Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce farmacie VET online care "...

De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra

Plasa de umbrire peste gard de pl...
 O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 

DAB+ si Internetradio

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
nandy007

nandy007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,127
  • Înscris: 05.04.2009
Pe radioul Grundig ce mi l-am cumparat pot sa salvez 40 de posturi in FM si 40 in DAB+. Acelasi numar 40 e valabil si pentru posturile de radio pe internet?Multumesc anticipat😊

#2
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,558
  • Înscris: 30.07.2003
Spune modelul exact.

#3
tartorul

tartorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 852
  • Înscris: 24.01.2006

 nandy007, on 27 septembrie 2022 - 10:01, said:

Pe radioul Grundig ce mi l-am cumparat pot sa salvez 40 de posturi in FM si 40 in DAB+. Acelasi numar 40 e valabil si pentru posturile de radio pe internet?Multumesc anticipat��
Salveaza 10 posturi radio de pe internet si vezi ce se intampla.


Ce posturi radio ce emit DAB vrei sa prinzi respectiv in ce zona?

#4
nandy007

nandy007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,127
  • Înscris: 05.04.2009

 tartorul, on 27 septembrie 2022 - 11:37, said:

Salveaza 10 posturi radio de pe internet si vezi ce se intampla.


Ce posturi radio ce emit DAB vrei sa prinzi respectiv in ce zona?
Nu vreau sa prind DAB ci posturi de internet dar in instructiuni nu sunt specificate decat cele FM si DAB.Daca se pot salva 40 FM si 40 DAB,atunci cate se pot salva de internet?

 neagu_laurentiu, on 27 septembrie 2022 - 10:19, said:

Spune modelul exact.
Grundig DTR7000.Nu am reusit sa  salvez decat 10 posturi pe internetradio.De la 11 incolo am incercat cu tasta 10 si 1... dar nu mergePosted Image

#5
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,558
  • Înscris: 30.07.2003
Number of presets: lnternet Radio: 20 l Podcasts: 20 l Spotify: 10 l DAB+: 40 l FM: 40
https://www.manual.m...000/manual?p=27

#6
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,745
  • Înscris: 01.11.2005
Ce mai vrei sa stii despre Grundigul tau ca ne-ai tampit. Ai deschis 10 topicuri pentru un amarat de radio.

Edited by tehnics, 27 September 2022 - 14:19.


#7
un_el

un_el

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,851
  • Înscris: 24.11.2006

 tehnics, on 27 septembrie 2022 - 14:18, said:

Ce mai vrei sa stii despre Grundigul tau ca ne-ai tampit. Ai deschis 10 topicuri pentru un amarat de radio.

Greu cu manualul de utilizare. Al catelea topic este asta? Al patrulea? Cat de curand o sa se planga ca nu are indeajuns bass si vibratii. Posted Image
LE: De cand n-am mai dat pe aici a mai deschis inca vreo doua, sa fie vreo sase topicuri?

Edited by un_el, 27 September 2022 - 15:11.


#8
nandy007

nandy007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,127
  • Înscris: 05.04.2009

 tehnics, on 27 septembrie 2022 - 14:18, said:

Ce mai vrei sa stii despre Grundigul tau ca ne-ai tampit. Ai deschis 10 topicuri pentru un amarat de radio.

 un_el, on 27 septembrie 2022 - 15:09, said:

Greu cu manualul de utilizare. Al catelea topic este asta? Al patrulea? Cat de curand o sa se planga ca nu are indeajuns bass si vibratii. Posted Image
LE: De cand n-am mai dat pe aici a mai deschis inca vreo doua, sa fie vreo sase topicuri?
Eu am bas si inalte.Te las pe tine sa vibreziPosted Image

#9
un_el

un_el

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,851
  • Înscris: 24.11.2006

 nandy007, on 27 septembrie 2022 - 15:50, said:

Eu am bas si inalte.Te las pe tine sa vibreziPosted Image

Bineinteles, doar cand ma uit la ce ai cumparat ma apuca vibratiile/trepidatiile/palpitatiile/transpiratiile, samd. :D Bine ca ti-ai luat pana la urma tigaia, pardon, sistemul audio mult dorit, sa-l stapanesti sanatos. Mai deschide vreo trei topicuri, poate nu te descurci sa nimeresti gaurile, de la priza, nu te gandi la altceva. Succesuri si la cat mai putine esece!

#10
nandy007

nandy007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,127
  • Înscris: 05.04.2009

 un_el, on 27 septembrie 2022 - 16:45, said:

Bineinteles, doar cand ma uit la ce ai cumparat ma apuca vibratiile/trepidatiile/palpitatiile/transpiratiile, samd. Posted Image Bine ca ti-ai luat pana la urma tigaia, pardon, sistemul audio mult dorit, sa-l stapanesti sanatos. Mai deschide vreo trei topicuri, poate nu te descurci sa nimeresti gaurile, de la priza, nu te gandi la altceva. Succesuri si la cat mai putine esece!
Suna mai bine decat crezi dar asta nu mai conteaza.De curiozitate...tu ce sistem audio ai?

#11
un_el

un_el

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,851
  • Înscris: 24.11.2006
Vrei sa ne aratam muschii? :lol: Deocamdata e un Denon Heos 7 (marele "sistem" audio, bani aruncati) ce se va fi schimbat cu altceva mai bun, asta-i bun sa asculti sunetul la Mario, Solitaire, Pacman. Separat amplificator hibrid pentru casti, etaj final pe lampi sau daca ceva vintage Tesla B-115, Tesla B-90, sa mai fie si altele, mai marunte, n-o sa le insir si pe alea pe aici.
Stau in dubii, ce sa-mi iau, ceva pe lampi, cum am vazut la utilizatorul SIR sau ceva pe tranzistori clasa AB? Yamaha o face treaba buna? As vrea un Marantz si un Onkyo sa le ascult si pe ele. Boxele sa fie stand floor sau bookshelf? Mai am de strans bani, deocamdata o sa vand Heos-ul, mai pun diferenta si-mi iau amplificatorul, in jur de vreo 3000-4000 de lei sa fie si dupa ma hotarasc la boxe.  Tu ce ma sfatuiesti? Nu raspunde, nu-i nevoie! :lol:

#12
nandy007

nandy007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,127
  • Înscris: 05.04.2009

 un_el, on 27 septembrie 2022 - 19:41, said:

Vrei sa ne aratam muschii? Posted Image Deocamdata e un Denon Heos 7 (marele "sistem" audio, bani aruncati) ce se va fi schimbat cu altceva mai bun, asta-i bun sa asculti sunetul la Mario, Solitaire, Pacman. Separat amplificator hibrid pentru casti, etaj final pe lampi sau daca ceva vintage Tesla B-115, Tesla B-90, sa mai fie si altele, mai marunte, n-o sa le insir si pe alea pe aici.
Stau in dubii, ce sa-mi iau, ceva pe lampi, cum am vazut la utilizatorul SIR sau ceva pe tranzistori clasa AB? Yamaha o face treaba buna? As vrea un Marantz si un Onkyo sa le ascult si pe ele. Boxele sa fie stand floor sau bookshelf? Mai am de strans bani, deocamdata o sa vand Heos-ul, mai pun diferenta si-mi iau amplificatorul, in jur de vreo 3000-4000 de lei sa fie si dupa ma hotarasc la boxe.  Tu ce ma sfatuiesti? Nu raspunde, nu-i nevoie! Posted Image
Felicitari! Bine ca iti permiti. Eu am doua boxe de raft Mission la care e conectat un AV Receiver Denon prin care e conectat si "minuscula" GrundigPosted Image

#13
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,138
  • Înscris: 13.01.2011
Haaai băi că sînteți dușmănoși!  🙆
Asta i-a plăcut omului, asta a luat.
Nici nu stă prost, intră în top 10.

Attached Files



#14
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,745
  • Înscris: 01.11.2005

View Postcrisstonne, on 30 septembrie 2022 - 02:46, said:

Asta i-a plăcut omului, asta a luat.
Da, dar pana si-a luat a deschis 4 topice si niste cerinte de sistem Hi-Fi...

#15
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,138
  • Înscris: 13.01.2011
Ei, și HI-FI ăsta este de mai multe feluri  😂
Dacă omul nu este supermega" pretențios, se descurcă și cu ăla.

#16
un_el

un_el

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,851
  • Înscris: 24.11.2006

View Postcrisstonne, on 30 septembrie 2022 - 15:39, said:

Ei, și HI-FI ăsta este de mai multe feluri  ��
Dacă omul nu este supermega" pretențios, se descurcă și cu ăla.

Din punctul de vedere poate sa asculte si la gramofon, nu deschizi 6 topicuri pe aceiasi tema. Pe langa faptul ca sunt greu de urmarit altcineva care poate va avea nevoie de informatii va fi obligat sa deschida nu stiu cate pagini si sa puna cap la cap parerile unora sau altora.
In ceea ce priveste Grundig, ma abtin. A ramas doar numele din el de cand au pus turcii laba pe el l-au facut praf!

#17
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,745
  • Înscris: 01.11.2005

View Postun_el, on 30 septembrie 2022 - 16:02, said:

In ceea ce priveste Grundig, ma abtin. A ramas doar numele din el de cand au pus turcii laba pe el l-au facut praf!
De acord.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate