Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...

Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...
 Subscriptii

Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA a dat teapa de 1,...
 COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...

Nelamurire succesiune
 Roka Residence Doamna Ghica

Concediu medical pe zile din urma

Receiver satelit care sa faca aut...

Recuperare sim/eSIM digi.
 

Locuința modernă (d.p.d.v. al dotărilor): atunci și acuma.

* - - - - 4 votes
  • Please log in to reply
111 replies to this topic

#109
Neaceasca85

Neaceasca85

    You do the math

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 89,111
  • Înscris: 14.10.2008
Pai nu crezi ca e fain ca stiu daca e sau nu in dormitorul ei sau la bucatarie? Stiu cum sa ma organizez, stiu cand sa dau muzica mai tare, stiu cand sa sting lumina (in zilele lucratoare peste ora 1 si in weekend peste 2-3 striga culca-te) sa ma fac ca dorm.

Lasa handelul, ala e trecator, o canalizare care merge bine are miros foarte apropiat de cel al unui butoi cu varza murata. Canalizarea e o ciudatenie ce m-a pasionat, mirosul de canal nu ma deranjeaza, ci doar mirosurile de benzina, cadavru, gunoi-tomberon, mancare acrita, mirosuri de gura sau corporale (de igiena necorespunzatoare), otet si poate ca mai sunt, de grajduri de animale, anyway sunt 1000 si una de mirosuri mai rele decat cel de canal.

La o locuinta moderna cred ca e mai OK aerisirea de la tevile de canalizare sa fie afara pe perete exterior, eu le am in pod si iarna cam fac condens pe lemnul acoperisului.

#110
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,062
  • Înscris: 03.12.2005
Nu stiu ce-ti inchipui ca faci continuand, dar nu ajuta.

#111
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,779
  • Înscris: 13.06.2004
Uneori e bine să ştii pe unde e o persoană, ca să eviţi anumite situaţii.
Dacă tot aţi dat-o în mirosuri, probabil locuinţele moderne ar trebui să aibă sisteme bune de evacuare a mirosurilor. Că unii deschid uşa la apartament ca să iasă mirosul de mâncare. Alteori vine pe la geam.   :disgust:
Nici eu nu înţelegeam ce rost au sifoanele. Credeam că ăla din pardoaseală de la bunicii paterni doar lasă apa să treacă. Şi canalele pentru ape pluviale au sifon.

#112
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,779
  • Înscris: 13.06.2004
Cred că şi unele blocuri mari aveau termostat pentru centrala termică.

View PostBursul, on 22 septembrie 2022 - 13:25, said:

Uscatul hainelor pe balcon pentru aia singuratici care au tot timpul din lume. Cand ai 1-2 copiii carora le schimbi hainele zilnic, nu mai stai tu sa astepti sa se usuce hainele pe balcon. Uscatorul e sfant ca si M.S.V.

Adevărat. Dar uscatul natural, dacă nu e aer poluat.   :yes:    E mişto să ai balcoane mari.    :bigwhitegrin:
Într-un anunţ din anii '30 am dat de un bloc care avea uscătorie electrică! (scump curentul) şi spălătorie mecanică (asta nu-mi dau seama ce ar putea fi).

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate