Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante
 Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 

Animal Kingdom

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,425
  • Înscris: 15.11.2005
Pur si simplu sunt uluit ca un serial ca Animal Kingdom nu are un topic.
Acum ca am terminat serialul am cautat impresii, chestii si nimic.
Unul din cele mai bune seriale din ultimul timp, chiar daca are usoare derapaje prin sezonul 5 si 6 per total la mine cred ca se afla in top 10 series ever.
   Daca nu l-ati vazut inca, e cazul sa o faceti. Bineinteles, daca v-au placut Soprano, Sons of Anarchy, Ray Donovan, Gomorra etc, nu aveti cum sa il ratati.

#2
obionekenobi

obionekenobi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 859
  • Înscris: 25.06.2008
unde-l gasim?

#3
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,425
  • Înscris: 15.11.2005
asta e alta chestie, de obicei pe lista cu fisiere...

#4
obionekenobi

obionekenobi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 859
  • Înscris: 25.06.2008
mda ...  Posted Image  pe lista cu fisiere intru o data pe luna sa nu-mi stearga contul .... dar nu am mai luat un film de foarte multa vreme tinind cont ca am si netflix si hbo

#5
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,826
  • Înscris: 10.12.2006
E serial ce nu trece de nota 5, eu nu am reusit sa termin primul sezon.

#6
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,425
  • Înscris: 15.11.2005
Nota 8.2 pe IMDB 86% pe rottentomatoes, deci... probabil nu e genul tau, altfel nu imi explic.

#7
obionekenobi

obionekenobi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 859
  • Înscris: 25.06.2008
Nu eram fan seriale ... chiar nu urmaream deloc desi aveam cont pe lista cu fisiere si puteam lua cam orice... preferam filme cu inceput si sfarsit.
Seriale pentru mine insemnau Seinfeld, Married with children, Friends, Prince of Bel-Air,  etc  ce mai dadaeau astia pe la TV  (stiu ... sint dinozaur)

Prin  2014 ...2015  nu mai stiu exact, un coleg de servici a insistat asa de mult sa ma uit la Breaking Bad incit am cedat.
Mare "prostie" am facut ca am inceput cu acest serial deoarece consider ca am ridicat stacheta foarte sus. Si dupa, orice alt serial vizionam ... in comparatie cu Breaking Bad .. mi se parea slab (Bine ... in momentul de fata nu mai stau sa le compar, gasesc in fiecare serial ceva sa ma atraga)

Dupa Breaking Bad am inceput sa ma uit la seriale luate de pe lista de fisiere .... pe banda rulanta   in drum spre servici si de la servici spre casa. Uneori ratam statia la care trebuia sa cobor si coboram dupa 2-3 statii asa de absorbit eram. Am vazut OZ, Prison Break, Soprano, The Wire.

Intre timp a aparut Netfliix, HBO  si din comoditate am renuntat la lista de fisiere.
Am vazut Vikings, Spartacus, Money Heist, Cei 100, Squid Game, Peaky Blinders  etc

Acum vizionez Black List  am vazut pilotul si deseara continui cu ep1.
Dupa lista neagra, ma dezabonez de la netflix, ma mut pe disney sa vad The Mandalorian  deoarece sint fan Star Wars


Proaste sau bune eu oricum ma uit ... dar  daca nu este finalizat serialul PROMIT mie insumi sa nu ma mai uit ca deja cind apar episoade noi, eu am cam uitat tot ce s-a intimplat in trecut.

#8
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004

 Mondeo, on 15 septembrie 2022 - 09:33, said:

Pur si simplu sunt uluit ca un serial ca Animal Kingdom nu are un topic.
Acum ca am terminat serialul am cautat impresii, chestii si nimic.
Unul din cele mai bune seriale din ultimul timp, chiar daca are usoare derapaje prin sezonul 5 si 6 per total la mine cred ca se afla in top 10 series ever.
   Daca nu l-ati vazut inca, e cazul sa o faceti. Bineinteles, daca v-au placut Soprano, Sons of Anarchy, Ray Donovan, Gomorra etc, nu aveti cum sa il ratati.

Undeva trebuie să fie ceva, îmi aduc aminte că am scris despre el că sezonul 6 va fi și ultimul. Asta era cândva anul trecut cred.
S-a terminat destul de bine.

#9
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,360
  • Înscris: 23.05.2003
Am incercat cindva mai demult sa-l incep. Am ajuns pe la episodul 4 dar nu m-a prins.
E pe lista de vizionat, dar mai pe la coada.

#10
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,425
  • Înscris: 15.11.2005
Probabil are un inceput mai lent, cred ca daca treci de primul sezon nu il mai lasi

#11
Cellini60

Cellini60

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 471
  • Înscris: 26.10.2022
Mi-a placut!....
...pana la ultimul episod.
Mi-as fi dorit un alt final.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate