Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Rețeaua dispozitivului este instabila

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
robotboy

robotboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 15.03.2007
Va salut! Am un dvr hikvision model DS7108 HGHI și patru camere...no name..... Incerc să mă conectez la ele prin aplicatia Hick Connect dar nu reușesc...îmi dă mesajul ,, rețeaua dispozitivului este instabila". Am crezut că este din cauza routerului, acesta fiind mai vechi. L am schimbat , a mers totul bine și frumos o zi doua și apoi s a reluat povestea cu rețeaua instabila. Am restartat de câteva ori și dvr ul....nimic. poate mă puteți ajuta cu un sfat. Mulțumesc anticipat

Attached Files


Edited by robotboy, 05 September 2022 - 07:40.


#2
NAlexQ

NAlexQ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 21.07.2011
Dvr-ul are setat IP Static (FIX) sau Dinamic? Cand accesezi camerele esti conectat pe WiFi sau pe date mobile?
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/04zRczS_wio?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by NAlexQ, 05 September 2022 - 08:09.


#3
robotboy

robotboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 15.03.2007

 NAlexQ, on 05 septembrie 2022 - 07:59, said:

Dvr-ul are setat IP Static (FIX) sau Dinamic? Cand accesezi camerele esti conectat pe WiFi sau pe date mobile?
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/04zRczS_wio?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Dinamic....si pe wifi si pe date mobile

Update...i am pus IP static si se pare ca merge. Sa vedem cat...

Edited by robotboy, 05 September 2022 - 08:17.


#4
robotboy

robotboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 15.03.2007

 robotboy, on 05 septembrie 2022 - 08:12, said:


Dinamic....si pe wifi si pe date mobile

Update...i am pus IP static si se pare ca merge. Sa vedem cat...

Da....iar nu merge....o idee?

#5
NAlexQ

NAlexQ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 21.07.2011
Cand iti pica dvr-ul iti pica si netul? Ai cumva si monitor legat la acest dvr sa vezi daca nu se restarteaza de capul lui? Ai cum sa verifici daca cablu dintre DVR si Router nu are probleme?

#6
robotboy

robotboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 15.03.2007

 NAlexQ, on 05 septembrie 2022 - 11:45, said:

Cand iti pica dvr-ul iti pica si netul? Ai cumva si monitor legat la acest dvr sa vezi daca nu se restarteaza de capul lui? Ai cum sa verifici daca cablu

dintre DVR si Router nu are probleme?

Nu, netul nu pica. Am monitor și nu se restarteaza dvr ul. Cablul de rețea este in regula...☹️

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate