Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 

Router Fiberhome SR1041Y

- - - - -
  • Please log in to reply
80 replies to this topic

#73
Bakhus06

Bakhus06

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 25.10.2020
Sal'tare! Vin si eu cu 2 intrebari, dupa ce am comandat si eu mesh-ul spre inceputul lunii asteia:

1. Cam cat de repede s-au miscat la voi, ca la mine nu misca nimic. Am sunat si mi s-a zis ca nu se stie, 2-3 luni...
2. Exista o aplicatie de Android pentru ele, cum e Tether la TP-Link? Am unul deja, pus la montaj si as fi curios sa mai intru pe el sa vad una alta, remote.

Multam!

#74
george99xxx

george99xxx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 13.12.2007
Salutare!
Am si eu o mica problema cu acest router Fiberhome SR1041Y, in sensul ca nu reuseste sa isi ia ipv6 decat dupa un reset complet din buton, iar atunci merge limitat cu max 100mbps in loc de 1Gbps, chiar si dupa cateva restart-uri din interfata de configurare. Daca dezactivez conectarea prin ipv6 si un restart sau 2 din interfata de configurare, se revine la viteza de 1Gbps. Dar, apoi, nici cum nu mai reusesc sa il conectez la ipv6 indiferent de setari (am si printscreen-ul cand s-a conectat la ipv6), decat doar de la un reset din buton cand isi revine complet la setarile din fabrica.
Am facut sesizare la digi, mi-au raspuns ca s-a facut update la ultimul firmware RP0103 si ca s-a facut conectarea si la ipv6, dar cu viteza limitata la 100mbps.
Ca viteza si acoperire pe wifi6 este decent, doar ca mai are mici scapari cu partea de ipv6 si as fi vrut sa o rezolv sa fie functional complet.

#75
george99xxx

george99xxx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 13.12.2007

View Postgeorge99xxx, on 18 decembrie 2023 - 00:00, said:

Salutare!
Am si eu o mica problema cu acest router Fiberhome SR1041Y, in sensul ca nu reuseste sa isi ia ipv6 decat dupa un reset complet din buton, iar atunci merge limitat cu max 100mbps in loc de 1Gbps, chiar si dupa cateva restart-uri din interfata de configurare. Daca dezactivez conectarea prin ipv6 si un restart sau 2 din interfata de configurare, se revine la viteza de 1Gbps. Dar, apoi, nici cum nu mai reusesc sa il conectez la ipv6 indiferent de setari (am si printscreen-ul cand s-a conectat la ipv6), decat doar de la un reset din buton cand isi revine complet la setarile din fabrica.
Am facut sesizare la digi, mi-au raspuns ca s-a facut update la ultimul firmware RP0103 si ca s-a facut conectarea si la ipv6, dar cu viteza limitata la 100mbps.
Ca viteza si acoperire pe wifi6 este decent, doar ca mai are mici scapari cu partea de ipv6 si as fi vrut sa o rezolv sa fie functional complet.

Din cate vad, s-a conectat pana la urma la ipv6 si cu viteza de 1Gbps, valoarea MTU trebuie sa ramana la 1492 (setarile default).

#76
Bakhus06

Bakhus06

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 25.10.2020
Eu am intrat in a treia luna de la comanda pentru mesh, cred.
La voi s-a miscat ceva?

#77
Bakhus06

Bakhus06

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 25.10.2020
Nu mai conteaza, m-am saturat sa astept si am anulat. Mi se pare de mare porc sa spamezi cu reclama la ceva ce nu poti sa oferi.
O sa iau niste Asusuri si termin balciul.
La multi ani tuturor!

#78
ogo

ogo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,537
  • Înscris: 07.03.2006

 Bakhus06, on 03 ianuarie 2024 - 17:07, said:

Eu am intrat in a treia luna de la comanda pentru mesh, cred.
La voi s-a miscat ceva?

18.07.2023 13:22 - inca in PROCESARE :)
Bine, eu am cerut un smartCam dar e aceeasi poveste; oricum, nu ma grabesc, e doar pt statistica :)

#79
Shotbb

Shotbb

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 21.12.2023
3 luni a durat la mine pentru un router, și 5 luni pentru un Smartcam.
La 2 săptămâni sunam, dar degeaba suni, nu au pe stoc echipamente, Digi o duce foarte prost la capitolul echipamente.

#80
Formhault

Formhault

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,381
  • Înscris: 22.12.2016
Digi nu au stocuri la niciun fel de router mesh. Numai să facă reclamă sunt în stare.

Nici măcar un timp de livrare nu pot să estimeze. O lună, două, trei... "nu vă putem oferi astfel de informații, când va fi disponibil veți primi". Zici că ei dau comandă la furnizor, iar furnizorul "aaaahahahahaha, te-am prins în contract fraiere, scrie acolo mic că nu vă trimitem nimic, te-am prins!". Sau... cineva, undeva, nu-și face treaba. În orice caz, jeguri ordinare :)

#81
eu_dorin

eu_dorin

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.02.2024
Buna ziua. Legat de router-ul Fiberhome de la Digi, va cer un sfat. Incerc sa fac imprimare wireless, de pe imprimanta Hp Laserjet, care este doar usb. Am conectat imprimanta la usb-ul router-ului , am dat add printer insa orice am facut nu am reusit. Am vazut ca la alte tipuri de router se pot accesa setari la USB sa ii poti da enable ca USB-ul sa poata fi folosit ca print server. Am dat enable la samba server si la FTP server, insa tot fara succes. A reusit cineva sa foloseasca o imprimanta usb pentru imprimare wireless folosind acest router ?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate