Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Chemare la CMJ

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
91 replies to this topic

#55
tomcatsk8

tomcatsk8

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,497
  • Înscris: 05.07.2022
Un amic de-al meu a fost chemat martea trecut ala CMJ, de atunci nu s-a mai auzit nimic de el...

Edited by tomcatsk8, 13 November 2022 - 17:02.


#56
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,627
  • Înscris: 07.02.2003
:roflmaofast:

#57
Mount_Yerrmom

Mount_Yerrmom

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,290
  • Înscris: 05.08.2015

 Alltrack, on 13 noiembrie 2022 - 02:22, said:

Parerea mea = 0 !!!

Iti faceai vreo iluzie ca da cineva doo copeici pe ideile matale?

#58
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,293
  • Înscris: 12.08.2006

 mirel3003, on 12 noiembrie 2022 - 13:06, said:



Vrei sa scapi de amenda, obtine cetatenia tarii unde te afli si renunta la cetatenia de roman.
Israel de exemplu ;)

#59
ccdsah

ccdsah

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,581
  • Înscris: 16.03.2013
Pana nu se implementeaza si recrutarea femeilor consider ca sunt discriminat. Sunt sigur ca daca dam in judecata la CEDO castigam

#60
p243df

p243df

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,870
  • Înscris: 26.10.2021
Sunt țări unde și femeile fac stagiul militar.
Nu merge înștiințarea lipita pe ușa apartamentului. Trebuie predare personala cu semnătura! Este secret de serviciu!
Nu se da la frați, nevasta, copii, etc!

#61
yekun

yekun

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,426
  • Înscris: 13.10.2022
Nu mai vorbi prostii, e clar că ești pe lângă subiect.

Nu e nici un secret de serviciu faptul că ești chemat la CMJ, la vreo instanță etc , merge foarte bine lipită pe ușa apartamentului sau pe poarta casei.

Și nu mai pune virgula înainte de "etc", practic pui virgulă înainte de conjuncția coordonatoare "și",astfel semnalizând că postarea ta are o valoare care tinde spre zero.

#62
p243df

p243df

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,870
  • Înscris: 26.10.2021
Unde era gramaticianul!
Dacă era sa o lipească pe ușa, io dădea unui membru al familiei!
Poate pe acea chemare, sunt coduri secrete care trebuie doar beneficiarul sa le primească! :)

#63
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,627
  • Înscris: 07.02.2003

 ccdsah, on 13 noiembrie 2022 - 20:55, said:

Sunt sigur ca daca dam in judecata la CEDO castigam
Pierdeai.

 p243df, on 13 noiembrie 2022 - 22:09, said:

Nu merge înștiințarea lipita pe ușa apartamentului. Trebuie predare personala cu semnătura! Este secret de serviciu!
Nu e, am distribuit chemari in tinerete.

Edited by andreic, 13 November 2022 - 23:08.


#64
yekun

yekun

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,426
  • Înscris: 13.10.2022
Nu e vb că sunt eu gramatician, e vb că ești tu agramat, și în postul ăsta ai dat cu bata în baltă. 😁

E o simplă citare, nu conține nici un cod secret, relax.
Și poate stă singur, fără familie....

#65
p243df

p243df

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,870
  • Înscris: 26.10.2021
Ha ha, voi ăștia atotștiutori! De aia merge tara cu voi asa!

#66
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020

 p243df, on 14 noiembrie 2022 - 00:38, said:

Ha ha, voi ăștia atotștiutori! De aia merge tara cu voi asa!
Nu mai fi suparat pe useristi ! Atat pot Posted Image ! Mesteca in permanenta niste sloganuri in care nici macar ei nu mai cred da' asa le vin ordinele de afara . Vorbesc de studii...nu au decat niste diplome de 1 leu...sau deloc , vorbesc de corupti cand ei sunt campioni...dar de coruptie bunaPosted Image , ei nu se vor prezenta niciodata la CMJ ca au scutiri medicale si daca le dai o arma in mana...fac pipi pe ei de frica...ca o scapa pe gleznute...sau se ''julesc'' grav ! Ce sa mai zic de aia pe care ii tin parintii pe bani inafara tarii...sunt exemple clare de ''zmardoi''...doar de SP...ca in viata realaPosted Image  .
Nu o sa vezi niciunul dintre cei care...ne trimit pe noi , vreodata cu o arma in mana in conditii de razboi ! Cel mai mare pericol pentru ei in viata e sa cada cu trotinetaPosted Image !!!

#67
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020

 Bursul, on 12 noiembrie 2022 - 18:01, said:

Eu m-am declarat gay si m-au lasat in pace. Colonelul mi-a zis ca-s un pericol mai mare pentru ostasul roman decat armata rusa.
Te duci din nou si iti ceri drepturile cu fermitate !!! Egalitate in drepturi...ce naiba . Ceri la o unitate din linia 1 de gay , daca nu exista sa se infiinteze ! Pai ori suntem egali ori nu ???

 andreic, on 13 noiembrie 2022 - 01:59, said:

Si dupa 30ani te cheama daca vor Posted Image Hai sa nu ne mai smiocuim... e al nustiu catelea topic de tipul vai imi trimit scrisori aia de la cmj/cms, ce ma fac. Sunt niste formalitati. Si desigur niste legi de respectat.
Ia zi directore' , tu cati ani ai ? Macar stagiul militar l-ai facut sau din nou vorbim vrajeli ? Traiesti in Romania ? Cu cate arme ai tras vreodata ? Esti in evidenta CMJ ? Cand te-ai prezentat ultima oara la un stagiu de pregatire ? La ce arma ca asta nu e secret ? Ce grad ai in rezerva ? In cat timp trebuie sa te prezinti la unitate in caz de mobilizare ?
Vorbim dupa raspunsuri , ca nu pari roman dupa postari !!!

Edited by Alltrack, 14 November 2022 - 01:36.


#68
yekun

yekun

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,426
  • Înscris: 13.10.2022
Pardon, ai dat cu bâta în baltă in mod repetat.

In primul rand, nu sunt userist, aia sunt jalnici și probabil nu vor mai prinde parlamentul.

In al doilea rând, fac parte dintre cei incorporabili, dar înțeleg logica, se pare că voi nu .

Eu sunt cel în putere, eu pot fi instruit pt a mi apăra țara și familia, nu tata care a făcut armata obligatorie.

Voi sunteți niște lași de doi bani care găsiți scuze.
Dacă ucrainenii erau ca voi, reușea operațiunea specială a lui Putin.

Bă, voi sunteți ăia care stați liniștiți in timp ce prietena/soția/sora e violată în fața voastră, doar, doar, voi să nu pătiți nimic.
Iar în final vă alegeți și voi cu gâtul tăiat.

#69
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020

 Mount_Yerrmom, on 13 noiembrie 2022 - 18:53, said:

Iti faceai vreo iluzie ca da cineva doo copeici pe ideile matale?
Tu , ''americanule'' cand vii la CMJ ? Sau nu Posted Image ! La mine esti la ignore dar ma mai distrez cu un ''american'' plin de ''activitate''Posted Image acolo dar care esti pe SP Romania 24 cu 24 Posted Image !!! Cuvantul penibil pare dragut fata de situatie ! Daca nu trimite banii tatutu ajungi homeless !!!
Aceleasi intrebari :
Ia zi directore' , tu cati ani ai ? Macar stagiul militar l-ai facut sau din nou vorbim vrajeli ? Traiesti in Romania ? Cu cate arme ai tras vreodata ? Esti in evidenta CMJ ? Cand te-ai prezentat ultima oara la un stagiu de pregatire ? La ce arma ca asta nu e secret ? Ce grad ai in rezerva ? In cat timp trebuie sa te prezinti la unitate in caz de mobilizare ?
Vorbim dupa raspunsuri , ca nu pari roman dupa postari !!!

 yekun, on 14 noiembrie 2022 - 01:36, said:

Pardon, ai dat cu bâta în baltă in mod repetat.

In primul rand, nu sunt userist, aia sunt jalnici și probabil nu vor mai prinde parlamentul.

In al doilea rând, fac parte dintre cei incorporabili, dar înțeleg logica, se pare că voi nu .

Eu sunt cel în putere, eu pot fi instruit pt a mi apăra țara și familia, nu tata care a făcut armata obligatorie.

Voi sunteți niște lași de doi bani care găsiți scuze.
Dacă ucrainenii erau ca voi, reușea operațiunea specială a lui Putin.

Bă, voi sunteți ăia care stați liniștiți in timp ce prietena/soția/sora e violată în fața voastră, doar, doar, voi să nu pătiți nimic.
Iar în final vă alegeți și voi cu gâtul tăiat.
Nobody is perfect Posted Image ! Aceleasi intrebari d-le coleg cu pretentii de profesor de literatura ! Daca tot ma faci las pe mine si pe altii !
SUPLIMENTAR ! Mergi asa decis si curajos la razboi ca te baga in razboi niste jeguri pe care cred ca nu le-a ales poporul ci...''unii care numara voturile''...desigur nu spun STSPosted Imagepentru INTERESELE ALTORA  sau esti decis sa mergi la razboi daca ne ataca unii...ceea ce nu s-a intamplat ! Deci ...:


''Ia zi directore' , tu cati ani ai ? Macar stagiul militar l-ai facut sau din nou vorbim vrajeli ? Traiesti in Romania ? Cu cate arme ai tras vreodata ? Esti in evidenta CMJ ? Cand te-ai prezentat ultima oara la un stagiu de pregatire ? La ce arma ca asta nu e secret ? Ce grad ai in rezerva ? In cat timp trebuie sa te prezinti la unitate in caz de mobilizare ?
Vorbim dupa raspunsuri , ca nu pari roman dupa postari !!!''

PS - S-ar putea ca tatal tau sa fie mai tanar ca mine , eu mai am putin si trec de 55 !!!

Edited by Alltrack, 14 November 2022 - 01:59.


#70
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020
GATA...LINISTE Posted Image ? Aia care ne dau ''lectii'' , nu se prezinta VREODATA la razboi Posted Image ???
Stiam de la inceputul acestui topic si al altora cu acelasi subiect !!!
Ca si Zelenski care ''lupta....de rupe'' de la vila lui de milioane de euro din Toscana :
https://evz.ro/www-v...it-o-avere.html
[email protected] tot !!! Cu lasii....cu curajosii !!! Daca iti dau un PSL si cu tot echipamentul de lupta , cu ranita....casca...munitie...masca si echipament chimic si etc. Posted Image  , alergi vreo 5 metri....in genunchi si te predai ''dusmanului'' Posted Image !!! Daca iti mai dau si o statie mai veche de transmisiuni...te ia lesinul...instant ! Desigur si ceilalti citati !!!

Edited by Alltrack, 14 November 2022 - 02:25.


#71
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020

 Mount_Yerrmom, on 13 noiembrie 2022 - 18:53, said:

Iti faceai vreo iluzie ca da cineva doo copeici pe ideile matale?
Diferenta intre noi e intre uragan si un partz...si ala greu...ca trebuie sa te ridici de pe scaun...ca nu e suficienta presiune  ! Eu sunt uraganul...in rest alegi tu ce ramane !!! Toate postarile tale sunt doar atacuri necioplite...de comuna primitiva in lipsa argumentelor...catre useri , lucru interzis de regulament  ! Argumente nu ai niciodata ! Si nici nu postezi nimic pe subiect...doar ataci userii !!!
Se pare ca ai mega pile la moderare ca altfel erai banat de mult timp !

Edited by Alltrack, 14 November 2022 - 02:49.


#72
p243df

p243df

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,870
  • Înscris: 26.10.2021
Da bine zici @Alltrack!
Eu am fost în sistem 10 ani!
Să mergi la transport valori cu mașina privata, cu un amărât de Carpați și sa păzești 10 miliarde de lei!?
Si atunci tot tu sa fii tras la răspundere de ce ai acceptat asta când sunt reguli stricte în acest domeniu?
Sau sa te trezești ca ești pus în fata faptului împlinit și băgat la înaintare de a lua mita pentru șef?
Ba mai bine dorm noaptea liniștit în alta parte și pe bani mai mulți!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate