Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom

Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...
 Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!
 pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect
 touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...
 

iPhone 14 Pro/ iPhone 14 Pro Max

  • Please log in to reply
1655 replies to this topic

#793
RaySefo

RaySefo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,177
  • Înscris: 17.06.2010
Cu softul beta sunt ceva probleme cu aplicatiile bancare?

#794
kvlq

kvlq

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 20.12.2010
Eu folosesc doar BT (24, NeoBT si BT Pay) si Revolut.
Nu am absolut nicio problema cu niciuna din cele 4.

#795
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010

 kvlq, on 15 noiembrie 2022 - 21:27, said:

Pentru haterii AOD.
AOD fara wallpaper/notificări la fel de bun ca pe Android. 😂😂😂

LE: iOS16.2b3

Asta denota CLAR ca nu noi eram hateri, ci voi erati fanboys cu acte in regula!

#796
Erwod

Erwod

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 28.06.2022
S-a mai normalizat si la mine consumul de baterie, in special in standby. Am incarcat telefonul la 92% ieri pe la 11, iar dupa 23 de ore, am inca 62%. Incepe sa semene cu 13 Pro Max-ul anterior. :) Utilizare normala, nimic iesit din comun.

#797
adair

adair

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,651
  • Înscris: 29.05.2011

 boy4ever, on 16 noiembrie 2022 - 02:46, said:

Asta denota CLAR ca nu noi eram hateri, ci voi erati fanboys cu acte in regula!

Adica vorbim de 2 chestii diferite, Mercedes S si BMW seria 7. Si unii care au folosit Mercedes, si-au luat BMW si comenteaza ca nu are tableta aia de pe mijloc de la S, ca e DIFERIT. Dar nu doar comenteaza, ci se si vaita cat de cacao este. Apoi apare cineva care spune ca uite si sistemul de infotaiment de la BMW stie ce stie cel de la Mercedes, doar ca e altfel gandit. Oare cine e hater si cine e fanboy? Si mie imi place ideea de Fold, insa nu mai pot sta cu sistemul de operare, m-am obisnuit cu iOS. Mi-am luat Fold 4 si i-am dat retur. Fiecare pastreaza ce ii place si cu ce se simte bine. Logic ca putem critica produsele pe care le folosim ba chiar e normal sa o facem. Dar acum la obiect despre AOD, mi se pare ca Apple a abordat, ca de obicei, o idee proprie. Daca il facea la fel ca pe Android, apareau criticii ca uite au copiat. Nu vad ceva la AOD care sa imi lipseasca de la Android, ba clar mi se pare mai util la notificari.

Edited by adair, 16 November 2022 - 10:04.


#798
torrice

torrice

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 03.04.2009
Salut.  Cum dau ocupat când suna cineva? Am doar opțiune răspunde și sms. Vă rog să aveți răbdare sunt la primul iphone și....

#799
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,339
  • Înscris: 14.06.2006
https://support.appl...iph3c9947bf/ios

#800
RaySefo

RaySefo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,177
  • Înscris: 17.06.2010
Dublu click pe butonul de power.

#801
torrice

torrice

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 03.04.2009
Nu merge. Dau dublu click și nu îmi apare ocupat sau butonul Roșu.  Am dezactivat opțiunea cu oprire convorbire când apăs pe on off. Să fie de acolo?

#802
kvlq

kvlq

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 20.12.2010
da, daca nu se intampla nimic cand apesi butonul de oprire, e de la dezactivarea optiunii.

#803
icssizero

icssizero

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 28.02.2022

 kvlq, on 15 noiembrie 2022 - 21:27, said:

Pentru haterii AOD.
AOD fara wallpaper/notificări la fel de bun ca pe Android. 😂😂😂

LE: iOS16.2b3
La Andorid se poate activa OnDemand, nu sa stea in permanenta activ. De exemplu se poate activa cand intra notificare de la Whatsapp, si numai atunci plus alte customizari prin diverse aplicatii ca AoDNotify .
Aod-ul asta merge si pe 13 ? Nu ca m-ar interesa sa renunt la 15.6 care merge impecabil spre deosebire de urmatoarele variante.

#804
kvlq

kvlq

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 20.12.2010
Presupun ca te referi la iPhone 13. Raspunsul este nu, nu merge decat pe seria 14.
La cat de multe "plangeri" sunt ca rupe bateria pe 14, nici nu vreau sa ma gandesc cum ar fi pe 13, care nu coboara pana la 1Hz.

Edited by kvlq, 19 November 2022 - 14:29.


#805
kvlq

kvlq

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 20.12.2010
Cred ca pe aici s-a discutat despre tastaturi...Swiftkey revine: https://www.theverge...xdLRTpCuM49XX2s

#806
horatziu

horatziu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,012
  • Înscris: 03.11.2006

 kvlq, on 19 noiembrie 2022 - 19:32, said:

Cred ca pe aici s-a discutat despre tastaturi...Swiftkey revine: https://www.theverge...xdLRTpCuM49XX2s

Cool. Daca ii fac și un update, atunci chiar va fi treaba buna.

#807
FallenAngel

FallenAngel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,505
  • Înscris: 08.12.2006
Am si eu 3 intrebari (si probabil or sa mai fie cateva cum imi aduc aminte :D).

1. Cand vorbesc la telefon, ecranul este inchis (cum e normal), iar daca incerc sa dau volumul mai tare sau mai incet din butoanele fizice, nu functioneaza. Trebuie sa-l ridic de la ureche, se se aprinda ecranul si abia atunci pot utiliza cele 2 butoane. Asa e normal? mi se pare ilogic :))

2. Tot cand vorbesc la telefon, daca primesc o notificare, aceasta se aude mai tare decat apelul in sine, in sensul ca imi "pocneste" la ureche dintr-o data. Cumva, parca notificarile au prioritate fata de apelul in curs. Am ce sa ii fac?

3. Daca primesc notificare, mesaj, etc, in timp ce telefonul este pe masa, se aprinde ecranul (ceea e imi place, e ok). La fiecare aprindere de ecran, el imi cauta fața (am face unlock). Daca mi-au venit 4-5-6 notificari si s-a aprins ecranul de 4-5-6 ori, face unlockul se blocheaza si nu il mai pot debloca decat cu pin. Mi se pare stupid, asa face si la voi? :))

#808
Poll7777

Poll7777

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 24.12.2020
La punctul 1 îți pot confirma ca doar al tău face așa, am încercat acum și funcționează ambele butoane.
La punctul 2 nu știu sa îți răspund, asta cu sunetul de la notificări îmi da și mie cu virgula, apelurile suna mult mai mare tare decât notificările inclusiv tastatura. Mi se pare ca ceva nu funcționează ok la variantele astea, dacă ascult un mesaj vocal și primesc o notificare tot așa pățesc și eu, notificarea suna mai tare decât mesajul vocal.
Am verificat acum punctul 3, da și mie îmi cere FaceID dar nu primesc atâtea notificări încât sa îmi ceara pin. 😂

#809
blacksun77

blacksun77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 12.04.2006
Pct 1 - si la mine facea la fel, dar de cand am facut update la 16.1.1 merge ok, functioneaza sa reglez volumul in convorbire cu el la ureche.

#810
theodinu2003

theodinu2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 757
  • Înscris: 12.03.2020
Am iPhone 14 PM, sunt in reteaua Vodafone Brasov, iar acum dimineata am observat ca la apelurile in retea nu sunt auzit.
Daca sun pe whatsapp sau messenger functioneaza fara probleme. Dar pe reteaua Vodafone nu functioneaza!
A mai patit cineva ceva de genul acesta?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate