Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Genetica vs educatia vs cultura

Asus ROG - Probleme mari wi-fi

Recomandare Apartament

reparatie zgarietura bara spate
 Lipire XPS de hidroizolație ...

Detectare dispozitiv de ascultare...

Detectare posibile dispozitive de...

suport/cutie fixare SSD in locul ...
 Popcorn stradal

De ce ard asa de violent masinile...

Sfat achizitie bicicleta MTB

Imi tot apare ipconfig
 Degresant auto eficient

Pistol care sa pulverizeze vopsea...

Cursuri inot apa netratata

Telefoane vechi, fixe si mobile c...
 

Recomandare furnizor electricitate

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#19
victord36

victord36

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,898
  • Înscris: 15.04.2007

 ceanu1980, on 18 septembrie 2022 - 09:44, said:

De acum tot ne asteapta subiecte ce furnizor sa aleg?Ramai unde esti daca pana acum te-a durut undeva.
Hidro nu e pt toti, ca si la telefonie, unii sunt pt abonament altii pt prepay, daca esti intr- o tabara si schimbi nu te vei simti bine
Pai se ocupa tacsu.De platit zic.Cand ia aratat usa a deschis topic.

#20
oregano

oregano

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 14.03.2020
Eu la E-on,nu am platit mai mult de 0.80/kw, niciodata. Nu depasesc 100-130 kw pe luna. Si am si uscator de rufe. Nici vara nu scot rufele afara. Plus tot felul de aparaturi,inclusiv aer conditionat ocazional.
Nu stiu ce fac,cei ce consuma 300.. Si li se pare si normal. Si apropo, cine dracu,mai are acasa becuri cu filament? Vad ca guvernul face un program pentru inlocuirea lor..:)

#21
florinellll

florinellll

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 02.09.2009

 oregano, on 18 septembrie 2022 - 10:55, said:

Eu la E-on,nu am platit mai mult de 0.80/kw, niciodata. Nu depasesc 100-130 kw pe luna. Si am si uscator de rufe. Nici vara nu scot rufele afara. Plus tot felul de aparaturi,inclusiv aer conditionat ocazional.
Nu stiu ce fac,cei ce consuma 300.. Si li se pare si normal. Si apropo, cine dracu,mai are acasa becuri cu filament? Vad ca guvernul face un program pentru inlocuirea lor..Posted Image
Cu toata stima ,daca usuci rufele la doua saptamani si AC o zi pe an si ...........garsoniera

Edited by florinellll, 18 September 2022 - 11:05.


#22
victord36

victord36

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,898
  • Înscris: 15.04.2007

 oregano, on 18 septembrie 2022 - 10:55, said:

Eu la E-on,nu am platit mai mult de 0.80/kw, niciodata. Nu depasesc 100-130 kw pe luna. Si am si uscator de rufe. Nici vara nu scot rufele afara. Plus tot felul de aparaturi,inclusiv aer conditionat ocazional.
Nu stiu ce fac,cei ce consuma 300.. Si li se pare si normal. Si apropo, cine dracu,mai are acasa becuri cu filament? Vad ca guvernul face un program pentru inlocuirea lor..Posted Image
Sa depuneti un CV la guvern.Sigur veti fi urmatorul ministru al energiei.De unde apareti babaieti ?

#23
Pascalau

Pascalau

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 24.02.2007
Stiti cumva cum pot afla cat mai am contract cu Enel? Gasesc pe undeva in MyEnel? Mi-e lene sa caut contractul fizic.

#24
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,959
  • Înscris: 21.03.2020
Ganditi-va ca energia hidro este cea mai ieftina si sustenabila... practic nu iti trebui combustibili sa o produci. Problema intervine atunci cand pui bugetari sinecuristi sa o conduca... Investitii zero, modernizare zero, dezvoltare zero, doar toaca niste bani care le pica din cer.

#25
florinellll

florinellll

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 02.09.2009

 victord36, on 18 septembrie 2022 - 11:14, said:

Sa depuneti un CV la guvern.Sigur veti fi urmatorul ministru al energiei.De unde apareti babaieti ?
Eu sunt la categoria ........vara merg la supermarket pentru putina racoare si iarna cumpar paine de la MallPosted Image

#26
florinellll

florinellll

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 02.09.2009

 Pascalau, on 18 septembrie 2022 - 11:25, said:

Stiti cumva cum pot afla cat mai am contract cu Enel? Gasesc pe undeva in MyEnel? Mi-e lene sa caut contractul fizic.
Poti sa pleci oricand

#27
Punter

Punter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,372
  • Înscris: 24.07.2022
de ce acceptam aceste hotii astronomice facute pe fata? de ce nu ne abonam si noi la asa ceva, sa luam lumina de la vest: https://dontpay.uk

ce scrie acolo:
How to strike
By October 1st, our energy bills would have gone up 300% compared to 2021.
Already 1 million households are falling behind on their bills and it will get a lot worse unless we do something about it. We are facing a huge social crisis that is affecting millions of us.
That means 1 in 3 of us will be in fuel poverty by the winter. We cannot afford to let that happen. We need to put a stop to this.
We think that a strike of energy bills on October 1 (if ONE MILLION people also pledge to do so)would be the most effective form of action available to us and will force the Government to step in. That means:
Cancelling our direct debits (the guaranteed income that energy providers rely on)
Withholding payment until they reduce their prices.
To help you decide whether you can join or support the strike, we'll ask you a few questions so you know how best to participate.

Edited by Punter, 18 September 2022 - 13:53.


#28
404Error

404Error

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 01.09.2015
Digi Energy si deocamdata sunt multumit

#29
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,560
  • Înscris: 18.10.2011

 lost_in_a_dream, on 18 septembrie 2022 - 02:02, said:

Nu stiu daca am deschis topic-ul unde trebuie sau daca exista deja o discutie...

Mi-a venit factura 1900 de lei, pe 3 luni. 1000 KW/h. La Enel. Cineva mi-a recomandat Hidroelectrica.
Voi ce furnizor imi recomandati?
O mica intrebare: daca am contract la enel, unde vad pretul pe kWh? Multumesc.
PS: exista cont online pentru contract

#30
victor29cr

victor29cr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,438
  • Înscris: 04.06.2016

 Puferiu_, on 18 septembrie 2022 - 06:16, said:

Oare pentru cat timp?
Si un an daca mai tine pomana, si tot e bine.

Consum 1200KWh pe luna. Daca ramaneam la Cez, ma rupeau cu factura.

Poti de asemenea sa iti blochezi pretul pe 10 ani cu niste baterii pe litiu, dar in functie de consumul lunar, poti sa iesi SAU NU avantajat.

#31
victord36

victord36

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,898
  • Înscris: 15.04.2007

 aaaa4567, on 18 septembrie 2022 - 15:24, said:

O mica intrebare: daca am contract la enel, unde vad pretul pe kWh? Multumesc.
PS: exista cont online pentru contract
Pe Romania TV

#32
Ravenscar17

Ravenscar17

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 16.09.2013
Cei care au cumparat imobile recent si au schimbat contractul nu au mai prins un pret asa bun fata de cei care au facut contract acum 2 ani, eu la eon am vazut pe contract ca am 2.6 lei pe kw cu tva.

Am fost fraier si nu mi'a pasat cand am semnat contractul acum 2 luni doamna aia mi'a zis ca nu conteaza care iau ca oricum statul subventioneaza de la ordonanta si fratele meu tot la eon are 0,8 bani KWh

e normal asa ceva? la mine sa fie triplu fata de el? 2.6 lei vs 0.8 lei KWh triplu + o sa sun sa vad daca pot schimba ceva...

Edited by Ravenscar17, 18 September 2022 - 18:45.


#33
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Citesc, cu interes, fiecare mesaj.

#34
Ravenscar17

Ravenscar17

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 16.09.2013
si nu inteleg ceva cei care au contract nou? cum se ia consumul de anul trecut? daca ei sunt clienti noi? 0 sau? cum?

#35
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
E prevazuta si situatia asta:

(3) Prețul final facturat prevăzut la alin. (1) lit. a) și b) se aplică și în cazul locurilor de consum ale clienților casnici racordate începând cu data de 1 ianuarie 2022 sau pentru clienții casnici care nu au istoric în anul 2021 la furnizor, prin raportare la consumul lunar real.

#36
nicodimlaur

nicodimlaur

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 03.06.2009
Deci chestia cu numarul de kilowati 100 - 300 KWh se aplica la toti distribuitorii de enrgie elctrica ?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate