost foarte multumit.

#40
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011
Cum sa dea o galagie de bani pe un telefon
lansat acum mai bine de 2 ani?
Ce a fost slab la note 10? Te intreb pentru ca am avut si mi s a parut un telefon f echilibrat la vremea lui.

#41
blanaru_mihai

blanaru_mihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 464
  • Înscris: 28.01.2008
Slab la autonomie si semnal. Am avut nou si second hand.

#42
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011
Tu vorbesti de varianta simpla, eu despre plus, de aici neintelegerea.

#43
blanaru_mihai

blanaru_mihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 464
  • Înscris: 28.01.2008
Eu am scris clar.

#44
ionutnegru87

ionutnegru87

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 15.03.2017

View Postsenzanome, on 05 decembrie 2022 - 15:37, said:

Nu se mai merită Galaxy Note 20 Ultra. Pe GSM Arena mulți utilizatori se plâng de autonomia scăzută a bateriei, după update-ul la Android 13. Un utilizator de Note 20 Ultra spune că obține mai mult SOT pe un iPhone SE 2022. :)) PS Puteai să iei in calcul și Galaxy S21 FE, care are Snapdragon 888, procesor care nu are probleme cu supraîncălzirea.

Am luat in calcul si S21 FE, dar parca S22 este o optiune mai buna overall, cel putin pe hartie.

View Postblanaru_mihai, on 05 decembrie 2022 - 18:36, said:

Eu vorbesc din prisma unui om care a avut asa ceva. Din seria note cel mai slab a fost Note10, in rest toate au fost super telefoane . Pe partea de foto Note20 este peste multe telefoane, SE2022, e o gluma. Sa revenim la Note20 ultra, preturile sunt ok si poti gasi fullbox cu garantie. Eu am avut varianta Equinox si am fost foarte multumit.
Eu il gasesc pe la preturi ~5000 RON din pacate. Daca ai vreun link catre un reseller cu pret mai bun as aprecia.

---
Din pacate cred ca voi returna telefonul.
Este a doua zi de folosire si bateria este destul de slaba, abia duce jumatate de zi, deci are nevoie de cel putin doua incarcari.
Asta nu ar fi poate o problema chiar asa de mare (cred ca se mai stabiliza in zilele urmatoare), dar am intampinat partea de overheating. Dupa mai putin de 5 min intr-un video-call pe whatsapp telefonul a ajuns la 40 de grade.

#45
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,436
  • Înscris: 28.09.2008
@ionutnegru87 dupa ce faci toate updateurile disponibile de firmware dai setari din fabrica.
Asta ar trebui sa rezolve descarcarea bateriei asa rapid.

#46
ionutnegru87

ionutnegru87

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 15.03.2017

View Postmariusixy, on 07 decembrie 2022 - 21:58, said:

@ionutnegru87 dupa ce faci toate updateurile disponibile de firmware dai setari din fabrica.
Asta ar trebui sa rezolve descarcarea bateriei asa rapid.

Multumesc de recomandare. Voi incerca si aceasta optiune.

Dar problema majora ramane partea de overheating.
44 de grade dupa 2 minute de video call - fara alte aplicatii intensive, fara jocuri, etc.

#47
M0su

M0su

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 20.11.2022
Trebuie sa incerci un iphone, pe mine m-a dat pe spate autonomia in contextul in care bateria e mai mica cu vreo 700mAh autonomia e cam dubla fata de samsungul cu snapdragon dinainte !
Gasesti un 12 in bugetul tau !
A durat mai putin de o zi acomodarea cu ios !

#48
ionutnegru87

ionutnegru87

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 15.03.2017
Am gasit iPhone 13 la un pret apropiat de buget.
Dar bateria se pare ca este apropiate de S22: https://www.youtube....?v=GVOb2dHWuBg. ~8h.

Oare am un dispozitiv defect cu probleme la baterie si supraincarcare?
Sotia deja nu mai are rabdare cu el si vrea sa ii facem direct retur.

#49
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011
Garantat iphone 13 are o autonomie mai buna, duce o zi, la stilul neu de utilizare este cam cum aveam la s21 plus.
Dar vezi daca esti ok cu lipsa camerei telephoto si cu cei 60Hz la ecran.
Despre diferentele ios-android nu discut,  vezi tu care ti se potriveste.
Se discuta peste tot de autonomia f slaba pe care o are s22.

Edited by silviu03, 08 December 2022 - 17:45.


#50
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,271
  • Înscris: 12.07.2017

View Postionutnegru87, on 08 decembrie 2022 - 09:15, said:


Dar problema majora ramane partea de overheating.
44 de grade dupa 2 minute de video call - fara alte aplicatii intensive, fara jocuri, etc.
De curiozitate, cu ce procesor vine echipat din fabrică Galaxy S22 pe care tu l-ai cumpărat, Exynos 2200 sau Snapdragon 8 Gen 1? Procesorul Snapdragon 8 Gen 1 are probleme cu supraîncălzirea.

#51
M0su

M0su

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 20.11.2022

View Postionutnegru87, on 08 decembrie 2022 - 17:15, said:

Am gasit iPhone 13 la un pret apropiat de buget.
Dar bateria se pare ca este apropiate de S22: https://www.youtube....?v=GVOb2dHWuBg. ~8h.

Oare am un dispozitiv defect cu probleme la baterie si supraincarcare?
Sotia deja nu mai are rabdare cu el si vrea sa ii facem direct retur.
Eu am scos din el 48 de ore standby cu 8 ore de ecran !
Daca ai nevoie de mai mult de 5-6 ore de ecran pe zi cred ca de fapt ai nevoie de alt tip de dispozitiv.
Nu exista samsung care sa aiba autonomia asta cu baterie sub 4000 mAh cum are iphonul.

#52
ionutnegru87

ionutnegru87

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 15.03.2017

View Postsenzanome, on 09 decembrie 2022 - 01:14, said:

De curiozitate, cu ce procesor vine echipat din fabrică Galaxy S22 pe care tu l-ai cumpărat, Exynos 2200 sau Snapdragon 8 Gen 1? Procesorul Snapdragon 8 Gen 1 are probleme cu supraîncălzirea.

Are Exynos 220. Toate cele de Europa vin cu acest procesor echipate.
PS: L-am luat direct de la Samsung.

5-6 ore este ok, dar nici jumatate nu scoate telefonul acum.
OnePlus 6 tinea mai mult decat tine S22 si acela a inceput sa faca probleme - Dump crash & battery drainage.

#53
scrisit

scrisit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,236
  • Înscris: 01.12.2007
S22 si S22ultra se blocheaza cand primesti apeluri.. cam o data pe saptamana.  
Dupa ani de samsung, am trecut la ipon 12promax. Regret. Nu ma pot obisnui cu el.. caut sa il schimb inapoi de ceva cu android

#54
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,271
  • Înscris: 12.07.2017

View Postionutnegru87, on 09 decembrie 2022 - 21:29, said:



Are Exynos 220. Toate cele de Europa vin cu acest procesor echipate.
PS: L-am luat direct de la Samsung.

Exynos 2200, Snapdragon 8 Gen 1 și Google Tensor sunt procesoare produse in fabricile Samsung și coincidență sau nu, toate au probleme cu supraîncălzirea. La un telefon nou, bateria are nevoie de câteva cicluri de încărcare descărcare complete, pentru a atinge capacitatea maximă. Dar dacă un telefon se supraîncălzește, scade și autonomia bateriei.

Edited by senzanome, 10 December 2022 - 14:42.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate