Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Google Pixel 6a

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
305 replies to this topic

#73
0v1d1u

0v1d1u

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,181
  • Înscris: 10.03.2007
Nu, încă nu există.

#74
saianus

saianus

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 14.04.2021
Am vazut ca s-a facut o petite initiata de catre cei de la mai.incet.cu.spamul.pe.scari pe care vor sa o trimitem la opertori ce actioneaza pe la noi prin RO dar nu am foarte mare incredere ca o sa aiba succes manevra. Anyway, am si eu un 6A care imi place destul de mult si mi-ar placea sa beneficieze de VoLTE. Pe partea de semnal, in majoritatea timpului am peste 95DB. Sunt din Dolj, frumos la oras, nu din centrul muntilor, operator Orange Abonament. Se poate foarte slab. Voi cum stati? In alta ordine de idei, 5 ore SoT de obicei dar bai nene, viteze de download foarte slabe. Nu stiu daca reuseste 3MB/s. Cand fac cate un update la aplicatii prin play store folosind WiFI este efectiv instant, comparativ cu LTE. Ma tot bate gandul sa fug la Samsung S23 daca vine cu snapdragon. Am avut marul 13 mini si mi-ar placut pentru ca este mic. Mi-ar fi placut si S22 daca nu venea cu exynos, tot pentru small form factor. Zenfone 9 era bun daca avea macar 3 ani de support software.

#75
0v1d1u

0v1d1u

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,181
  • Înscris: 10.03.2007
Eu nu am observat să am probleme cu semnalul, prietena mea are un OnePlus 6T și unde s-a întâmplat să nu am eu semnal nu a avut nici ea. Mi-ar plăcea și mie să aibă VoWiFi, care m-a ajutat mult într-o situație din trecut, când aveam un alt telefon, și VoLTE, că e simțitoare calitatea precară a conversațiilor pe 2G (sunt pe Digi.Mobil). Mi-am asumat, însă, că n-o să am toate astea atunci când am ales Pixel.

#76
echoshoworacle

echoshoworacle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,008
  • Înscris: 21.02.2022
Mie îmi place telefonul dacă tot am apucat să-l cumpăr...Dar nu l-aș mai cumpăra a doua oară din cauza lipsei VoLTE.

#77
remvirg

remvirg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,114
  • Înscris: 04.08.2007
Pai semnați petiția aia,poate...poate.

#78
SADIQ

SADIQ

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 29.05.2021
Am semnat o petitie pt asta, am pistat aici link dar vad ca m-au cenzurat 😀

#79
xtremealex15

xtremealex15

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 18.05.2010
Da, pentru că aparent e banat Mobili(.)ssimo pe aici.
https://www.mobili(.)ssimo.ro/articole-telefoane/petitie-spre-operatorii-telecom-din-Romania-adaugarea-profilului-ims-google-pixel

Edited by xtremealex15, 11 January 2023 - 01:05.


#80
_Cristian1948

_Cristian1948

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 02.01.2023
Am luat un 6a până la urmă... Până acum pare ok 🤭
https://postimg.cc/mPMvpgdh

#81
SADIQ

SADIQ

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 29.05.2021
Am sosit in tara , facut e-Sim pt Digi. Pe Digi am otiuni viteza retea 3g/LTE/5G. Iar pe cartela fizica Very de IT 3g/4G/5G sta in teteaua Orange. No VoLTE sau VoWIFI. Dar nu am nicio problema de conexiune sau apel. Contul google este de RO.

#82
0v1d1u

0v1d1u

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,181
  • Înscris: 10.03.2007

View Postaddorian85, on 06 decembrie 2022 - 11:16, said:

Cititorul de amprente este ok, 90%+ citeste amprenta si cu folie de silicon. (folie se gaseste mai usor, dar husa nu prea, in timisoara am fost la 3 magazine si nu aveau husa, se uitau la mine doar cu un zambet larg)

Mie mi se pare moartea pasiunii senzorul de amprentă la Pixel 6a. Am situații în care nu vrea chip să deblocheze, așa că trebuie să folosesc PIN-ul. E atât de "precis" că am reușit chiar să înregistrez același deget de două ori Posted Image

Am scos ieri de la naftalină vechiul telefon (OnePlus 6T) și nu-mi venea să cred cât de frumos merge citirea amprentei pe ăla.

Oricum, senzorul ideal de amprentă mi se pare că a fost cel de la Nexus 5X și 6P: plasat în spate, fix cât să cazi cu degetul arătător pe el când iei telefonul în mână. Mai suporta și gesturi, pe deasupra. Mă întreb dacă producătorii de telefoane mobile vor mai renunța vreodată la prostia asta cu senzori în ecran și vor reveni la metoda clasică.

Edited by 0v1d1u, 14 February 2023 - 09:58.


#83
lopi

lopi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 11.10.2006
- cu senzor de amprenta - am bagat un deget si rata de succes e undeva la 20%. am bagat 2 degete si rata de succes e cam de 5% .... senzorul de amprenta e jale la pixel
la Huawei P50Pro - rata de succes e 100% mereu ! rata de succes la deschidere facial ziua + noaptea e de 100%. Deci se poate ! Pixel .... varza la senzori. nu cred ca am vazut telefon care sta mai prost la senzori de amprenta decat pixel. nu este scuzabil.

#84
SADIQ

SADIQ

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 29.05.2021
Daca inregistrezi acelasi deget de mai multe ori merge cv mai bn. Noroc ca ai voie multe nu 2 cum era la inceput. La mine 80% rata de succes. Am inteles ca influetnteaza si lumina ambientala, de aceea are lumina asa puternica senzorul, sa acopere pe cea de afara. E clar ca au pus cu el mai ieftin senzor posibil. Cred ca aveau pe stocul de teste

#85
Berlin

Berlin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,152
  • Înscris: 20.12.2005
Este vai de capul lui senzorul optic de amprenta. Am mainele oleaca mai reci nu merge, am mainele oleaca uscate iar nu merge. Am o folie de sticla de la spigen dar si fara ea tot la fel se comporta.
Senzorul clasic pe spate era sfant.

#86
echoshoworacle

echoshoworacle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,008
  • Înscris: 21.02.2022
Eu găsesc senzorul de amprentă foarte bun prin funcționare și poziționare in raport cu cele pe pe gama A de la Samsung. Am rată de reușită cu degetul mare al mâinii stângi de aproape 100%. Dacă ai mana udă e normal să nu meargă. Dacă ai mâini uscate cu amprente care se tot crapă, schimbă poți avea probleme. Eu am așa ceva dar de când folosesc degetul mare de la mâna stângă n-am probleme. Poziționare este excelenta pot debloca ușor ținând cu o mână când sunt pe bicicletă de exemplu. La un telefon mai mare că asta dar cu senzorul poziționat mai jos nu prea îmi ieșea.
LE
Sticlă pe ecran?! Niciodată! Pui o husă cu margini groase. Eu n-am folosit niciodată sticlă și folii. Le jupoi și dacă vin aplicate din fabrică.

Edited by echoshoworacle, 16 February 2023 - 11:45.


#87
SADIQ

SADIQ

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 29.05.2021
Pe Galaxy A52s 5G merge amprenta fara rateu. Nu am auzit sa zica ceva vreodata. Pixel-ul sta slab , exact cum zicea cnv mai sus mana rece, iesit din dus, mai umed putin nu mai merge neam. Bagi parola ca nu ai incotro. Eu am bagat 5 amprente , toate degetul mare sa aiba de unde verifica si tot da rateu cateodata. E clar ca mai au de muncit aici.

#88
echoshoworacle

echoshoworacle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,008
  • Înscris: 21.02.2022

View PostSADIQ, on 16 februarie 2023 - 12:13, said:

Pe Galaxy A52s 5G merge amprenta fara rateu. Nu am auzit sa zica ceva vreodata. Pixel-ul sta slab , exact cum zicea cnv mai sus mana rece, iesit din dus, mai umed putin nu mai merge neam. Bagi parola ca nu ai incotro. Eu am bagat 5 amprente , toate degetul mare sa aiba de unde verifica si tot da rateu cateodata. E clar ca mai au de muncit aici.
A52s in primele zile am zis că-l returnez din cauza senzorului! Primele zile aveam rateu 50% N-am ajuns niciodată la 90% nici pe A52 nici pe A52s. Dacă mă întrebi pe mine ambele sunt superioare Pixel in multe aspecte. Eu mi-am luat pixel că voiam un telefon mai mic.
LE
Credeam eu ca vreau un tel mai mic. Acum m-am lămurit; cu cat mai mare cu atât mai util!

Edited by echoshoworacle, 16 February 2023 - 13:24.


#89
_Cristian1948

_Cristian1948

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 02.01.2023
Are și el minusurile lui... dar la camera este mult peste multe telefoane. Depinde ce vrei de la el.

#90
t-balt

t-balt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,136
  • Înscris: 05.08.2005
Amprenta e jale și la sotie. Noroc că nu o folosea nici la anteriorul și nu se complică, pe mine mă exasperează. 50% e lux cu același deget pus de 2 ori. Pe 8t ul meu f rar am probleme. In rest e impecabil. Daca avea și fast charging, macar 50% un 15 min și full in vreo 45 era perfect

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate