Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...
 Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?
 Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation

Reziliere contract Digi Mobil?
 

Anul asta vinerea neagra chiar va fi neagra

* - - - - 5 votes
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#1
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,955
  • Înscris: 02.02.2008
Cu atatea scumpiri in ultima vreme, va mai asteptati ca de Black Friday sa mai fie reduceri adevarate, substantiale?
Eu cred, ca acum, in perioada asta se umfla preturile exagerat de mult sau sunt tinute la acelasi pret chiar si de vinerea neagra, pentru a adauga probabil o reducere derizorie de doar 1% sau 5%.
In orice caz, Black Friday a fost o zi de oferte buna cam pana prin 2019, ulterior, n-au mai tinut cont de nicio reducere reala.

#2
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,303
  • Înscris: 15.06.2004
Eu abia astept Black Friday... pe Amazon.

#3
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Adevaratul black friday e in ianuarie si februarie. O sa fie foarte bun pentru ca dupa "black friday", mos nicolaie, mos craciun, revelion nu mai cumpara nimeni nimic, deci reduceri. Si daca mai puneti si situatia finaciara precara...

#4
Evonxxx

Evonxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 719
  • Înscris: 17.02.2022
Pe amazon uk chiar gasesti reduceri reale, pe wish.com nu mai zic oferte imbatabile, in Romania Doamne Ajuta! .

#5
vio69c

vio69c

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,557
  • Înscris: 17.08.2022
Bine inteles ca vor fi reduceri....
Ceea ce joia ne-neagra costa 50 lei, acum, vinerea neagra,  veti vede pe eticheta 90 taiat si pretul redus 60 de lei....
Cine baga de seama ? oamenii cumpara dupa reclame nu dupa propria lor analiza a pietii

Edited by vio69c, 05 October 2022 - 13:45.


#6
cristiandrei

cristiandrei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,129
  • Înscris: 19.05.2005
In fiecare an au fost reduceri pe bune si reduceri false, anul asta va fi la fel, dar hai s facem un topic sa discutam iarasi aceleasi aspecte.

"Eu doream sa cumpar X, dar doar fix X, nu Y care este 99% la fel ca X, si hotii nu l-au ieftinit. Nu conteaza ca Yera cu 30% mai ieftin, eu doream X"

#7
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,138
  • Înscris: 13.01.2011

View PostFriskey, on 05 octombrie 2022 - 13:12, said:

Adevaratul black friday e in ianuarie si februarie. O sa fie foarte bun pentru ca dupa "black friday", mos nicolaie, mos craciun, revelion nu mai cumpara nimeni nimic, deci reduceri. Si daca mai puneti si situatia finaciara precara...
Bravo măi, unul care a prins spilul, ca și mine!  
Așa am luat tv, în ianuarie, anul ăsta, la cel mai mic preț, mai mic decît de ,, neagră ".
De fapt, eu nu am cumpărat de nici un black", incredibil, nu!
Anul care vine, mai am nevoie de un aer în casă.
Ghici cînd îl cumpăr?  :naughty:
Exact, în ianuarie.

#8
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,360
  • Înscris: 10.08.2005
Vinerea Neagra este in Sapamana Patimilor.
Nu stiu ca de corect este sa comparam o zi in care "lumea s-a cutremurat" cu o zi in care lumea este stapanita de consumerism.

View PostFriskey, on 05 octombrie 2022 - 13:12, said:

Adevaratul black friday e in ianuarie si februarie. O sa fie foarte bun pentru ca dupa "black friday", mos nicolaie, mos craciun, revelion nu mai cumpara nimeni nimic, deci reduceri.
Si daca mai puneti si situatia finaciara precara...
Cat despre "adevaratul Black Friday" este dupa Ziua Recunostintei, si iata inca o "sarbatoare" ruinata de "marketing".

Edited by MarianG, 05 October 2022 - 14:12.


#9
bobitad

bobitad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,309
  • Înscris: 24.09.2017
mereu aceleasi discutii. companiile reduc cat vor si tu decizi daca merita sa dai atatia bani. au fost si oferte bune la bf, ca au fost cateva e alta discutie. si oricum nu se imbogateste nimeni ca ia telefon cu 100 de ron mai ieftin. chiar discutam azi la masa si din observatiile mele romanii pierd la alte lucruri. adica, isi iau un teren aiurea sau o masina de care nu au nevoie si care e samsarita si ajung sa bage bani aiurea, sau isi fac case mai mari decat au nevoie. dupa care vin si mananca ieftin si se bucura de 100 de ron de black friday.

in alta ordine de idei, sa stiti ca in Ianuarie, altex a avut multe oferte bune, chiar si la apple a fost 20-25% reduceri, ceea ce nu prea exista de obicei.

Edited by bobitad, 05 October 2022 - 14:37.


#10
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
Da, anul asta o sa fie reduceri pe bune zic eu, mai mult decat in anii anteriori. In anii anterior era cerere garla, dar nu prea erau stocuri, nu avea nimeni de ce sa ofere reduceri mari la produse actuale. Acum problema cu stocurile s-a mai rezolvat, dar cererea pare ca a scazut binisor.

#11
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,131
  • Înscris: 30.10.2003

View Posteiffel, on 05 octombrie 2022 - 12:55, said:

Eu abia astept Black Friday... pe Amazon.
A fost ... parca la inceputul lui septembrie ... prime day

#12
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,007
  • Înscris: 06.01.2007
In afara de anul trecut cand n-am luat nimic ca n-am avut nevoie, cam de fiecare black fridey am luat ceva redus substantial.
Acum ar trebui sa iau si eu un TV-OLED, ca tot omul ca stau cu o rapandula de teveu in casa de rad toti pustanii.
:D

#13
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,360
  • Înscris: 10.08.2005

View Postbobitad, on 05 octombrie 2022 - 14:34, said:

mereu aceleasi discutii. companiile reduc cat vor si tu decizi daca merita sa dai atatia bani.
Oferata de black fryer day
Teapa de anul asta este mai ieftina decat teapa de anul trecut.

#14
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,007
  • Înscris: 06.01.2007
Oricum, brack fraidey ar trebui bagat in calendarul ortodox.
Cu ce-i mai special Sf. Andrei de pilda decat ziua de BF?

#15
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
Bleg fraierdei nu cred ca a adus vreodata reduceri reale in RO.

#16
Lexon

Lexon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,600
  • Înscris: 07.08.2011
Discutabil...
Dupa cum au mers lucrurile in ultimii ani, as zice ca la noi s-ar putea numi si vinerea hazlie... Organizata intr-o marti, sa fie treaba treaba.
Anul trecut ofertele au fost cam de cacao, primul an in care nu m-a tentat nimic, insa anul asta ar putea fi surprize mari tocmai datorita faptului ca intre timp preturile au crescut foarte mult.
Asta inseamna ca stocurile vechi pot aduce profit si cu reduceri foarte mari. Ca despre asta ar trebui sa fie vorba in principal, lichidarea stocurilor vechi si obtinerea de profit...

#17
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,699
  • Înscris: 25.11.2014

View Postcristiandrei, on 05 octombrie 2022 - 14:00, said:

In fiecare an au fost reduceri pe bune si reduceri false, anul asta va fi la fel, dar hai s facem un topic sa discutam iarasi aceleasi aspecte.

"Eu doream sa cumpar X, dar doar fix X, nu Y care este 99% la fel ca X, si hotii nu l-au ieftinit. Nu conteaza ca Yera cu 30% mai ieftin, eu doream X"

Lumea inca nu a inteles ca de BF iei ce pica la reducere(pe bune), nu ce visezi. Cine vrea doar X si e fixist, sa umble la cont Posted Image!

View Postursamajor, on 05 octombrie 2022 - 15:05, said:

Bleg fraierdei nu cred ca a adus vreodata reduceri reale in RO.

Trist. N-ai fost printre aia de au golit stocurile in primele 30 de secunde Posted Image?
Eu si multi altii care stam cu 2-3 laptopuri pe refresh + telefon, golim unde deschide prima data. Dupa intrati voi peste un minut si ziceti ca a fost teapa.
Eheee! De BF te trezesti la 5 sau nu dormi deloc si bagi cu refreshul ca nu stii de unde sare iepuriel. Asta daca vrei sa prinzi ceva. Vrei fara efort, scoti banul si nu participi.

Edited by Serafim606, 05 October 2022 - 16:15.


#18
mikaell

mikaell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,886
  • Înscris: 24.12.2010

View Postcrisstonne, on 05 octombrie 2022 - 14:11, said:

Bravo măi, unul care a prins spilul, ca și mine!  
Așa am luat tv, în ianuarie, anul ăsta, la cel mai mic preț, mai mic decît de ,, neagră ".
Ghici cînd îl cumpăr?  Posted Image
Exact, în ianuarie.

exact. si ca o completare, se intampla la fel cu programul rabla. cresc preturile ca iesi mai scump cu tot cu voucher (plus ca nu toate brandurile intra in program)
nutret pentru prostit cretini

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate