Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

Chemare la CMJ

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
91 replies to this topic

#73
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,617
  • Înscris: 07.02.2003

Vizualizare mesajAlltrack, pe 14 noiembrie 2022 - 01:36, a scris:

ca nu pari roman dupa postari !!!
Ti se pare, da am facut, vanator munte. Nu am tras cu mai mult de o arma in acelasi timp (nu sunt Rambo) Posted image Evident doar FB-uri. Restul aburelilor se trec la date secrete.

Vizualizare mesajp243df, pe 14 noiembrie 2022 - 02:47, a scris:

și sa păzești 10 miliarde de lei!?
Nasol... sa pazesti banii altora Posted image Asta poate genera frustrari...

Edited by andreic, 14 November 2022 - 03:01.


#74
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020

Vizualizare mesajp243df, pe 14 noiembrie 2022 - 02:47, a scris:

Directore' eu te inteleg perfect ! Tot din sistem , multi ani , instructor de multe... ca nu am voie sa vorbesc ! Cu multe misiuni pe care altii le refuzau...ca ''era'' foarte periculoase !!!
Dar aici vorbesc/scriu cu TUPEU JEGOS niste trotinetisti inapti pentru serviciul militar care sunt 2000000000000% inafara subiectului , iau si ei niste lovele de...pe undeva....sa nu dau rau !!! Daca nu le mai vin lovelele sponsorizate si nu ii mai primesc parintii in case sunt cersetori !!!
Ce nu intelegi ???

Vizualizare mesajandreic, pe 14 noiembrie 2022 - 02:56, a scris:

Ti se pare, da am facut, vanator munte. Nu am tras cu mai mult de o arma in acelasi timp (nu sunt Rambo) Posted image Evident doar FB-uri. Restul aburelilor se trec la date secrete.
Dupa postare , ai raspuns doar la 1% ! Probabil vanai turiste pe la Sinaia ! Cunosc unitatile de acolo Posted image ! In ce oras te cheama la mobilizare , ca sa nu vorbim unitatile ! Nu cred ca esti roman si bagi vrajeli !

Edited by Alltrack, 14 November 2022 - 03:08.


#75
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,617
  • Înscris: 07.02.2003

Vizualizare mesajAlltrack, pe 14 noiembrie 2022 - 03:06, a scris:

Dupa postare , ai raspuns doar la 1% ! Probabil vanai turiste pe la Sinaia ! Cunosc unitatile de acolo Posted image !
Pai asa trebuie, nu suntem la interorgatoriu Posted image Noi eram in Campulung langa chimisti.

Vizualizare mesajAlltrack, pe 14 noiembrie 2022 - 02:14, a scris:

Ca si Zelenski care ''lupta....de rupe'' de la vila lui de milioane de euro din Toscana :
Ce e partzaiala asta conservatoare ? Posted image Bagi propaganda putinista sau ce...

Edited by andreic, 14 November 2022 - 03:11.


#76
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020

Vizualizare mesajandreic, pe 14 noiembrie 2022 - 03:08, a scris:

Pai asa trebuie, nu suntem la interorgatoriu Posted image Noi eram in Campulung langa chimisti.
Banuiesc ca langa Arges sa nu localizam exact ! Cand dai sfaturi de lupta , TREBUIE SA DAI ARGUMENTE si DETALII !!! Cu argumente nu ti-a placut NICIODATA Posted image !!! Ai peste 35 de ani ???

Edited by Alltrack, 14 November 2022 - 03:13.


#77
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,617
  • Înscris: 07.02.2003
Depinde, multe sunt axiome si argumentarea e futila.

#78
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020
Ce iesire din abureli convenabila Posted image !!! Mai bine spuneai ca minti de rupi Posted image , era mai dragut !!!
Adica nu ai facut nici stagiul militar , ai sub 35 de ani si ai trotineta , minciunile nu tin la adevarati , poate la useristi Posted image !!!

Edited by Alltrack, 14 November 2022 - 03:19.


#79
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,617
  • Înscris: 07.02.2003
Nu mai halucina trollistic ca nu tine :)

#80
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020
De acord ! Cand te-ai prezentat ultima oara la unitatea respectiva la care ai fost arondat ??? Cati ani ai nu e secret militar , judetul nu e secret militar ! Deci ???
PS - Eu sunt LA ZI !!!

#81
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,617
  • Înscris: 07.02.2003
Nu mai fierbe... ti-am dat indicii si nu ai raspuns la ele dle ofiter, deci habar nu ai Posted image Ai bagat un Monster ceva ca prea ai accelerat activitatea offtopic pe aici...

Edited by andreic, 14 November 2022 - 03:29.


#82
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020
Q.E.D ! Noapte buna ! Aviz amatorilor care citesc topicul !!! Necesita o inteligenta minima !
Nu am ''accelerat'' nimic , doar voiam sa vad experienta militara a celor pro inrolare !!!

Edited by Alltrack, 14 November 2022 - 03:35.


#83
p243df

p243df

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,867
  • Înscris: 26.10.2021
În armata, aveam un maistru militar care zicea: "morții cu morții - vii cu hârtiile!"
Orice se întâmplă pe schimbul tău, "SCRIE!" in raport! Ce e scris, scris rămâne!
Decât sa plângă mama, mai bine plânge mă-sa!


#84
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,669
  • Înscris: 23.10.2006

Vizualizare mesajp243df, pe 13 noiembrie 2022 - 22:48, a scris:

Unde era gramaticianul!
Dacă era sa o lipească pe ușa, io dădea unui membru al familiei!
Poate pe acea chemare, sunt coduri secrete care trebuie doar beneficiarul sa le primească! Posted image

Am scos Enigma din groapa unde era ascunsa, am sters-o de praf, am gresat-o si acum astept chemarea de la CMJ sa o decodez.Posted image

#85
tomcatsk8

tomcatsk8

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,497
  • Înscris: 05.07.2022

Vizualizare mesajAlltrack, pe 14 noiembrie 2022 - 01:36, a scris:

Cand te-ai prezentat ultima oara la un stagiu de pregatire ? La ce arma ca asta nu e secret ? Ce grad ai in rezerva ? In cat timp trebuie sa te prezinti la unitate in caz de mobilizare ?
Vorbim dupa raspunsuri , ca nu pari roman dupa postari !!!
Ce stagiu de pregatire visezi? Doar pe vremea lui Ceausescu se mai faceau concentrari de cate 2 saptamani unde se primea si grad si se trecea in livret, dar persoanele respective au acum cel putin in jur de 60 de ani. Restul celor care au facut la scolile de aplicatii de ofiteri sunt acum sublocotenenti de rezerva. Voi astia cu gura mare si inlocuitorii lui Sputnik o luati primii la fuga lucrurile devin reale sau sperati sa primiti vreun carnetel rosu de la tata Vladimir.

Si apropo, am fost de doua ori la CMJ. Prima daca mi s-au schimbat tichetele acelea de calatorie iar a doua oara am fost la CMJ cam toti cei din generatia mea (40-45) unde am intrat intr-o sala si ni s-a proiectat un film idiot la care nimeni nu s-a uitat. Ni s-a spus ca in caz de razboi vom fi chemati si vom primi cate un obiectiv in paza si noi am spus ca vom lasa apararea tarii pe seama parlamentarilor, ei fiind cei mai patrioti. Intre cele doua convocari am mai fost o data sunat de la CMJ pentru a fi intrebat de inaltime, greutate si numar pantofi.

Edited by tomcatsk8, 14 November 2022 - 08:47.


#86
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,865
  • Înscris: 25.01.2007

Vizualizare mesajovidiu21, pe 12 noiembrie 2022 - 14:19, a scris:


daca n-am facut armata, ca am mers mai departe cu educatia, mai ma cheama ?
Nu.

Vizualizare mesajraducut123, pe 12 noiembrie 2022 - 15:34, a scris:


Tare asta cu ,,educatia,,!!!!Cat de departe?
Cum cât? Ca toată lumea, pana a împlinit 35 de ani și nu mai te puteau lua la armata.

#87
ccdsah

ccdsah

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,581
  • Înscris: 16.03.2013

Vizualizare mesajandreic, pe 13 noiembrie 2022 - 23:07, a scris:

Pierdeai.


Nu e, am distribuit chemari in tinerete.
De ce? Argumenteaza te rog. E caz clar de discriminare a barbatilor care sunt obligati sa faca armata in timp ce femeile daca vine razboiul se duc prin tari straine sa frece... (cum au facut unele ucrainience)

#88
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,617
  • Înscris: 07.02.2003
Cum de ce... elementar, nu exista obligatii de reprezentare intre sexe in statutul de functionare in plus armata nu are treaba cu civilia. Si in ultima instanta totul e o dilema falsa intrucat nu sunt interdictii, in fortele armatei sunt si femei. Aproape 20% daca nu ma insel din personal. Erau 17% in 2016.

[ https://greatnews.ro/wp-content/uploads/2018/06/locuri-de-munca-in-armata.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Practiuc la cedo asta ar fi un caz deschis si inchis relativ repede... asta daca macar va fi acceptat Posted image

Edited by andreic, 14 November 2022 - 19:40.


#89
ccdsah

ccdsah

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,581
  • Înscris: 16.03.2013

Vizualizare mesajandreic, pe 14 noiembrie 2022 - 19:28, a scris:

Cum de ce... elementar, nu exista obligatii de reprezentare intre sexe si in plus armata nu are treaba cu civilia.
De ce? Un sex e obligat sa faca ceva in timp ce celalt sex e scutit. Nu ti se pare discriminare? Practic daca esti femeie ai dreptul sa refuzi armata.
Plus ca sunt unele curente in dreptul international in care obligatia de a face armata e asemuita cu sclavia sau iobagia. Nu sunt ferm convins ca la CEDO un avocat  bun nu ar avea castig de cauza intr-o astfel de speta

#90
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,617
  • Înscris: 07.02.2003

Vizualizare mesajccdsah, pe 14 noiembrie 2022 - 19:33, a scris:

De ce? Un sex e obligat sa faca ceva in timp ce celalt sex e scutit. Nu ti se pare discriminare? Practic daca esti femeie ai dreptul sa refuzi armata.
De fapt bati campii pentru ca nu e obligatorie. Noi in topicul asta vorbeam de rezervisti.
In prezent nu sunt obligatii militare, sunt pe baza de contract.
Sclavia e cu totul altceva, nu se compara cu obligatiile cetatenesti, la cedo nu o sa fii luat in serios daca vii cu asa ceva.

Edited by andreic, 14 November 2022 - 19:45.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate