Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Accesorii iPhone 14, 14 Plus, 14 Pro, 14 Pro Max

  • Please log in to reply
301 replies to this topic

#1
kvlq

kvlq

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,807
  • Înscris: 20.12.2010
Deja au aparut primele huse/carcase pentru noile modele de iPhone 14.
Avem doar 5 variante de culori pentru cele de piele si 8 variante pentru cele de silicon.
Desigur, au aparut deja si de la competitie: Spigen, Totalle, DBrand, SUPCASE, Ringke, Incipio, Casetify,Otterbox si altele. Nimic inca de la Pitaka.

LE: Am "mancat" un "c" din titlu, rog un moderator sa il adauge. Posted Image

Attached Files


Edited by kvlq, 09 September 2022 - 12:28.


#2
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,332
  • Înscris: 14.06.2006
Nu-mi mai iau in veci husa de piele deschisa la culoare.
Attached File  11.jpg   441.03K   181 downloadsAttached File  22.jpg   398.77K   172 downloads

Asa arata o husa cumparata din apple store din Olanda.

#3
kvlq

kvlq

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,807
  • Înscris: 20.12.2010
Wow. In general, am vazut ca e apreciata "patina" dar asta chiar arata rau.
N-am avut pana acum de piele de la ei...dar anu' asta as incerca cea maro, numita "Umber" anul acesta.

Edited by kvlq, 09 September 2022 - 13:21.


#4
xew

xew

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,557
  • Înscris: 30.12.2007
Arata chiar nasol, dar orice culoare ai alege vopseaua tot se jupoaie/zgirie, mai buna e varianta cu husa de piele in culoare naturala, aia eventual se jegareste dar merge curatata si arata ca noua.

#5
theEvilPhilantropist

theEvilPhilantropist

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 11.04.2013
Mda, chiar arată nasol. La fel și a mea, acel muștariu, s-a făcut groaznic în jumătate de an. Acum o folosesc doar cînd merg la antrenamente. Arată ca dracu, dar am și mîinile pline cu nisip, apă, transpirație, deci nu mă mai interesează. Posted Image

Citeam pe MacRumors, au acolo un fir de discuție luuung de ani buni, despre patina și husele din piele (în special cele de la Apple), cum că Apple dă husele astea cu un strat foarte gros de protecție, care da, protejează în mare husa ca să nu creeze patina DAAR... pe margini, acolo unde intră cel mai mult în contact cu pielea și mîinile uleioase, acel strat cedează foarte ușor, rezultatele fiind cele din imaginile de mai sus, pe care le-am reprodus și eu cu mîndrie: Posted Image margini aproape rupte de piele și fața husei intactă pe alocuri, neatinsă de nimic.

Tot acolo citeam că husele din piele oferite de cei de la Bullstrap ar fi mai bune. Stratul de protecție aplicat pe pielea lor este ceva mai redus, ajutînd husa să dobîndească acea patina în timp uniform, pe toată suprafața husei. Au pe site chiar imagini despre cum spun ei că vor arăta husele după cîteva luni de uzură, cu patina uniform. N-am încercat încă. Poate mai tîrziu, cînd o să-mi cedeze și cea roșie din silicon pe care o folosesc în restul zilei. Posted Image

#6
adair

adair

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,584
  • Înscris: 29.05.2011
https://altex.ro/hus...217/precomanda/

Huse pe Altex.

#7
kvlq

kvlq

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,807
  • Înscris: 20.12.2010
Nimic pentru Pro..doar Pro Max si Plus...

#8
MaBlaze

MaBlaze

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 08.09.2022
Daca e vorba de accesorii si dat fiind faptul ca nu mai avem inclus incarcatorul in cutia telefonului, am urmatoarea intrebare:

Ce incarcator recomandati ?

Am vazut ca cele de la Anker sunt destul de bune, o fi mai bune decat cele originale ?

#9
AWE

AWE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,551
  • Înscris: 12.10.2005

View Postkvlq, on 09 septembrie 2022 - 15:00, said:

Nimic pentru Pro..

Cum sa nu, uite aici una random.

#10
kvlq

kvlq

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,807
  • Înscris: 20.12.2010
Acum da, la 16:00 cand am postat nu era niciuna.

#11
AWE

AWE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,551
  • Înscris: 12.10.2005

View PostMaBlaze, on 09 septembrie 2022 - 15:45, said:

Am vazut ca cele de la Anker sunt destul de bune, o fi mai bune decat cele originale ?

Sunt excelente, eu folosesc de multa vreme cabluri si incarcatoare Anker, nu am nimic de reprosat, sunt cel putin la fel de bune ca alea originale Apple.

#12
snaker445

snaker445

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 891
  • Înscris: 31.08.2006
Confirm și eu ca sunt foarte bune produsele Anker. Preț un pic mai mare decât restul producătorilor, dar se vede la calitatea produselor.

#13
kvlq

kvlq

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,807
  • Înscris: 20.12.2010
Recomand si eu Anker. Mi se par (si nu doar mie) cel putin la incarcatoare, peste cele de la Apple.
Eu am un Anker powerport nano de care sunt foarte multumit. Nu de mult au lansat si versiunea noua parca.

#14
torrice

torrice

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 609
  • Înscris: 03.04.2009
Link?

#15
kvlq

kvlq

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,807
  • Înscris: 20.12.2010
Eu am asta: https://www.emag.ro/...2/pd/DJPWJTMBM/
Dar au o varietate mare de modele. Vezi aici: https://www.anker.co...ctions/chargers

#16
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
intre timp au aparut si de la pitaka, dbrand, caseology, torras, nilkin. esr

#17
adair

adair

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,584
  • Înscris: 29.05.2011
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/s2gz1cKaK8o?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Husele Apple.

#18
kvlq

kvlq

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,807
  • Înscris: 20.12.2010
Eu am mers pe midnight leather pentru 14Pro.
Sunt curios cum se va simti/comporta, e prima de genul asta. Anul trecut am mers pe, Pitaka.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate