Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 

combina frigorifica inox

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
vdesigns

vdesigns

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,141
  • Înscris: 14.04.2018

View Postcamsonat, on 18 iulie 2022 - 11:49, said:

Daca se lipeste magnetul e inox care va rugini. Daca nu se lipeste magnetul atunci nu va rugini.
Sfatul meu ca si al celor de mai sus, uita de inox si ia ceva normal, vopsit. Am alergat eu dupa inox si brand si dupa 8 ani au inceput sa pice placi care au busit si motoarele. Dar tabla, tabla ma tine inca 40 de ani. Posted Image
si inoxul ce atrage magnetul nu rugineste cum e la cutite!

#20
Johnao

Johnao

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 685
  • Înscris: 11.03.2021
salutare; detin o combina frigorifica side-by-side whirlpool cu fete de usi de inox lacuit (nu este doar finisaj tip inox); pt ca sub dozatorul de apa din usa aparusera dare de calcar, am dat cu solutie anticalcar local, insa ulterior am vazut un soi de matuire a fetei de usa in zona, asa ca am incercat pe rand sa curat cu spirt, apoi cu otet si in final cu un spray de lustruire inox de la sano; parea ca e totul ok in final dar saptamanl se matuieste iar fata de usa; sterg cu o carpa moale fara nicio solutie, se curata cat de cat, dar pe carpa se acumuleaza o pulbere maro-verzui....
ma ajutati, va rog, sa imi spuneti ce credeti ca s-a intaamplat si cu ce solutie sa curat corect mai departe?
a, si desigur, nu am scapat de darele de calcar :((((

#21
camsonat

camsonat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,197
  • Înscris: 09.01.2008
Mie imi pare ca undeva in spate sau sub dozator, stagneaza sau pierde apa care corodeaza si depune saruri pe unde apuca. Nici solutia anticalcar nu cred ca a facut prea bine la metalele unde nu ai putut limpezi imediat cu apa. Incearca sa desfaci dozatorul cu totul si vezi ce e in spate. Stiu, e complicat dar altfel poti doar sa speli cu apa din abundenta si sa speri ca ai oprit coroziunea (maro-verzuie).

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate