Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Ce cărți citesc tinerii din România?

* - - - - 4 votes
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
Cellini60

Cellini60

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 471
  • Înscris: 26.10.2022
Da, se citea in secolul trecut, dar asta pentru ca pur si simplu, in afara sportului de stat la cozi, n-aveai ce altceva sa faci.
Astazi, unui tanar nu-i mai ajunge timpul.

#20
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006
Depinde foarte mult de profesorii de romana. Sunt unii interesati, care pun copiii sa citeasca (si care prind oferte si donatii de carti catre bibliotecile scolare), si sunt altii pe care-i doare la bascheti, vor numai sa-si rotunjeasca veniturile din meditatii si cam atat. In buna masura, de asta si de deprinderea de a citi a parintilor, depinde daca juniorul va prinde gustul lecturii sau nu.

Off-topic, vreau sa va spun ca eu in liceu detestam sa citesc, abia daca citeam cartile obligatorii (de multe ori scapam cu ceva rezumate). Dar in facultate am prins gustul si am inceput sa cumpar si sa citesc mai multe carti. Si inca nu m-am lasat. Chiar acum astept sa soseasca o comanda de vreo 8 carti pe care le-am gasit la reducere Posted Image

Edited by pufonel, 23 November 2022 - 22:14.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate