Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 

Accesorii iPhone 14, 14 Plus, 14 Pro, 14 Pro Max

  • Please log in to reply
302 replies to this topic

#289
_o_

_o_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,036
  • Înscris: 20.02.2023
Folosita de 1 an, arata impecabil si a fost de 4 ori mai ieftina , fix acelasi material !

Attached Files



#290
bogdanski

bogdanski

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 06.01.2008

 PaulFCB, on 21 septembrie 2023 - 10:34, said:



Sunt oameni cu sub 87% dupa 1 an deci de unde "sincer nu stiu de ce se plange lumea"? Din ce vad absolut irelevant cum s-a incarcat, cu ce si de la cat la cat, sunt oameni care au pus limita de 80%, nu au lasat sa scada sub 20%, au incarcat non-fast si tot au pierdut din viata bateriei, asta cu cum incarci ar trebui sa faca o diferenta relativ minora dupa 1 an, eu pe X si 12 Pro dupa 1 an de fast charge x2-x3 pe zi aveam gen 96% is 92% dupa 2 in timp ce altii ce incarcau non-fast aveau 99% si 97% in acelasi timp, sa zicem ca dupa 4 ani ar fi aratat 85% vs. 95%, dar ce e la 14 Pro e doar o loterie a bateriilor si atat.

Nu exclud asta țin doar sa cred ca varianta Pro fiind mai mica bateria ajungi mai des la limita bateriei. La pro max zilnic 6-7 ore de SOT și foarte rar ajung la 20%. Încă e la 100% battery health și nu doar asta, chiar tine ca la început. La 13 Pro dupa un an de zile era la 90% health dar vizibil nu mai ținea și asta și din cauza ca utilizândul în aceleași condiții vedea des >10%.

Anyway on topic, am avut 2 pitaka Slim, un Pitaka Pro, și am luat recent una de la Benks. Vizual e peste Pitaka, și ai și top și bottom protejate. Inelul la camera metalic este mega premium. magnetul de mag safe super puternic.

Darrrrrr, din construcție și recunoscut și de producător, inelul de camera din motive constructive nu se prinde perfect, și are în jos enervant. Nu e foarte vizibil dar când miști telefonul in mana simți un joc super  enervant. Poate pentru unii nu contează dar ma repet, ca și aspect este peste Pitaka

#291
RaySefo

RaySefo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 17.06.2010

 _o_, on 29 septembrie 2023 - 08:29, said:

Folosita de 1 an, arata impecabil si a fost de 4 ori mai ieftina , fix acelasi material !

Ai un link de unde ai luat-o?

#292
catacrs

catacrs

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 07.03.2018
Salut! A comandat cineva benks armor pro pentru pro max? Sau ceva recomandari cu aspect de fibra de carbon,dar sa ofere si protectie. Multumesc!

#293
w140

w140

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,415
  • Înscris: 30.04.2008

 abac, pe 12 mai 2023 - 07:56, a scris:

Orice fast charger cu semiconductori GaN (Galium Nitride). E plin Aliexpress de ele. Imi plac alea cu afisaj digital care spun si ce putere trage aparatul conectat.

Iphone 14 pro max nu depaseste 30W, indiferent de puterea in plus a incarcatorului.

Mulțam de informație, ...pe baza ei tocmai am cumpărat (pt un iPhone 14),de la Altex un Incarcator retea PROMATE PowerPort-33, USB-C, GaN Fast Charging, Power Delivery (PD), la prețul de 52,49 lei.

Attached Files


Edited by w140, 13 November 2023 - 13:58.


#294
Erwod

Erwod

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 28.06.2022
Sunt ceva reduceri (zic ei mari) pe Orange la husele Njord pentru seria iPhone 14.
A mai avut cineva huse de la ei? Sunt si ceva modele de piele, abordarea fiind asemanatoare cu cea de la Nomad, adica piele pe spate, silicon pe margini.

#295
kvlq

kvlq

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,821
  • Înscris: 20.12.2010
Vezi Andar,Bullstrap,RyanLondon pentru huse de piele de calitate.
Au black friday pe site-urile lor iar preturile sunt mai mult decat decente. La bullstrap chiar 40% reducere (20% BF, 20%cupon), si sunt printre cele mai bune, daca nu chiar cele mai bune.

#296
catacrs

catacrs

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 07.03.2018

View PostErwod, on 17 noiembrie 2023 - 12:35, said:

Sunt ceva reduceri (zic ei mari) pe Orange la husele Njord pentru seria iPhone 14.
A mai avut cineva huse de la ei? Sunt si ceva modele de piele, abordarea fiind asemanatoare cu cea de la Nomad, adica piele pe spate, silicon pe margini.

Multumesc pentru pont. Am luat o husa UAG Monarch.

#297
Doggfather

Doggfather

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 948
  • Înscris: 26.09.2005
Ziceti-mi va rog , ce model de folie sa iau care acopera toata suprafata display-ului , am husa pitaka si se strange praf intre ea si folie

Attached Files



#298
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 29.12.2016
Orice folie no name. Foliile profi au 2 mm distanta pana la margine, pentru ca de acolo incepe ecranul sa se curbeze, si ei spun ca acopera numai portiunea dreapta pentru o lipire perfecta.
De asta mi-am pus o folie ordinara.

#299
Doggfather

Doggfather

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 948
  • Înscris: 26.09.2005
Foliile noname nu-mi plac , se simt la atingere ca nu aluneca la fel , se umplu cu amprente si grasime de pe degete

#300
kvlq

kvlq

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,821
  • Înscris: 20.12.2010

View PostDoggfather, on 15 aprilie 2024 - 15:39, said:

Foliile noname nu-mi plac , se simt la atingere ca nu aluneca la fel , se umplu cu amprente si grasime de pe degete

Asta e din cauza stratului oleofobic prost, sau chiar din lipsa totala a lui, la foliile ieftine.

Vezi aici o comparatie intre unele modele de folii destul de cunoscute si apreciate: https://www.reddit.c...torras_esr_and/


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/t6kdCIJzu7Q?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

https ://www.youtube.com/watch?v=ZtYC1QeaGVo (1h30m despre diverse folii).

Edited by kvlq, 15 April 2024 - 15:46.


#301
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 29.12.2016

View PostDoggfather, on 15 aprilie 2024 - 15:39, said:

Foliile noname nu-mi plac , se simt la atingere ca nu aluneca la fel , se umplu cu amprente si grasime de pe degete

Si folie de firma si sa acopere tot nu se poate, exact din motivul pe care l-am explicat mai sus.
Mai mult se umple husa de la Pitaka de amprente decat folia. Si aluneca foarte bine, eu sunt multumit.
Dar fiecare cu gusturile lui, bine ca avem de unde alege si de unde cumpara.
Chiar ieri m-am uitat pe topicul iPhone 4 din 2010. Telefoanele aparute la inceput in magazin costau 2500 de euro...

Edited by 2Unlimited, 16 April 2024 - 08:47.


#302
Doggfather

Doggfather

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 948
  • Înscris: 26.09.2005

View Post2Unlimited, on 16 aprilie 2024 - 08:46, said:


Si folie de firma si sa acopere tot nu se poate, exact din motivul pe care l-am explicat mai sus.
Mai mult se umple husa de la Pitaka de amprente decat folia. Si aluneca foarte bine, eu sunt multumit.
Dar fiecare cu gusturile lui, bine ca avem de unde alege si de unde cumpara.
Chiar ieri m-am uitat pe topicul iPhone 4 din 2010. Telefoanele aparute la inceput in magazin costau 2500 de euro...

E fac diferente la "touch" intre ESR - Spigen - Baseus , aluneca diferit .
Sa pun o folie noname care transforma ecranul telefonului  de 7000 lei intr-unul de 700 lei mai bine nu l-as mai tine. Am colegi la servici care au toate chinezariile simple si privacy , decat asa mai bine iau un telefon ieftin si il tin fara folie si husa , simt ca imi bat joc de calitatea produsului .  
Din ce am inteles S24 Ultra poate fi folosit fara folie si husa , ar rezista cel mai bine la urme de uzura  [ exceptand cazaturile etc , vb de uzura normala zilnica ] .
Sunt sigur ca intentionat le fac asa proaste , mai baga o galusca cu titan si maimuta glass pentru marketing , piata accesoriilor e prea profitabil sa dispara.

#303
Mo_su

Mo_su

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 262
  • Înscris: 13.02.2024
Tine-l fara folie ca sa simti valoarea , ca tot 20-30 de euro simti cu folie da firma si husa , tii in mana si simti niste obiecte de maxim 100 de euro !

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate