Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 

Electrica auto Alarme auto

- - - - -
  • Please log in to reply
879 replies to this topic

#55
dominus

dominus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 23.12.2005
doresc sa montez un mp3 player LG pe Logan, dar dupa ce il conectez nu imi mai merge vitezometru. trebuie scos vreun fir?

#56
suntumbrata

suntumbrata

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.02.2007
am si eu o alarma de la metro cu inchidere si nu prea inteleg care este faza cu firele . este acea de la ro group

#57
vilica

vilica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 02.04.2004

 suntumbrata, on Feb 27 2007, 22:20, said:

am si eu o alarma de la metro cu inchidere si nu prea inteleg care este faza cu firele . este acea de la ro group
Vezi ca trebuie sa-ti dea schema de montaj. Am cumparat si eu una de la Metro si nu mi-au dat, am mers la ei a doua zi si mi-au dat-o. Am trimis si un mail la firma producatoare si mi-au raspuns sa iau legatura cu magazinul care o comercializeaza sau daca nu sa-mi trimita ei.(nu a mai fost cazul)

#58
matei_adrian

matei_adrian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 26.02.2007

 vilica, on Feb 28 2007, 18:46, said:

Vezi ca trebuie sa-ti dea schema de montaj. Am cumparat si eu una de la Metro si nu mi-au dat, am mers la ei a doua zi si mi-au dat-o. Am trimis si un mail la firma producatoare si mi-au raspuns sa iau legatura cu magazinul care o comercializeaza sau daca nu sa-mi trimita ei.(nu a mai fost cazul)
Imi dai si mie schema de montaj ca si eu mi-am cumparat o alarma pilot de la sellgross si nu am schema de montaj {mail: [email protected]} pls

#59
Inbogdan

Inbogdan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 13.02.2006

 endless, on Apr 12 2006, 10:17, said:

de curiozitate ... un fel de aparat ...radio sau poate radiocasetofon (dar nu cu tehnologie clasica cd-uri) cu usb ? in care sa infig un stick si sa-mi citeasca de acolo muzica ? exista ?
Se gasesc destule modele pe piata fie cu usb stick fie cu card de memorie. Vezi ca eu am vazut in Vitan destule, dar gasesti si la Sony, Panasonic, etc.

#60
ondin

ondin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 09.03.2007
probleme cu o alarma auto..daca ma poate ajuta cineva..de fapt o intrebare..e montata de cateva luni si se armeaza ok, in toate modurile posibile, silentios, etc., se incuie automat usile, insa nu se poate dezarma si respectiv deschide portiera la masina decat dupa cateva secunde bune, dupa ce comanzi dezarmarea alarmei.
si daca ploua sau e vant trebuie sa o dezarmez din casa:)
e normal asa ceva?
ulterior am gasit o alta solutie..prin apasare succesiva pe 3 butoane se deschide usa si se poate dezarma alarma definitiv daca pun contacul..
insa tot e aiurea..
meseriasul de a montat-o spune ca asa e facuta alarma..dar eu nu cred una ca asta...
ma poate ajuta cineva cu un raspuns?
mentionez faptul ca masina are inchidere centralizata din fabrica si e vorba de o alarma eaglemaster..nu stiu exact modelul..
multumesc anticipat..
o zi buna

#61
ondin

ondin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 09.03.2007

 vilmos, on Feb 21 2007, 22:37, said:

am o alarma SEGA  SG 5100 si una dintre telecomenzi nu mai vrea nimic. Help


pai daca nu mai vrea nimic..nu-i mai da:)
glumesc..schimba bateria man

#62
moveta01

moveta01

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 01.04.2007

 dominus, on Feb 27 2007, 21:16, said:

doresc sa montez un mp3 player LG pe Logan, dar dupa ce il conectez nu imi mai merge vitezometru. trebuie scos vreun fir?
si eu am aceeasi problema .. tot LG tot logan.. in plus nu am mufa de radio potrivita ...si nici nu stiu de unde sa cumpar.
PLZ HELP

#63
pokemonu2000

pokemonu2000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 30.03.2006

 ALARM D, on Apr 12 2006, 09:51, said:

doua surse pe o singura instaletie audio nu se vor impaca.
trebuie sa functioneze separat fiecare aparat cu instalatia lui ca altfel vor intra in scurt, se poate intrun fel sa functioneze amandoua der numai daca se vor monta niste intrerupatoaere care sa comute de pe unul pe altul dar nu exista o solutie profesionala.

Hai sa fim seriosi...pot sa ma apuc sa fac clatite...daca esti cunoscator si vorbesti de "intrerupatoaere" intre doua HU-uri <_<

#64
asqard

asqard

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 26.04.2007
Am o problema cu o alarma care a venit odata cu nova care am luato sh. treaba e k nu mai merge acum telecomanda. a mers vreun an de zile. baterii noi i am pus. am fost la un "mester" de la un service si asta mi a spus k e posibil sa fie din cauza faptului k "mi a iesit din frecventa", si daca fac rost de cartea ei tehnica poate ma ajuta sa o fac. Problema e ca nu stiu ca fel de alarma este, am gasit scris pe undeva decat "FORTUNE" si pe placa de baza a ei un nr 0446. Daca ma poate ajuta careva cumva plspls...

#65
cocolin78

cocolin78

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 18.02.2007
salut
stie cineva cum pot monta o alarma indiferent de marca pe o masina [ce are in cheia de contact telecomanda de inchidere]  dec vreau sa armez alarma din cheia de contact,niste sfacur cheme ceva.m-ar interesa wv,audi,opel,bmw

#66
mario_vladys

mario_vladys

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 12.10.2006
Am si eu o intrebare pt dvs:
Am un Logan si am achizitionat recent o cheie tip briceag cu telecomanda.
Cum fac sa invete UCH masinii noua telecomanda, presupun ca este cam la fel ca la alarme.
Multumesc

#67
Silfax007

Silfax007

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 17.12.2006
Am si eu o intrebare: pentru un WV Bora, o alarma de ~ 300RON, cam ce ar fi recomandabil? Multumesc anticipat celor care ma vor edifica :D!

#68
virusii

virusii

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 26.01.2007
B)

 red_gle, on Aug 5 2006, 09:40, said:

Ma poate ajuta cineva sa identific urmatoarea alarma auto? Ma intereseaza un manual si schema de conectare. Dar pentru asta ar trebui mai intai sa stiu de cine este facuta ;)
alarma este alcar
telecomenzile sunt 3 asu 4 tipui .bafta B)  B)  :P

#69
virusii

virusii

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 26.01.2007

 asqard, on Apr 26 2007, 20:05, said:

Am o problema cu o alarma care a venit odata cu nova care am luato sh. treaba e k nu mai merge acum telecomanda. a mers vreun an de zile. baterii noi i am pus. am fost la un "mester" de la un service si asta mi a spus k e posibil sa fie din cauza faptului k "mi a iesit din frecventa", si daca fac rost de cartea ei tehnica poate ma ajuta sa o fac. Problema e ca nu stiu ca fel de alarma este, am gasit scris pe undeva decat "FORTUNE" si pe placa de baza a ei un nr 0446. Daca ma poate ajuta careva cumva plspls...
Citeste cu atentie cartea si vei reusi singurel e foarte simplu numai ca trebue sa ai un butonel rosu si sa fii atent la ledul de pe bord B)  :lol:

#70
virusii

virusii

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 26.01.2007

 Silfax007, on May 24 2007, 21:46, said:

Am si eu o intrebare: pentru un WV Bora, o alarma de ~ 300RON, cam ce ar fi recomandabil? Multumesc anticipat celor care ma vor edifica :D!
nu ati lua de la metro sau din magazine dute la o firma specializata am cunoscut un din rep.moldova cere avea un aparat de scos din alarma si nu mai megea alarma trebue sa o calibrezi.

#71
victormararu

victormararu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 21.06.2007
Salutare!
Am si eu o intrebare simpla: Se pot alimenta, de bricheta, mai multi consumatori (detector radar, GPS, lada frigorifia)? Daca da, cu ce dispozitiv si care ar fi riscurile (sigurante arse).

#72
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006

 victormararu, on Jun 27 2007, 14:48, said:

Salutare!
Am si eu o intrebare simpla: Se pot alimenta, de bricheta, mai multi consumatori (detector radar, GPS, lada frigorifia)? Daca da, cu ce dispozitiv si care ar fi riscurile (sigurante arse).
sunt ceva adaptoare, se introduc la bricheta si pot avea pana la 3 mufe de bricheta pentru 3 dispozitive.Eu nu m-as baga pe asa ceva, ar exista riscul sa puste sigurante

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate