Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 

Cafeneaua Pasionaților de Fotbal.

* * * * - 10 votes
  • Please log in to reply
6882 replies to this topic

#1459
BundesligaFan

BundesligaFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,109
  • Înscris: 28.12.2016

 ramurel, on 16 ianuarie 2023 - 14:50, said:

Chiar aseară, după meciul Real Barcelona am fost curios să "scanez" transferurile din ultimii ani dinspre Bundesliga spre alte ligi, după ce am remarcat că, după Haaland,a reușit și Lewandovski sa se integreze bine in echipă și mi-am format o primă impresie cum că cei aduși în Premier League, cu mici excepții, au decăzut încet și sigur, din cauza stilului de fotbal din Premier League. Îmi vine in minte primul pe listă Aubameyang, apoi ar mai fi Werner, Havertz, Firmino ...
Nu vi se pare?

Werner nu a fost niciodată un jucător de prim rang, a fost ridicat în slăvi doar de presa germană. E un ratangiu. Firmino și Havertz s-au adaptat foarte bine, cum au scăzut în evoluții? Iar Haaland deja a depășit 20 de goluri în 18 de etape, ceea ce alți atacanți din sezoanele anterioare abia reușeau pe final de campionat. :)

#1460
Calin72

Calin72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,119
  • Înscris: 25.01.2021

 ramurel, on 16 ianuarie 2023 - 14:50, said:

Chiar aseară, după meciul Real Barcelona am fost curios să "scanez" transferurile din ultimii ani dinspre Bundesliga spre alte ligi, după ce am remarcat că, după Haaland,a reușit și Lewandovski sa se integreze bine in echipă și mi-am format o primă impresie cum că cei aduși în Premier League, cu mici excepții, au decăzut încet și sigur, din cauza stilului de fotbal din Premier League. Îmi vine in minte primul pe listă Aubameyang, apoi ar mai fi Werner, Havertz, Firmino ...
Nu vi se pare?
Nemții nici când erau Campioni Mondiali n-au excelat decât foarte rar când s-au transferat prin celelalte campionate de top...,mă refer la nemtii ”naturali” Posted Image ...,că cei de origini africane,turce,etc. in general se descurca mai bine...si mai e si diferența pe posturi...fundasii parcă se achită mai bine de sarcini Posted Image ...,atacanți gen Werner săracul...i-au săpat doar groapa lui Tuchel Posted Image ...in rest nimic notabil...

De asta ii spuneam Fanului că Campionatul Franței e altceva...,jucătorii de aici confirma la orice nivel...,s-a văzut si aseară că echipele si jucătorii au valoare...altfel Rennes nu ar învinge niciodată o ”multinațională ” precum PSG...si nu e o întâmplare,mă asteptam si am si spus ieri dimineață...Rennes pe teren propriu la ultimele 5 meciuri i-a invins pe PSG de 4 ori si o dată a fost egal...,asta presupune să ai echipă bună si jucători f.talentați...iar echipele din Ligue 1 spre deosebire de echipele din celelalte campionate de top au cei mai mulți tineri si f tineri(17-20 ani...) nu doar în lot...ci chiar în primul 11...,pt că la 21-23 ani sunt deja vânduți...

#1461
BundesligaFan

BundesligaFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,109
  • Înscris: 28.12.2016

 Calin72, on 16 ianuarie 2023 - 15:34, said:

Nemții nici când erau Campioni Mondiali n-au excelat decât foarte rar când s-au transferat prin celelalte campionate de top...,mă refer la nemtii ”naturali” Posted Image ...,că cei de origini africane,turce,etc. in general se descurca mai bine...si mai e si diferența pe posturi...fundasii parcă se achită mai bine de sarcini Posted Image ...,atacanți gen Werner săracul...i-au săpat doar groapa lui Tuchel Posted Image ...in rest nimic notabil...

De asta ii spuneam Fanului că Campionatul Franței e altceva...,jucătorii de aici confirma la orice nivel...,s-a văzut si aseară că echipele si jucătorii au valoare...altfel Rennes nu ar învinge niciodată o ”multinațională ” precum PSG...si nu e o întâmplare,mă asteptam si am si spus ieri dimineață...Rennes pe teren propriu la ultimele 5 meciuri i-a invins pe PSG de 4 ori si o dată a fost egal...,asta presupune să ai echipă bună si jucători f.talentați...iar echipele din Ligue 1 spre deosebire de echipele din celelalte campionate de top au cei mai mulți tineri si f tineri(17-20 ani...) nu doar în lot...ci chiar în primul 11...,pt că la 21-23 ani sunt deja vânduți...

Căline, eu nu te-am contrazis în privința jucătorilor. Or fi buni, cel puțin în Ligue 1. Dar mie nu-mi place, pur și simplu, cum se joacă acolo. E simplu. :)

#1462
Calin72

Calin72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,119
  • Înscris: 25.01.2021

 BundesligaFan, on 16 ianuarie 2023 - 15:38, said:


Căline, eu nu te-am contrazis în privința jucătorilor. Or fi buni, cel puțin în Ligue 1. Dar mie nu-mi place, pur și simplu, cum se joacă acolo. E simplu. Posted Image
Fanule sunt buni nu doar pt Ligue 1...ci pt toate campionatele din top 5...,sunt versatili,se adaptează f.bine...,că tu nu ai timp...sau nu iți place...asta este altceva...,eu am incercat să te ”corup”  Posted Image  măcar pt meciurile de top din respectivele campionate...

La următoarele derby-uri Barca - Real...sau PSG - Marseille...,când facem prezența inainte de meci Posted Image ...vei fi trecut absent motivat Posted Image ...

Mai rău va fi când incepe  Bundesliga si cei de la DigiSport vor avea grijă ca de obicei...să te facă să pierzi si celelalte derby-uri...pe care chiar ai vrea să le vezi...

#1463
BundesligaFan

BundesligaFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,109
  • Înscris: 28.12.2016

 Calin72, on 16 ianuarie 2023 - 16:21, said:


Fanule sunt buni nu doar pt Ligue 1...ci pt toate campionatele din top 5...,sunt versatili,se adaptează f.bine...,că tu nu ai timp...sau nu iți place...asta este altceva...,eu am incercat să te ”corup”  Posted Image  măcar pt meciurile de top din respectivele campionate...

La următoarele derby-uri Barca - Real...sau PSG - Marseille...,când facem prezența inainte de meci Posted Image ...vei fi trecut absent motivat Posted Image ...

Mai rău va fi când incepe  Bundesliga si cei de la DigiSport vor avea grijă ca de obicei...să te facă să pierzi si celelalte derby-uri...pe care chiar ai vrea să le vezi...

Relația digi - Bundesliga nu prea există. Mă mir că nubainvazut mesajul meu de pe topicul digi. :D Sunt singurii din trioul cu drepturi care nu difuzează Gladbach-Leverkusen. O rusine de post.

#1464
ramurel

ramurel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,948
  • Înscris: 12.07.2008

 BundesligaFan, on 16 ianuarie 2023 - 14:58, said:



Werner nu a fost niciodată un jucător de prim rang, a fost ridicat în slăvi doar de presa germană. E un ratangiu. Firmino și Havertz s-au adaptat foarte bine, cum au scăzut în evoluții? Iar Haaland deja a depășit 20 de goluri în 18 de etape, ceea ce alți atacanți din sezoanele anterioare abia reușeau pe final de campionat. :)

Pe termen lung, mă refer, nu in 5 etape sau într-un sezon.
Au mers bine o perioadă, dar în loc să crească, să evolueze...

Edited by ramurel, 16 January 2023 - 16:41.


#1465
BundesligaFan

BundesligaFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,109
  • Înscris: 28.12.2016

 ramurel, on 16 ianuarie 2023 - 16:40, said:

Pe termen lung, mă refer, nu in 5 etape sau într-un sezon.
Au mers bine o perioadă, dar în loc să crească, să evolueze...

Păi și nu ți se pare că Firmino a evoluat? A fost om de bază la Liverpool vreo 6 ani, ce vrei mai mult? Havertz e acum nr 1 în atacul lui Chelsea. Cum au involuat?

#1466
serpiko33

serpiko33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,298
  • Înscris: 16.05.2005

 BundesligaFan, on 16 ianuarie 2023 - 11:46, said:

A prins glas Serpiko după victoria din Supercupa Spaniei. Posted Image În toamnă era liniște când Barca termina pe trei în grupa de UCL. Posted Image

La Real Madrid e sindromul Ancelotti în al doilea sezon, probabil nu vor câștiga nimic anul ăsta.

Căline, cum ți-am zis și în decembrie, nu mai urmăresc La Liga și Ligue 1 din lipsă de timp, mai vreau să văd și alte sporturi. Bundesliga, Premier League și Serie A sunt suficiente + Eredisivie uneori (în weekend chiar va fi un Feyenoord vs Ajax foarte interesant). Posted Image

La Real problema este ca prea se mai gaseste inlocuitor pentru Modric , efectiv nu se mai cresc titpul ala de jucatori. Barcelona a gasit pentru Xavi si Inieata.

Victoria asta din Supercupa nu ma misca cu nimic , Barca trebuie sa isi arate starea adevarat din dubla cu Manchester United din Europa League din februarie , acesta cu Real a fost doar un meci.

NU am prins glas, singurul lucru care m-a bucurat au fost Gavi, Pedri si Alejandro  Balde, eu mi-a dori daca se poate o echipa formata numai din copiii nostri din La Masia. Barcelona este  SINGURUL MARE CLUB din lume care isi creste jucatori pentru prima echipa si ei confirma la cel mai inalt nivel , spre deosebire de Ajax si Benfica care ii cresc pentru ai vinde.

#1467
Calin72

Calin72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,119
  • Înscris: 25.01.2021

 BundesligaFan, on 16 ianuarie 2023 - 16:26, said:

Relația digi - Bundesliga nu prea există. Mă mir că nubainvazut mesajul meu de pe topicul digi. Posted Image Sunt singurii din trioul cu drepturi care nu difuzează Gladbach-Leverkusen. O rusine de post.
După Bayern...,Dortmund...si Leipzig...,Gladbach...,Leverkusen...sau Eintracht Frankfurt ar trebui transmise obligatoriu...practic 5-6 partide pe etapă transmiți minim din fiecare campionat de top când esti o televiziune care se respectă...dacă tot ai dat banii pe drepturi...,in schimb cu lipsa acuta de spatiu...ei continuă să cumpere drepturi Posted Image ...

#1468
SidTheKid

SidTheKid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,319
  • Înscris: 07.01.2009
Azi nu avem prea multe optiuni, alegem Italia sau Spania, 21.45 sau 22, sau le vedem pe ambele, tv+pc.

#1469
BundesligaFan

BundesligaFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,109
  • Înscris: 28.12.2016

 SidTheKid, on 16 ianuarie 2023 - 17:42, said:

Azi nu avem prea multe optiuni, alegem Italia sau Spania, 21.45 sau 22, sau le vedem pe ambele, tv+pc.

Sid, tu ești mare consumator de sport. Te felicit. :D Eu urmăresc greu 3 evenimente in același timp, uneori mai aleg 2 partide simultan, dar nu înțeleg mare lucru. De exemplu, duminica asta la 18:30 avem Arsenal-Man United și Gladbach-Leverkusen. Sper să găsesc un stream bun pentru meciul din Germania.

 Calin72, on 16 ianuarie 2023 - 17:36, said:


După Bayern...,Dortmund...si Leipzig...,Gladbach...,Leverkusen...sau Eintracht Frankfurt ar trebui transmise obligatoriu...practic 5-6 partide pe etapă transmiți minim din fiecare campionat de top când esti o televiziune care se respectă...dacă tot ai dat banii pe drepturi...,in schimb cu lipsa acuta de spatiu...ei continuă să cumpere drepturi Posted Image ...

Caline, sunt multe echipe interesante și in Germania. Freiburg a progresat foarte mult in ultimii doi ani, sunt o echipa cu câțiva tineri interesanți. Christian Streich a implementat un joc spectaculos acolo de mulți ani, au și stadion nou. Mai e și Union Berlin, surpriza plăcută din ultimele două sezoane.

#1470
SidTheKid

SidTheKid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,319
  • Înscris: 07.01.2009

 BundesligaFan, on 16 ianuarie 2023 - 19:13, said:

Sid, tu ești mare consumator de sport. Te felicit. Posted Image Eu urmăresc greu 3 evenimente in același timp, uneori mai aleg 2 partide simultan, dar nu înțeleg mare lucru. De exemplu, duminica asta la 18:30 avem Arsenal-Man United și Gladbach-Leverkusen. Sper să găsesc un stream bun pentru meciul din Germania.



Caline, sunt multe echipe interesante și in Germania. Freiburg a progresat foarte mult in ultimii doi ani, sunt o echipa cu câțiva tineri interesanți. Christian Streich a implementat un joc spectaculos acolo de mulți ani, au și stadion nou. Mai e și Union Berlin, surpriza plăcută din ultimele două sezoane.

Ti-am dat un un PM cu link, gasesti streamuri de nota 10 acolo pt fotbal si nu numai.

Edited by SidTheKid, 16 January 2023 - 19:29.


#1471
Calin72

Calin72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,119
  • Înscris: 25.01.2021

 BundesligaFan, on 16 ianuarie 2023 - 19:13, said:

Sid, tu ești mare consumator de sport. Te felicit. Posted Image Eu urmăresc greu 3 evenimente in același timp, uneori mai aleg 2 partide simultan, dar nu înțeleg mare lucru. De exemplu, duminica asta la 18:30 avem Arsenal-Man United și Gladbach-Leverkusen. Sper să găsesc un stream bun pentru meciul din Germania.



Caline, sunt multe echipe interesante și in Germania. Freiburg a progresat foarte mult in ultimii doi ani, sunt o echipa cu câțiva tineri interesanți. Christian Streich a implementat un joc spectaculos acolo de mulți ani, au și stadion nou. Mai e și Union Berlin, surpriza plăcută din ultimele două sezoane.
Stiu Fanule,Union si Freiburg joaca peste așteptări sezonul asta...,de asta spuneam  5-6 meciuri pe etapă...ar insemna să poti vedea la lucru 12 echipe etapa de etapa...ar fi echitabil...,chiar dacă nu le-ai vedea pe toate...dar ai avea de unde alege...

Azi e aproape zi liberă Posted Image ...,văd relaxat vreo 2 partide înregistrate de mine ieri...,Benfica - Sporting si Rennes - PSG Posted Image ...

Edited by Calin72, 16 January 2023 - 19:31.


#1472
serpiko33

serpiko33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,298
  • Înscris: 16.05.2005

 Calin72, on 16 ianuarie 2023 - 19:29, said:

Stiu Fanule,Union si Freiburg joaca peste așteptări sezonul asta...,de asta spuneam  5-6 meciuri pe etapă...ar insemna să poti vedea la lucru 12 echipe etapa de etapa...ar fi echitabil...,chiar dacă nu le-ai vedea pe toate...dar ai avea de unde alege...

Azi e aproape zi liberă Posted Image ...,văd relaxat vreo 2 partide înregistrate de mine ieri...,Benfica - Sporting si Rennes - PSG Posted Image ...

Pai de unde sa se cace Digi meciuri cand ei au 4 canale amarate ? Daca ditamai trustul o arde asa dispretuitor, macar puteau sa bage toate canalele Prima Sport (5+4 PPV) si era toata lumea multumita, dar prefera sa se faca ca nu vad, este un semn de dispret la adresa iubitorilor de sport faptul ca au dat atatia bani pe drepturi si nu dau acces abonatilor la meciuri, au inceput sa se creada mai importanti decat sunt, am intrebat la Vodafone sa imi bage cablu ca sa am canalele Prima Sport si au zis ca nu vin la mine doar un abonament de CATV, ca nu mai au nici un abonat de servicii fixe in toata zona mea.

#1473
Calin72

Calin72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,119
  • Înscris: 25.01.2021
Fanule,eu si Rămurel vom fi pe Wolves - Liverpool...,Minereu e cu Cupa Italiei Posted Image ...joacă viitoarea Campioană...,tu ce faci...?,te bagi la Cupa Spaniei...alături de Borcanul cu Gel Posted Image ...sau te bagi la grupa mare...adică colonia portughezo-spaniolă...contra lui Klopp Posted Image ...

#1474
Calin72

Calin72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,119
  • Înscris: 25.01.2021
Minereu,asta nu o să-ti placă...

Arsenal nu ”plânge” după Mudryk: ofertă de 80 de milioane de euro pentru un star din Serie A!

Hai să glumim putin...si să  pun puțină sare pe rană...crezi că s-ar descurca mai bine in Premier League Posted Image ...intreb pt că l-am văzut putin jucând...insă mi-ar place să-l văd etapa de etapa Posted Image ...,bine si pe Leao...,Kvaratskhelia Posted Image ...

Edited by Calin72, 17 January 2023 - 18:25.


#1475
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,263
  • Înscris: 15.06.2014
Wolves elimina Cormoranii si Klopp va fi cu un picior in groapa (daca nu cumva este deja)

#1476
ramurel

ramurel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,948
  • Înscris: 12.07.2008
Citeam undeva că Milner, dacă înscrie azi, va fi cel mai vârstnic marcator din istoria cupei.

Prin urmare, Klopp îl va folosi titular azi, cred... :)


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

4 user(s) are reading this topic

2 members, 2 guests, 0 anonymous users

minereu, ramurel

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate