Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix

Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...
 

News România a revenit online.

* * * - - 4 votes
  • Please log in to reply
165 replies to this topic

#1
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,917
  • Înscris: 06.11.2018
După o oră de discuții, membrii CNA au votat împotriva prelungirii licenței postului News Romania TV, licența postului News Romania expiră pe 30 iulie 2022.


- titlu editat -

Edited by althea, 21 July 2022 - 12:13.


#2
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,240
  • Înscris: 22.02.2017
Aleluiaaaaaa minune doamne ajuta !!!

Ai link la discutie?

#3
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,917
  • Înscris: 06.11.2018
Am ascultat ședința live când au fost discuții despre el https://m.facebook.c...100069876680821

#4
Cosmin342

Cosmin342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,020
  • Înscris: 18.04.2017
In sfarsit, se duce reincarnarea lui estrada la groapa. Sa speram ca definitiv de data asta.

#5
Iulian_Dj

Iulian_Dj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 651
  • Înscris: 17.10.2005
De ce ?
Pentru ca prezinta un alt punct de vedere referitor la pandemie si situatia actuala?
Pentru ca nu se prezinta minciunile dictate de UE ?
Pentru ca incearca sa scoata la iveala adevarul si interesele ascunse ale pandemiei si asa zis-ului razboi din Ucraina?

Deja nu ma mai mira nimic in Romania si in UE in zilele noastre. Cenzura este la ordinea zilei.
Nu te supui si nu crezi ce ti se spune de la Bruxelles, esti taxat, indiferent ca esti persoana fizica sau persoana juridica.

Edited by Iulian_Dj, 21 July 2022 - 11:37.


#6
RaduGL

RaduGL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 21.11.2012

 Iulian_Dj, on 21 iulie 2022 - 11:33, said:

De ce ?
Pentru ca prezinta un alt punct de vedere referitor la pandemie si situatia actuala?
Pentru ca nu se prezinta minciunile dictate de UE ?
Pentru ca incearca sa scoata la iveala adevarul si interesele ascunse ale pandemiei si asa zis-ului razboi din Ucraina?

Deja nu ma mai mira nimic in Romania si in UE in zilele noastre. Cenzura se vede peste tot.

este un canal care transmite "știri" senzaționaliste, probabil nici ei nu cred ceea ce dau pe post Posted Image

#7
silcar

silcar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,171
  • Înscris: 21.05.2019

 Iulian_Dj, on 21 iulie 2022 - 11:33, said:

De ce ?
Pentru ca prezinta un alt punct de vedere referitor la pandemie si situatia actuala?
Pentru ca nu se prezinta minciunile dictate de UE ?
Pentru ca incearca sa scoata la iveala adevarul si interesele ascunse ale pandemiei si asa zis-ului razboi din Ucraina?

Deja nu ma mai mira nimic in Romania si in UE in zilele noastre. Cenzura este la ordinea zilei.
Nu te supui si nu crezi ce ti se spune de la Bruxelles, esti taxat, indiferent ca esti persoana fizica sau persoana juridica.


Pentru ca MIINTE, DEZINFORMEAZA! De aia!

Excelent ca scapam de un gunoi dezinformator!

Aviz tuturor starvurilor!

Edited by silcar, 21 July 2022 - 11:38.


#8
Cosmin342

Cosmin342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,020
  • Înscris: 18.04.2017

 Iulian_Dj, on 21 iulie 2022 - 11:33, said:

De ce ?
Pentru ca prezinta un alt punct de vedere referitor la pandemie si situatia actuala?
Pentru ca nu se prezinta minciunile dictate de UE ?
Pentru ca incearca sa scoata la iveala adevarul si interesele ascunse ale pandemiei si asa zis-ului razboi din Ucraina?

Deja nu ma mai mira nimic in Romania si in UE in zilele noastre. Cenzura este la ordinea zilei.
Nu te supui si nu crezi ce ti se spune de la Bruxelles, esti taxat, indiferent ca esti persoana fizica sau persoana juridica.
Deja aparurati...
Ghena asta trebuia inchisa de mult la ce propaganda face si la ce behaituri numite de ei "stiri" transmite.

#9
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
Pentru Nașul, care cred că e mult mai toxic, s-a prelungit și pentru ăștia nu... Sună prea frumos ca să fie adevărat. Sau ca să se poată.

 Iulian_Dj, on 21 iulie 2022 - 11:33, said:

De ce ?
Pentru ca incearca sa scoata la iveala adevarul si interesele ascunse ale pandemiei si asa zis-ului razboi din Ucraina?
Pentru că nu e post de știri, e sursă de bani făcuți murdar, din manipulare. Mesajul tău e exemplul pentru ce poate face din oameni o televiziune de Senzațional, Incredibil, Șoc etc.

#10
BogdanI33

BogdanI33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,581
  • Înscris: 03.01.2019
Prea multe conspirații totuși.
Toate canalele de acest gen au fost închise de CNA (OTV, DDTV, 6TV, eStrada TV (până au câștigat în instanță reînceperea emisiei); mă mir că a scăpat Nașul TV anul trecut.
Restul au fost închise din cauze financiare.

#11
Cosmin342

Cosmin342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,020
  • Înscris: 18.04.2017
Astia erau de 10 ori mai toxici decat Nasul. Poate va veni si vremea aluia.

#12
Iulian_Dj

Iulian_Dj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 651
  • Înscris: 17.10.2005

 silcar, on 21 iulie 2022 - 11:38, said:

Pentru ca MIINTE, DEZINFORMEAZA! De aia!

Posibil sa minta, dar te ai gandit ca si Digi, A3 Romania Tv, etc, fac la fel ?
Te ai gandit ca nu tot ce se prezinta la tv este adevarat ?
Noi ca simplii cetateni, cum putem sa stim care televiziune minte si care nu minte?
Cred ca putem sa trangem singuri concluziile dupa ce vedem puncte de vedere diferite, referitoare la un subiect comun, la posturi tv diferite. Daca vedem acelasi punct de vedere la toate posturile de tv, cum sa nu credem ca nu spune adevarul ....

Edited by Iulian_Dj, 21 July 2022 - 11:44.


#13
silcar

silcar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,171
  • Înscris: 21.05.2019

 Iulian_Dj, on 21 iulie 2022 - 11:43, said:

Posibil sa minta, dar te ai gandit ca si Digi, A3 Romania Tv, etc, fac la fel ?
Te ai gandit ca nu tot ce se prezinta la tv este adevarat ?
Noi ca simplii cetateni, cum putem sa stim care televiziune minte si care nu minte?
Cred ca putem sa trangem singuri concluziile dupa ce vedem puncte de vedere diferite, referitoare la un subiect comun, la posturi tv diferite. Daca vedem acelasi punct de vedere la toate posturile de tv, cum sa nu credem ca nu spune adevarul ....


Astia au intrecut ORICE limita!!! Nu aveau ce sa caute in aria tv. SI aialaltii mai mint, dar astia mint 100 la 100. O gramada de aberatii, minciuni, calomnii samd. La revedere! Mai trebuia si gunoiul ala de nasu sa fie inchis si era perfect!

#14
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,272
  • Înscris: 30.03.2019

 Iulian_Dj, on 21 iulie 2022 - 11:43, said:


Posibil sa minta, dar te ai gandit ca si Digi, A3 Romania Tv, etc, fac la fel ?
Te ai gandit ca nu tot ce se prezinta la tv este adevarat ?
Noi ca simplii cetateni, cum putem sa stim care televiziune minte si care nu minte?
Cred ca putem sa trangem singuri concluziile dupa ce vedem puncte de vedere diferite, referitoare la un subiect comun, la posturi tv diferite. Daca vedem acelasi punct de vedere la toate posturile de tv, cum sa nu credem ca nu spune adevarul ....

Daca nu-ti convine, mergi si asculta Gold FM, acolo o ai pe tanti care prezenta o emisiune si la News Romania. Dar nu ne polua noua topicurile cu ideologiile tale propagandiste, deghizate sub forma de "libera exprimare". Thanks.

Edited by novo_, 21 July 2022 - 11:49.


#15
Iulian_Dj

Iulian_Dj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 651
  • Înscris: 17.10.2005

 althea, on 21 iulie 2022 - 11:40, said:

Pentru că nu e post de știri, e sursă de bani făcuți murdar, din manipulare. Mesajul tău e exemplul pentru ce poate face din oameni o televiziune de Senzațional, Incredibil, Șoc etc.
Nu ai observat ca manipuarea pe tv e la ordinea zilei din 2020 in zilene noastre ?
M am uitat la ei cred ca max 5 minute, adunate intr-un an, atunci cand zappam lista de programe, dar in alea 5 minute am vazut ca tratau subiecte de interes comun care prezinta si un alt punct de vedere. Si asta m-a bucurat. Te uiti si colo si colo, si tragi singur concluzia, nu te lasi manipulat/influentat de o televiziune sau alta.

Multi citesc, putini inteleg ce vreau sa zic !

Edited by Iulian_Dj, 21 July 2022 - 11:54.


#16
Cosmin342

Cosmin342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,020
  • Înscris: 18.04.2017
Ce naiba aveti unii in cap nu stiu.
Mai iesiti naiba afara si lasati drq facebook-ul si rahaturile astea de televiziuni.
Va credeti inteligenti pe net si in viata reala pauza. Ce concluzii sa tragi de la un rahat manipulator?

#17
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

 Iulian_Dj, on 21 iulie 2022 - 11:51, said:

M am uitat la ei cred ca max 5 minute, adunate intr-un an, atunci cand zappam lista de programe, dar in alea 5 minute am vazut ca tratau subiecte de interes comun care prezinta si un alt punct de vedere.
Maximum 5 minute într-un an? Cred că ai vrut să zici maximum 5 minute din 7, altfel n-ai fi scris asta:

 Iulian_Dj, on 21 iulie 2022 - 11:33, said:

Pentru ca incearca sa scoata la iveala adevarul si interesele ascunse ale pandemiei si asa zis-ului razboi din Ucraina?

Așa-zisului război din Ucraina... Of.

Edited by althea, 21 July 2022 - 12:20.


#18
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,987
  • Înscris: 12.03.2010
Bah, vorbim de postu' lu' Ghita aicea? Ca sa nu ma bucur prea repede.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate