Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin
 MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro
 Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 

Ce cărți citesc tinerii din România?

* - - - - 4 votes
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
Cellini60

Cellini60

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 471
  • Înscris: 26.10.2022
Da, se citea in secolul trecut, dar asta pentru ca pur si simplu, in afara sportului de stat la cozi, n-aveai ce altceva sa faci.
Astazi, unui tanar nu-i mai ajunge timpul.

#20
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,885
  • Înscris: 28.11.2006
Depinde foarte mult de profesorii de romana. Sunt unii interesati, care pun copiii sa citeasca (si care prind oferte si donatii de carti catre bibliotecile scolare), si sunt altii pe care-i doare la bascheti, vor numai sa-si rotunjeasca veniturile din meditatii si cam atat. In buna masura, de asta si de deprinderea de a citi a parintilor, depinde daca juniorul va prinde gustul lecturii sau nu.

Off-topic, vreau sa va spun ca eu in liceu detestam sa citesc, abia daca citeam cartile obligatorii (de multe ori scapam cu ceva rezumate). Dar in facultate am prins gustul si am inceput sa cumpar si sa citesc mai multe carti. Si inca nu m-am lasat. Chiar acum astept sa soseasca o comanda de vreo 8 carti pe care le-am gasit la reducere Posted Image

Edited by pufonel, 23 November 2022 - 22:14.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate