Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Recomandare telefon premium

- - - - -
  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#55
pexCom

pexCom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,242
  • Înscris: 15.01.2014
Daca vrei sa îți iei și altceva in afară de uniformă școlară, te poți uita și la un Sony Xperia 1 IV.

#56
addryanns

addryanns

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,494
  • Înscris: 31.07.2015
Și ăla face popcorn.

"Easily overheats under load (even when using the camera), causing heavy performance throttling and even refresh rate throttling."

#57
ionutnegru87

ionutnegru87

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 15.03.2017
Voi returna S22(deja am facut cerea) si voi merge pe OnePlus 10 Pro sau OnePlus 10T. Vor fi niste promotii saptamana urmatoarea si vad exact ce model va avea un pret mai ok.

Eu personal sunt multumit de Saumsung S21+, dar Samsung 22 pentru sotie este destul de jalnic. Abia daca are 2-3 SOT. Are nevoie de ~3 incarcari zilnic. Si asta fara o folosire intensiva, fara poze/video-uri... Daca era un telefon de buget intelegeam, dar asa ... Posibil sa aiba si o problema tehnica, dar ma indoiesc tinand cont de faptul ca sunt multe review-uri pe aceeasi tema.

#58
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,271
  • Înscris: 12.07.2017
Spunea cineva pe aici că iPhone SE 2022 este o glumă de telefon, dar văd că tu pe Galaxy S22 obții 2,3 ore SOT la o baterie de 3700 mAh. Eu dețin un iPhone SE 2020 și obțin 3,4 ore SOT la o baterie de 1821 mAh.

#59
ionutnegru87

ionutnegru87

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 15.03.2017

View Postsenzanome, on 12 decembrie 2022 - 02:19, said:

Spunea cineva pe aici că iPhone SE 2022 este o glumă de telefon, dar văd că tu pe Galaxy S22 obții 2,3 ore SOT la o baterie de 3700 mAh. Eu dețin un iPhone SE 2020 și obțin 3,4 ore SOT la o baterie de 1821 mAh.

Parca la un telefon cu baterie de 1800 te astepti la un SOT mai mic, iar din ce tin minte iPhone SE nu este top de gama, pe cand S22 face parte din gama de top. Dezamagitor acest aspect tinand cont ca este un telefon destul de reusit in rest. Personal mi-a placut display-ul cum se simte (dar este posibil sa fie si de la faptul ca nu are nici macar o folie pre-aplicata :)) ).
Sper ca macar partea de retur sa decurga ok si sa nu am probleme. Astazi urmeaza sa fac returul si comanda de OnePlus.

Voi revina cand primesc noul telefonul sau am alte informatii in urma returului.

#60
ionutnegru87

ionutnegru87

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 15.03.2017
Salutare,

A ajuns noul telefon, OnePlus 10 Pro Emerald Forest | 12 GB RAM + 256 GB Storage | Unlocked de ~2 zile si pot spune ca este o diferenta majora, cel putin la partea de baterie.
Telefonul in sine pare foarte reusit, materialele fiind de calitate, iar display-ul este ceva special. Bateria tine foarte bine si se incarca foarte repede. Duce lejer o zi de folosire si asta in primele zile de folosire cand mai sunt aplicatii ce isi fac sincronizare si bateria inca nu este optimizata. Camerele sunt foarte bune si ele, iar sotia este foarte multumita de cum ies pozele si videos.
Pare mult mai multumita cu acest telefon
A facut update la Android 13, dar nu sunt fan al noului UI. Cred ca acest este singurul lui minus. Dar la pretul ce l-am platit pentru el, 3300 RON (la fel ca pentru Samsung S22), cred ca merita per total.

Bonus, a venit cu o 2 carcase, gratuit si are si incarcator.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate